TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, BelgiŽ, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Inleiding

    Vlak voor de Tweede Wereldoorlog werden bij de Royal Navy de 1st MTB Flotilla, 2nd MTB Flotilla en 3rd MTB Flotilla opgericht. Gedurende de Tweede Wereldoorlog werd dit aantal snel uitgebreid. Hieronder vind u overzichten van deze flottieljes. Deze overzichten zijn verre van compleet. Op basis van nog te verschijnen artikelen op Traces of War, zal dit verder worden aangevuld.


    21st MTB Flotilla, Felixtowe, 6 oktober 1944 Bron: Imperial War Museum A 25860

    1st t/m 10th


    HMS Vulcan met schepen van 1st MTB Flotilla Bron: Public Domain (onbekend)
    1st MTB Flotilla
    Royal Navy

    27 april 1937: formatie
    1938: HMS Vulcan, Malta
    december 1939: HMS Beehive, Felixtowe
    1944: Portsmouth

    Commanding Officer:

    Lieutenant Commander Guy Bourchier Sayer
    maart 1937 - februari 1938
    Lieutenant Commander Charles Montague Donner
    1940 - ?
    Lieutenant Robert Ian Tardrew Falkner
    september 1940 - oktober 1940
    Lieutenant James Terry Mannooch
    ? - februari 1941
    temporary Lieutenant Trevor John Mathias
    januari 1944 - juli 1944


    HMS MTB 01
    1937: HMS MTB 07

    HMS MTB 02
    1937 - 1940: HMS MAC 2

    HMS MTB 03
    1937 - 1940: HMS MAC 3

    HMS MTB 04
    1937 - 1940: HMS MAC 4

    HMS MTB 05
    1937 - 1940: HMS MAC 5

    HMS MTB 06
    1937 - 16 november 1939

    HMS MTB 07
    1937 - 1938: HMS MTB 13

    HMS MTB 13
    1938 - 1938: HMS MTB 19

    HMS MTB 14
    7 maart 1939 - augustus 1942: HMS CT 09

    HMS MTB 15
    maart 1939 - 24 september 1940

    HMS MTB 16
    april 1939 - 31 oktober 1940

    HMS MTB 17
    april 1939 - 21 oktober 1940

    HMS MTB 18
    februari 1939 - augustus 1942: HMS CT 10

    HMS MTB 19
    1938 - 1940: HMS MAC 6

    HMS MTB 71
    november 1941 - september 1942

    HMS MTB 72
    januari 1942 - juni 1943

    HMS MTB 100
    december 1941 - 1943: HMS CT 11

    HMS MTB 412
    1944

    HMS MTB 413
    1944

    HMS MTB 414
    1944

    HMS MTB 415
    1944

    HMS MTB 416
    1944

    HMS MTB 430
    1944

    HMS MTB 431
    1944

    HMS MTB 434
    1944


    HMS MTB 01, voor Wo2 Bron: Royal Navy Photo

    HMS Tamar, Hong Kong, 1941 Bron: Public Domain (onbekend)
    2nd MTB Flotilla
    Royal Navy / Royal Netherlands Navy

    Royal Navy
    1938: ingesteld China Station
    1938: HMS Tamar, Hong Kong
    1941 opgeheven
    Royal Netherlands Navy:
    1 februari 1944: geformeerd Ramsgate
    2 juni 1944: Dover
    1945: opgeheven

    Commanding Officer:

    Lieutenant Commander Dudley George Clark
    12 augustus 1938 - april 1940
    Lieutenant Commander John Christian Boldero
    april 1940 - februari 1941
    Lieutenant Commander Gerard Horace Gandy
    februari 1941 december 1941
    Luitenant ter Zee Willem Adriaan de Looze
    1 februari 1944 - 7 september 1944
    Lieutenant Commander Charles Montague Donner
    1940 - ?
    Lieutenant Robert Ian Tardrew Falkner
    september 1940 - oktober 1940
    Lieutenant James Terry Mannooch
    ? - februari 1941
    temporary Lieutenant Trevor John Mathias
    januari 1944 - juli 1944


    HMS MTB 07
    1937 - 26 december 1941

    HMS MTB 08
    1937 - 16 december 1941

    HMS MTB 09
    1937 - 26 december 1941

    HMS MTB 10
    1938 - 26 december 1941

    HMS MTB 11
    1938 - 26 december 1941

    HMS MTB 12
    1938 - 19 december 1941

    Hr. Ms. MTB 418
    27 mei 1944 - 23 september 1944

    Hr. Ms. MTB 432
    18 april 1944 - 23 september 1944

    Hr. Ms. MTB 433
    1 februari 1944 - 6 november 1945

    Hr. Ms. MTB 436
    8 april 1944 - 23 september 1944

    Hr. Ms. MTB 437
    8 april 1944 - 23 september 1944


    Hr.Ms. MTB 433 (Jachthond) Bron: NIMH 2158_006148
    10th MTB Flotilla
    Royal Navy

    maart 1940: HMS Beehive, Felixtowe
    augustus 1942: HMS Mosquito, Alexandria
    september 1942: 10th/15th MTB Flotilla

    Commanding Officer:

