TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Eisernes Kreuz 2. Klasse

In het begin van de Tweede Wereldoorlog had het IJzeren Kruis 2e Klasse nog een redelijk hoog aanzien bij. Naarmate de oorlog langer duurde, werd de onderscheiding echter steeds makkelijker toegekend. Toch werd hij altijd met trots gedragen. Het IJzeren Kruis 2e Klasse was de allereerste graad binnen het IJzeren Kruis welke verkregen werd voor een individuele daad van grote moed.

Als officieel criterium werd gehanteerd het uitvoeren van een daad van uitzonderlijke moed in het aangezicht van de vijand of een actie die duidelijk uitstijgt boven de normale taakuitvoering. De ongeveer drie miljoen IJzeren Kruizen 2e Klasse zijn uitgereikt aan Duitse militairen, militairen van bondgenoten van Duitsland en aan geüniformeerd personeel van niet-militaire onderdelen.

Het kruis heeft een diameter van 44 mm en hangt aan een lint in de kleuren zwart, wit en rood. Hierbij bevind zich in het midden een brede rode band, waarvan aan beide zijden een smalle witte band is aangebracht. Aan beide buitenzijden volgt dan een zwarte band die even breed is als de witte. De kwaliteit van de geproduceerde kruizen is gedurende de gehele Tweede Wereldoorlog hoog gebleven. Op de voorzijde van het kruis zijn het hakenkruis en het jaar 1939 aangebracht, op de achterzijde is op de onderste arm het stichtingsjaar 1813 te vinden.

Nagenoeg alle exemplaren werden uit drie onderdelen samengevoegd, een ijzeren kern met aan de voor en achterzijde een zilveren rand. De twee zilveren randen werden aan elkaar gesoldeerd, waarmee de ijzeren kern op zijn plaats werd gehouden. De kern werd gefabriceerd uit ijzer en zwart gemaakt. Door de ijzeren kern is het IJzeren Kruis magnetisch. Er zijn echter ook niet-magnetische exemplaren. Deze waren gemaakt met een messing of koperen kern. Deze versie was populair bij leden van de Kriegsmarine omdat ijzer snel ging verweren door inwerking van het zeewater.
De rand bestond volgens de beschrijving uit zilver, maar werd meestal geproduceerd uit “Duits-zilver”, een goedkopere legering van koper, zink en nikkel. Aan de bovenzijde van de rand was het oog gesoldeerd, waaraan de ring werd bevestigd voor plaatsing aan het lint. Deze ring bevat over het algemeen een merkteken.
Het is echter ook heel gebruikelijk dat er ringen zijn gebruikt zonder merkteken zodat afwezigheid van het fabrikantenmerk op de ring, niets zegt over de echtheid van het kruis.

Het IJzeren Kruis 2e Klasse kon op twee manieren worden gekregen. De meest chique wijze was in een lederen doosje. Eenvoudiger was de blauwe papieren envelop met daarop in Gotische letters: “Eisernes Kreuz 2. Klasse”. De uitreiking zelf ging vergezeld van een standaard oorkonde. In het “Soldbuch” of de “Wehpass” werd de verkrijging vervolgens bijgeschreven. De oorkonde bevat veelal niet de reden waarom de onderscheiding is verkregen hoewel een enkele keer dit op de achterzijde werd vermeld.

Het IJzeren Kruis 2e Klasse zelf, werd over het algemeen niet gedragen op het uniform. In plaats hiervan droeg men een ribbon op de linkerborst of het lintdoor het 2e knoopsgat zoals men dat in het voormalige Pruisische leger gewend was.

In 1957 werd een versie uitgebracht waarbij het hakenkruis was vervangen door een eikenblad. Op deze wijze kon men puur militaire acties uit Wo2 alsnog eren, zonder het gebruik van verboden nazi-symbolen. De meeste veteranen kozen er echter voor om de onderscheiding slechts als een ribbon op het tenue te dragen. De 1957 versie is over het algemeen van slechtere kwaliteit dan de oorlogsversies.

Springer, Heinrich Adolf Leopold* 3 november 1914
† 27 oktober 2007

meer
Bidermann, Gottlob-Herbert* 28 augustus 1920
† 1 september 2010

meer
Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Gaasch, Kurt17-01-1909 meer
Gabbey, Heinrich  meer
Gabler, Ulrich01-10-191324-02-1994
Gabriel, Erdmann07-11-191128-01-1996
Gabriel, Herbert08-05-192104-07-1942
Gabriel, Manfred  
Gaderer, Johann  meer
Gadermann, Dr.med., Ernst25-12-191326-11-1973
Gadringer, Gottfried02-10-192020-12-1943
Gaeb, Friedrich25-03-192115-04-1979
Gaebler, Friedrich  
Gaedckens, Ernst12-04-191416-12-1998
Gaenshirt, Hans30-07-192322-12-2010meer
Gagneron, Jacques21-03-192429-04-1997
Gahm, Johann  
Gaigals, Roberts16-03-191315-04-1982meer
Gaigl, Erich  
Gaillard, Raymond02-09-1914 
Gaillinger, Otto18-11-191229-09-1943
Gaisbauer, Alois (Heer)12-10-190901-12-1944
Gaiser, Otto05-10-191922-01-1944meer
Gaitars, Rudolfs29-05-190722-03-1945meer
Gaißer, Wilhelm23-04-191721-01-2000
Galandi, Rudolf  
Galda, Karl  
Galdins, Nikoljas09-10-190205-10-1945meer
Galinon, Ernest07-11-191300-00-2004
Gall, Eugen31-07-192117-04-2001
Gall, Freiherr von, Waldemar15-03-190627-01-1965
Gallach, Johann  meer
Galland, Adolf 'Dolfo' 'Keffer'19-03-191209-02-1996meer
Galland, Paul 'Paulinchen'03-11-191931-10-1942
Galland, Wilhelm-Ferdinand "Wutz"23-10-191417-08-1943meer
Galle, Friedrich18-04-191501-02-1945
Galle, Hugo  
Galle, Josef07-01-191400-00-1943
Gallien, Gilbert  
Gallowitsch, Bernhard 'Bernd'23-02-191828-12-1983meer
Gallwitz, Heinz  
Galow, Friedrich04-08-191521-07-1944
Gambert, Eugen  
Gammel, Ludwig18-01-189822-01-1944
Gampe, Karl26-09-1915 
Gamringer, Johann00-00-191300-00-1982meer
Gangl, Josef "Sepp"12-09-191005-05-1945
Ganglbauer, Josef (Heer)14-07-191005-07-1943
Gans, Ernst  
Gansmeier, Jakob30-05-190008-08-1944meer
Ganssen, Franz-Josef24-12-191406-05-1945
Gante, Bengt08-07-191705-09-1942
Gapp, Franz08-07-191908-09-2015meer
Garbe, Herbert09-09-1918 
Garber, Erich06-10-1918 
Garber, Hermann  
Garbers, Heinrich14-03-190918-12-1963
García Andino, Manuel  
García Navarro, don, Antonio00-00-189026-08-1985meer
García Rebull, Tomás21-02-190728-04-1976
García, Juan Pujol "Garbo"14-02-191210-10-1988
García-Ciudad y Reig, Luis  
Garhammer, Isidor23-08-191414-11-1944
Garn, von, Arnulf09-02-191730-04-2004
Gartner, Ulrich20-10-191415-02-1942
Gartzen, von, Wirich20-08-190904-12-1993
Garz, Walter06-01-192024-09-1979
Gaschler, Ernst09-10-191823-10-1944
Gasselsberger, Franz29-03-191626-06-1944
Gassmann, Werner  
Gast, Erwin00-00-190500-03-1945
Gast, Robert28-03-192000-11-2011
Gast, Wolfgang14-02-191908-05-1988
Gastager, Roman31-07-191810-05-2009meer
Gasterstädt, Klaus02-06-1919 
Gath, Heinrich Adolf02-08-191105-05-1986
Gathmann, Wilhelm29-08-1916 
Gattinger, Gottlieb31-08-191314-01-1943
Gaudecker-Zuch, von, Gerlach24-03-190911-03-1970meer