    Lieutenant Charles Courtney Anderson
    september 1940 - 5 november 1940
    Lieutenant Commander Edward Copson Peake
    5 november 1940 - mei 1941
    Lieutenant Charles Courtney Anderson
    mei 1941 - december 1941
    Lieutenant Commander Cecil Stanley Draper Noakes
    december 1941 - juni 1942
    Lieutenant Robert Alexander Allan
    12 juni 1942 - september 1942


    HMS MTB 67
    april 1940 - 23 mei 1941

    HMS MTB 68
    april 1940 - 14 december 1941

    HMS MTB 104
    april 1940 - november 1941

    HMS MTB 106
    april 1940 - 16 oktober 1940

    HMS MTB 107
    april 1940 - november 1941

    HMS MTB 213
    februari 1941 - 23 mei 1941

    HMS MTB 214
    februari 1941 - 23 mei 1941

    HMS MTB 215
    februari 1941 - 29 maart 1942

    HMS MTB 216
    april 1941 - 23 mei 1941

    HMS MTB 217
    april 1941 - 23 mei 1941

    HMS MTB 259
    januari 1942 - 14 juni 1942

    HMS MTB 260
    januari 1942 - september 1942

    HMS MTB 261
    januari 1942 - september 1942

    HMS MTB 262
    januari 1942 - september 1942

    HMS MTB 263
    januari 1942 - september 1942

    HMS MTB 264
    januari 1942 - september 1942

    HMS MTB 265
    januari 1942 - september 1942

    HMS MTB 266
    januari 1942 - september 1942

    HMS MTB 267
    januari 1942 - september 1942

    HMS MTB 268
    januari 1942 - september 1942

    10th/15th MTB Flotilla
    Royal Navy

    september 1942: samenvoeging 10th en 15th
    ?: Alexandria

    Commanding Officer:

    Lieutenant Denis Jermain
    september 1942 - september 1943
    Lieutenant Commander Christian Peter Evensen
    september 1943 - september 1944
    Temporary Lieutenant Robert Varvill
    23 januari 1945 - 30 juni 1945


    HMS MTB 260
    september 1942 - 16 maart 1946

    HMS MTB 261
    september 1942 - 26 augustus 1945

    HMS MTB 262
    september 1942 - 24 februari 1943

    HMS MTB 263
    september 1942 - 16 maart 1946

    HMS MTB 264
    september 1942 - 10 mei 1943

    HMS MTB 265
    september 1942 - 16 maart 1946

    HMS MTB 266
    september 1942 - 17 april 1944

    HMS MTB 267
    september 1942 - 2 april 1943

    HMS MTB 268
    september 1942 - 16 maart 1946

    HMS MTB 307
    september 1942 - 10 maart 1945

    HMS MTB 309
    september 1942 - mei 1945

    HMS MTB 311
    september 1942 - 2 mei 1943

    HMS MTB 313
    september 1942 - mei 1945

    HMS MTB 315
    september 1942 - 3 oktober 1945

    HMS MTB 316
    september 1942 - 17 juli 1943

    11th t/m 20th

    15th MTB Flotilla (I)
    Royal Navy

    april 1942: Alexandria
    september 1942: samenvoeging 10th en 15th

    Commanding Officer:

    Lieutenant Denis Jermain
    1942 - september 1942


    HMS MTB 307
    1942 - september 1942

    HMS MTB 308
    1942 - 14 september 1942

    HMS MTB 309
    1942 - september 1942

    HMS MTB 310
    1942 - 14 september 1942

    HMS MTB 311
    april 1942 - september 1942

    HMS MTB 312
    april 1942 - 14 september 1942

    HMS MTB 313
    1942 - mei 1945

    HMS MTB 314
    1942 - 14 september 1942

    HMS MTB 315
    juni 1942 - september 1942

    HMS MTB 316
    1942 - september 1942

    21st t/m 30th

    29th MTB Flotilla
    Royal Canadian Navy

    maart 1944: formatie HMS Bee, Holyhead
    april 1944: HMS Fervent, Ramsgate
    mei 1944: HMS Hornet, Portsmouth
    27 mei 1944: Arromanches
    juli 1944: Ramsgate
    augustus 1944: HMS Beehive, Felixstowe
    oktober 1944: Coastal Forces Mobile Unit (CFMU) No. 1, Oostende
    14 februari 1945: opgeheven

    Commanding Officer:

    Lieutenant Commander Charles Anthony Law
    maart 1944 - 14 februari 1945


    HMCS MTB 459
    26 januari 1944 - 14 februari 1945

    HMCS MTB 460
    25 februari 1944 - 1 juli 1944

    HMCS MTB 461
    28 februari 1944 - 14 februari 1945

    HMCS MTB 462
    1 maart 1944 - 14 februari 1945

    HMCS MTB 463
    16 maart 1944 - 7 juli 1944

    HMCS MTB 464
    26 maart 1944 - 14 februari 1945

    HMCS MTB 465
    27 maart 1944 - 14 februari 1945

    HMCS MTB 466
    29 maart 1944 - 14 februari 1945

    HMCS MTB 485
    10 maart 1945 - 14 februari 1945

    HMCS MTB 486
    5 augustus 1944 - 14 februari 1945

    HMCS MTB 491
    4 oktober 1944 - 14 februari 1945

    Informatie

    Artikel door:
    Wilco Vermeer
    Geplaatst op:
    09-11-2020
    Feedback?
    Stuur het in!