Gaudlitz, Fritz Adalbert30-06-190302-08-1941
Gaudlitz, Werner  
Gauglitz, Herbert  
Gauglitz, Josef03-09-191804-02-1988
Gaul, Wilhelm "Willi"13-11-191426-10-2001meer
Gaum, Albert15-10-192019-07-1977
Gaupp-Berghausen, Reichsfreiherr von, Georg12-01-191823-03-1985meer
Gauß, Jürgen18-03-191804-09-1996
Gayko, Werner22-05-192311-10-1994
Gazen genannt von Gaza, von, Waldemar06-12-191713-01-2014meer
Gazzana-Priaroggia, Gianfranco30-08-191223-05-1943meer
Gaßmann, Peter04-12-191006-09-1965meer
Gaßner, Otto  
Gebauer, Fritz (Grenz-Pionier-Bataillon 74)05-02-191000-06-1944
Gebauer, Hans (Flak-Regiment 61)  
Gebauer, Paul (Grenadier-Regiment 121)  
Gebel, Helmut  
Gebert, Dr., Alois  
Gebhard, Albert  
Gebhard, Georg (WH-Sturm-infanterie-Regiment)18-07-190129-06-1945
Gebhard, Georg Johann31-10-191112-11-1993
Gebhardt, Georg29-04-190107-07-1975meer
Gebhardt, Karl16-01-1917 
Gebhardt, Rolf09-09-191520-10-2010
Gebler, Karl  
Gebühr, Heinrich  
Gedenk, Arthur  
Geelhaar, Arno23-12-192014-12-2009
Geelkerken, van, Willem16-02-192209-03-1944
Geercken, Heinz  
Geerling, Günter  
Gefeller, Heinz11-06-1911 meer
Gegner, Hans  
Gehl, Friedrich30-12-191407-03-1987
Gehl, Paul27-10-191803-12-1994meer
Gehlhaar, Siegfried  
Gehrig, Bernhard  
Gehring, Josef12-09-191611-08-1941
Gehring, Oskar05-03-191204-10-1943meer
Gehrke, Kurt13-01-190324-10-1944
Gehrmann, Gerhard01-05-192028-08-1990
Gehrmann, Johannes, 'Hannes'19-11-192027-01-1944
Gehrmann, Kuno13-05-191522-04-1943
Gehrs, Fritz  
Geib, Peter  
Geibinger, Klemens05-04-192321-02-1945
Geick, Alfred 29-02-1968
Geicke, Werner  
Geier, Franz Xaver (Art.Rgt. 212)29-08-191419-09-1944
Geier, Ludwig 29-10-1943
Geier, Rupert17-07-191417-06-1943meer
Geiersberger, Josef (Fallschirmjäger-Regiment 1)23-12-191910-05-1940
Geiger, August06-05-192029-09-1943meer
Geiger, Georg05-08-192031-12-1980
Geiger, Herbert03-10-191512-03-2004
Geiger, Max  
Geiger, Xaver03-12-191420-07-1942
Geisberg, Wilhelm21-10-191922-04-1945
Geisberger, Johann (Grenadier Regiment)13-07-192119-03-1944
Geisberger, Josef (Sturmgeschütz-Brigade 203)09-03-1922 
Geisdorf, Erwin  
Geise, Otto Karl-Otto14-12-1924 
Geisegger, Johann (Hans)04-01-191525-11-1943
Geisen, Josef02-08-192318-08-1944
Geisendorf, Fritz-Adolf07-12-1909 meer
Geisendorfer, Gilbert26-08-192108-03-2017meer
Geisendorfer, Helmut  
Geisler, Erwin  
Geisler, Herbert (LW-Kampfgeschwader)26-10-191212-04-1995meer
Geisler, Kurt Karl28-01-191406-09-1943
Geisler, Rudolf29-03-191113-04-1944meer
Geisler, Siegfried29-01-191201-08-2003
Geismann, Johannes "Hans"20-06-192015-08-1994meer
Geisslinger, Walter  
Geißhardt, Friedrich "Fritz"22-01-191906-04-1943meer
Geißler, Gottfried17-10-191421-07-2006meer
Geißler, Helmut04-07-190615-12-1943
Geißler, Karl17-10-191107-08-1994
Geißler, Willy16-11-191913-12-2003
Gekle, Clemens Maria Benno04-03-191505-09-1999meer
Gelbhaar, Rudi24-01-191524-11-2002
Gelchsheimer, Werner  
Gelfert, Horst03-03-191531-01-1945
Gelhausen, Hans22-04-191612-06-1984
Gelke, Ernst  
Gellert, Christian06-03-192122-08-1983
Gellert, Karl-Heinz  
Gellhorn, Roland16-04-191622-04-1945
Gellings, Franz14-09-192116-08-1942
Geltinger, Dionys30-09-190728-03-1977
Gemmel, Karl  
Gemmingen-Guttenberg, Freiherr von, Philipp  
Gemsjäger, Alfred (Aufklärungsgruppe 122)07-01-191502-09-1944meer
Gemünden, Otto30-05-191408-12-2007
Genal, Kurt17-00-191813-04-1943
Geng, Volkmar 30-01-1943
Gennerich, Max24-02-191330-07-1990
Genrich, Oskar18-09-191910-01-1943meer
Gensberger, Ludwig (Grenadier-Regiment 544)23-07-191923-02-1945
Gensicke, Otto  
Genz, Herbert  
Genzel, Karl-Heinz22-12-192016-04-2004
Genzow, Joachim13-12-191507-03-1989
Georg, Walter  
Georgi, Lothar03-03-192021-07-2005
Geppert, Erich31-12-191208-02-1966
Geraedts, Hans  
Gerbel, Anton07-11-192001-04-1944
Gerbener, Heinrich02-05-191415-11-2010
Gerber, Arthur29-05-191606-02-1945
Gerber, Kurt10-01-1913 
Gerdes, Alwin  
Gerdes, Hinrich16-04-191313-04-1973
Gerdes, Wilhelm  
Gerdts, Hans15-11-191324-04-1946
Gerhard, Georg  
Gerhardt, Otto28-01-191118-09-1944
Gerhardt, Paul  meer
Gerhold, Walther08-06-192102-03-2013
Gericke, Walter23-12-190719-10-1991meer
Gerigk, August  
Gerike, Kurt15-11-191420-08-2006
Gerke, Siegfried30-04-191709-10-1998meer
Gerken, Hermann  
Gerken, Julius (Pz-Gren-Lehr-Reg. 901)10-08-191926-07-1944
Gerl, Franz Xaver16-11-191413-06-1980meer
Gerlach, Albert  
Gerlach, Clemens30-06-1916 
Gerlach, Gustav05-03-190512-04-1944
Gerlach, Heinrich (8. Zerstörerflottille)31-08-190627-06-1988
Gerlach, Heinrich (XI-Fliegerkorps)18-12-191220-10-1993
Gerlach, Jürgen01-09-191213-10-1983
Gerlach, Karl09-12-191414-11-1995meer
Gerlach, Karl (WH-Pz.Rgt. 35)05-08-191419-03-1991
Gerlach, Ludwig14-10-191927-02-2001
Gerlach, Waldemar23-02-191321-07-1995
Gerlich, Robert  
Gerling, Theodor 'Theo' (KG v.b.V.9)16-01-191620-08-2009meer
Germer, Alfred (Pionier-Bataillon 171)07-06-191401-03-1945
Germer, Ernst15-12-191713-10-1990
Gernandt, Jakob09-07-1911 
Gerner, Hermann 22-07-1944
Gernt, Theo08-03-192301-01-2004meer
Gerold, Max08-09-1923 
Gers, Walter09-06-191614-05-1940
Gersdorff, Freiherr von, Rudolf-Christoph27-03-190526-01-1980
Gersdorff, von, Curt-Ulrich17-12-190202-07-1968
Gersmann, Erich  
Gerstenberg, Wilhelm13-05-191326-04-1944
Gerstenmeier, Karl00-00-1904 meer
Gerstenschläger, Horst  
Gersteuer, Günter29-01-191430-05-1995
Gerstmeier, Heinz29-04-1917 meer
Gerstner, Rudolf24-10-191430-04-1945meer
Gerstner, Siegfried16-11-1916 
Gerth, Walter14-12-191410-01-1995
Gertler, Gerhard04-10-191418-03-1994
Geschke, Waldemar10-06-192308-04-1944
Geschwill, Heinz25-04-192006-05-2009
Geskens, Franz11-02-192103-11-1944
Gessler, Kurt16-08-1907 
Gessner, Harald28-01-192118-03-1944
Geurts, Julius "Juul"24-02-192309-01-1943
Gewecke, Wilhelm  
Gewehr, Hans11-04-191604-08-1944
Geyer, Anton13-01-191004-04-1944
Geyer, Heinrich02-09-191608-11-1944
Geyer, Heinrich (WH-Grenadier)12-05-191107-10-1944
Geyer, Horst12-03-191308-11-1996
Geyer, Rolf10-11-1910 
Geßner, Viktor  
Gider, Otto (Gebirgsjäger-Regiment 141)18-02-1917 meer
Giehrl, Walter01-04-191623-11-1944
Giele, Max01-01-1908 
Gielnik, Albert17-04-191923-02-1945
Gierend, Oswald 24-11-1943
Gierga, Kurt03-03-190925-06-1961
Gierhardt, Heinrich22-10-191830-06-1996
Giersdorf, Helmuth  meer
Gierster, Franz10-05-191323-01-1944
Gies, Alfred07-04-191221-05-1993
Giese, Gerhard11-02-1908 
Giese, Horst13-10-191113-07-1977
Giese, Karl11-10-190419-09-1980
Giesecke, Albert  
Giesecke, Otto  
Gieseler, Karl-Heinz30-07-192517-10-2010
Giesewetter, Herbert09-09-1922 
Giesing, Eugen22-09-1919 
Giffhorn, Karl-Heinz12-03-191917-09-1983
Gihr, Gustav  
Gilbers, Karl  
Gilbert, Erich24-01-191516-02-1945
Gilbert, Erwin  
Gilbert, Kurt20-12-191300-07-2008meer
Gilbert, Wilhelm10-04-1924 
Gildner, Paul01-02-191424-02-1943
Gill, Fritz  
Gillner, Dr., Heinz11-02-1914 
Gilow, Peter-Eckhardt Arno Hermann13-03-191808-11-1992meer
Gimpel, Blasius02-11-1912 
Girg, Walter13-08-191925-07-2010
Girsig, Walter (Pz.Rgt. 11)15-09-191204-09-1944
Girtinger, Franz 30-01-1942
Gladewitz, Herbert22-02-191621-09-2000
Glase, Willi26-04-1905 
Glaser, Franz11-09-1914 meer
Glaser, Wolfgang24-02-191904-02-1945
Glaser, Wilhelm29-01-191414-01-1949
Glasner, Günther26-08-191722-06-2012
Glasow, Jürgen02-01-191412-07-1943
Glatz, Josef "Sepp"03-11-192014-01-1991
Glaubrecht,Heinz29-11-1911 
Gleis, Bernhard  
Glemann, Hans-Joachim22-04-191414-08-1944meer
Glembotzki, Walter13-04-191722-04-1979
Gliemann, Paul01-09-190903-03-1945meer
Glimm, Ottomar21-08-191908-07-1943
Glinski, von, Josef13-07-1920 
Globocnik, Odilo21-04-190431-05-1945meer
Glock, Friedrich  
Gloddek, August14-05-1912 meer
Gloge, Reinhold18-02-191603-03-1997meer
Glosse, Dr., Hermann  meer
Glunz, Adolf11-06-191801-08-2002meer
Glück, Hansjoachim  
Gläsche, Dieter01-09-192030-04-2015
Gläser, Alexander04-01-191413-09-2003meer
Gläser, Erich15-12-190116-01-1974
Gläser, Friedrich  
Gläser, Helmut  
Glätzer, Karl01-02-191513-09-2013meer
Glöckner, Gerhard  
Gmeindl, Alois 23-10-1944
Gnaden, Erhard Franz13-02-190516-11-1967
Gneikow, Fritz10-03-191212-12-1944
Gnoth, Gerhard11-09-190106-12-1989
Gobert, Ernst-Ascan07-09-191902-11-1944
Gobion, Lucien Raymond09-03-190323-03-1991
Gockel, Franz  
Gockel, Heinz-Ludwig06-10-191910-03-1943
Gockel, Walter06-09-191626-12-1942
Godbersen, Thomas  
Godde, Johannes27-08-191416-08-1977
Goden, Emil11-02-191607-03-1949
Godenau, Arthur19-01-190616-02-1983
Godin, Alphonse Gabriel Joseph22-06-1899 meer
Godlsamer, Albert05-12-191405-09-1942
Godo, Hans-Joachim  
Goebel, Günter14-11-191710-09-1993
Goebel, Günther04-09-191702-12-1958
Goecke, Fritz25-04-1904 meer
Goedecke, Heinz  meer
Goerke, Rudolf13-05-192017-07-1988
Goerne, von, Jürgen12-02-190803-03-2001
Goertz, Ernst22-09-1914 meer
Goertz, Friedrich  
Goes, Hinrich  
Goetller, Waldemar12-12-1915 
Goetzke, Axel02-01-190414-09-1941
Gohde, Otto14-01-191500-01-1945
Gohle, Gerhard  
Gohle, Hubert (Nachtschlachtgruppe 4)05-01-1915 meer
Goiginger, Franz09-08-191824-09-1944
Golbach, Paul14-07-191518-10-2004
Golbs, Herbert  
Goldammer, Friedrich 'Fritz' (schnelle Abt.306)13-08-191021-01-1982meer
Goldbaum, Günther (Flak-Abteilung)  
Goldberg, Karl-Heinz29-11-191912-01-2012
Goldbrunner, Jakob12-08-192013-04-1978
Goldenbaum, Paul (Artillerie-Regiment 329)09-11-191327-10-1944
Goldhammer, Günther08-07-1919 
Goldschmidt, Karl (Panzer-Abteilung 504)13-11-192129-12-2004
Goldt, Johannes Peter Christian (Luftwaffe)26-05-1915 meer
Goll, Eitel19-06-191005-04-1945
Golla, Rudolf15-02-191023-02-2011
Gollas, Josef (Infanterie-Regiment 106)12-12-191412-12-1980meer
Gollé, Josef27-10-189516-07-1971
Gollert-Hansen, Hans-Detlef03-11-191306-03-1945meer
Gollnick, Klaus17-05-191801-05-1994
Gollob, Gordon Mac16-06-191207-09-1987meer
Gombert, Richard21-01-191717-08-1999
Gomille, Herbert15-08-191318-05-2009meer
Gorges, Michael Frank  
Gorny, Ernst10-11-1920 meer
Gorontzi, Richard21-02-192021-10-1943
Gorski, Artur04-01-191505-06-1979
Gorski, Alfred17-03-191725-03-1945
Gosau, Rudolf  meer
Goschau, August  
Gosemann, Heinz  
Gothe, Walter  
Gottberg, von, Wilhelm  
Gottfried, Aloys  
Gotthardt, Cuno (KG 30 'Adler')  meer
Gotthardt, Hans01-10-1911 meer
Gottke, Heinrich07-07-192112-08-1998
Gottler, Ludwig  
Gottlieb, Walter  
Gottschalk, Fritz  
Gottschalk, Herbert26-09-1919 
Gottschlich, Peter  
Gottstein, Rainer10-08-191013-02-1945
Gottwald, Alois00-00-191921-11-1941
Gottwald, Rudolf  
Gottwalles, Paul21-09-191814-03-2003
Gotz, Rudolf Willi09-03-1916 meer
Grabendorffer, Max26-10-1917 meer
Grabengießer, Fritz  
Graber, Heinz (Sturzkampfgeschwader 2 'Immelmann')09-03-191230-01-1943meer
Grabert, Siegfried (Brandenburg)11-01-191625-07-1942meer
Grabmann, Walter20-09-190520-08-1992
Grabner, Maximilian02-10-190528-01-1948
Grabowski, Josef (Panzergrenadier-Regiment 110)27-01-191300-04-1945
Grabrucker, Benno  
Gradauer, Johann14-01-191203-09-1944
Grade, Friedrich-Wilhelm29-03-1916 
Gradinger, Engelbert24-07-191730-08-1942
Gradinger, Gottfried 20-12-1943
Gradinger, Karl17-09-192019-08-1943
Gradl, Hans08-12-190310-03-1980
Gradl, Martin  
Graefe, Hans16-08-191111-05-1965meer
Graeser, Günther30-10-191509-11-1944
Graeve, Erdmann20-05-192216-07-1944
Graevenitz, von, Hans Jürgen01-12-1923 
Graf, Albert  
Graf, Alois (Aufklärungs-Abteilung 7)14-09-190808-04-1945meer
Graf, Anton08-04-1920 meer
Graf, Eduard11-01-192222-04-1945
Graf, Erich  
Graf, Fritz  
Graf, Hermann24-10-191204-11-1988meer
Graf, Josef  
Graf, Kurt (Kriegsmarine)13-12-1920 meer
Grafe, Wolfhard  
Grafenauer, Alois  
Grafenkamp, Greta  
Gralka, Hubert  
Graml, Franz  
Gramm, Herbert14-07-1921 
Grammel, Friedrich27-06-191317-02-1944
Grammel, Hans  
Grammer, Karl09-01-192001-11-1942
Gran, Franz29-11-1914 
Grandis, Karl  
Grandl, Michael03-02-191728-07-1943
Grandt, Franz  meer
Granitza, Bruno Herbert31-05-191308-05-1945
Granitzer, Hans12-11-1917 
Granitzki, Kurt  
Granow, Herbert  
Gransee, Georg29-06-191723-01-1945
Granzow, Ernst  
Grasböck, Franz03-10-192005-01-1943
Grascher, Simon18-12-192014-07-1943
Graschtat, Paul  
Grasemann, Walter03-07-191726-11-2007
Graser, Ludwig09-06-1915 
Grass, Oscar  
Grassau, Fritz09-09-190520-04-1945
Grasser, Hartmann23-08-191402-06-1986
Grasser, Rudolf20-04-191813-09-1992
Grassl, Anton02-10-191415-09-1944
Gratz, Karl14-01-191914-03-2002
Grau, Horst30-03-1920 
Grau, Peter-Ottmar03-05-191507-10-1994
Graubner, Reinhard02-08-191503-11-1986
Grauer, Otto10-02-191513-11-1943meer
Graul, Gustav  
Graulich, Heinrich  
Graun, Friedrich-Wilhelm11-03-1916 
Graupner, Arthur  
Grauting, August23-07-190804-07-1941
Gravenreuth, Freiherr von, Sigmund-Ulrich21-10-190916-10-1944meer
Graßegger, Karl  
Graßl, Xaver 24-04-1944
Graßmann, Dieter13-01-192014-08-1991
Graßmann, Josef16-07-190721-02-1986
Graßmel, Franz08-06-190630-06-1985meer
Graßmuck, Berthold13-01-191718-10-1942
Grebarsche, Gerhard15-02-191311-01-1992
Grebing, Paul  
Grebler, Max06-01-1911 
Grechza, Ernst 00-00-1941
Greck, Franz18-04-192112-09-2003
Greese, Otto03-05-192002-11-1943
Greger, Kurt  
Gregor, Rudolf08-02-191900-09-1944
Grehl, Heinz12-02-191303-01-1997
Greib, Philipp13-10-1919 
Greim, Alfred Bruno Eduard08-08-190219-05-1943meer
Greimel, Georg 27-01-1943
Greiner, Andreas25-03-192121-02-1984meer
Greiner, Erwin24-09-191310-11-1949
Greiner, Georg-Hermann02-01-192026-09-2014
Greiser, Hans  
Greisert, Karl-Heinz02-02-190822-07-1942
Greiter, Hans26-08-192001-10-2002meer
Grelke, Georg  
Gremmels, Herbert  
Grenouillet, Jean30-05-192500-06-2007
Grenzel, Gerhard13-05-191510-01-1944
Gresiak, Horst17-02-192022-02-1995
Gressler, Richard  
Gresslinger, Josef  
Greten, Horst  
Gretschmann, Josef13-02-191408-09-1965
Greve, Carl-Heinz Antonius17-10-192021-05-1998meer
Greven, Matthias26-01-191623-12-1942meer
Grever, Konrad30-07-191520-05-1942
Grewe, Josef09-09-190820-05-1962
Grewendorf, Erhard  
Griebel, Theo  
Grieme, Wilhelm "Willi"04-10-191431-07-2005
Grieser, Maximilian Joseph  
Griesinger, Albert  
Griesinger, Herbert06-11-192003-03-1995
Griesinger, Julius (Artillerie-Regiment 5)  
Griesmayer, Hans03-12-191618-10-1944meer
Grießbach, Gerhard  
Grießbauer, Hans-Christoph Gustav (Füs.Btl.58)05-11-191716-11-1943
Grießig, Gerhard  

Bronnen