Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Eisernes Kreuz 1. Klasse

Het "Eisernes Kreuz 1. Klasse" werd bij de "Verordnung über die Erneuerung des Eisernen Kreuzes" oftewel de vernieuwde instelling van het IJzeren Kruis, door Adolf Hitler ingesteld met ingang van 1 september 1939. Evenals de voorgaande versies van het "Eisernes Kreuz 1. Klasse", werd deze onderscheiding uitgevoerd in de vorm van een steekkruis op een speld, te dragen op de linkerzijde van het uniform, onder de borstzak. In tegenstelling tot voorheen werd het echter een Duitse onderscheiding in plaats van een Pruissische.

Het "Eisernes Kreuz" werd een dapperheidsonderscheiding, hoewel qua indeling lijkend op een orde, was het formeel geen orde. Het "Eiseres Kreuz 1. Klasse" kon pas verkregen worden nadat het "Eisernes Kreuz 2. Klasse" was verkregen. Bij verdere acties van dapperheid kon het "Ritterkreuz", de volgende onderscheiding binnen het "Eisernes Kreuz", toegekend worden.

Na de denazificatie van Duitse onderscheidingen in 1957, werd het toegestaan aan nog levende ontvangers om een variant van de onderscheiding te dragen zonder hakenkruis. Het kruis zelf was gelijk gevormd als dat van het Eisernes Kreuz 2.Klasse maar had alleen de afbeelding aan de voorzijde met het hakenkruis en het jaartal "1939". Bij de 1957 versie werd het hakenkruis vervangen door een eikenloof.
De achterzijde was vlak metaal met daarop een speld bevestigd. Zowel de achterzijde, de zijkant of de speld konden een merkteken van de maker van het kruis dragen.

Springer, Heinrich Adolf Leopold* 3 november 1914
† 27 oktober 2007

meer
Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Ab-Egg, Gustav  
Abbel, Heinrich (Infanterie-Regiment 124)  
Abbinghoff, Hugo (KG 4 'General Wever')  
Abbinghoff, Werner  
Abel, Edmund (Radfahr-Sicherungs-Regiment 2)  
Abel, Friedrich (Panzer-Abteilung 21)  
Abel, Karl (Flak)  
Abel, Kurt (Luftwaffe)  
Abel, Walter (Grenadier-Regiment 410)  
Abel, Walter (Kampfgeschwader 55 'Greif')  
Abel, Wilhelm (Grenadier-Regiment 412)  
Abels, Hermann (Luftwaffe)  
Abels, Josef (Luftwaffe)  
Abendroth, Heinz (Grenadier-Regiment 94)  
Abendroth, Helmuth (Luftwaffe)  
Ablinger, Alois  
Abraham, Siegfried (Kampfgeschwader 26) 11-11-1943
Abraham, Wolfgang  
Abt, Richard  
Achatz, Hans (Kampfgeschwader 55)  
Achatz, Josef (Kampfgeschwader 1 "Hindenburg")  
Acher, August  
Achilles, Bruno  
Achilles, Gerhard (KG 3)  
Achtelik, Ewald  
Acker, Ernst  
Ackermann, Alwin (KG 77) 12-07-1943
Ackermann, Heinrich (luftwaffe)  
Ackermann, Heinz (Kampfgeschwader 6)  
Ackermann, Johann (KG 77)  
Ackermann, Karl (KG 4 'General Wever')  
Adam, Gustav (SS-Polizei-Regiment 2)  
Adam, Hans (LW)  
Adam, Hermann (Luftwaffe)  
Adam, Rudolf (LW)  
Adam, Walter (Aufklärungs-Abteilung 44)  
Adam, Walter (Jäger-Regiment 40)  
Adamczyk, Horst (LW)  
Ade, Karl  
Adler, Ernst (Kampfgeschwader z.b.V.1)  
Adler, Franz (schwere Panzerabteilung 506)  
Adler, Hans (LW)  
Adler, Helmut (LW)  
Adler, Johannes (Schlachtgeschwader 2 "Immelmann")  
Adler, Karl (Infanterie-Regiment 105)  
Adler, Oskar (Grenadier-Regiment 323)  
Adloff, Johannes (Divisions-Füsilier-Bataillon 30)  
Adolph, Herbert  
Adolph, x  
Adrian, Paul (Infanterie-Regiment 418)  
Aeckerle, Eugen ( Panzer-Aufklärungs-Abteilung 2)  
Aepfelbach, Hermann (Grenadier-Regiment 453)  
Aermes, Helmut (Aufklärungsgruppe 32)  
Agis, Hermann (Grenadier-Regiment 132)  
Ahlburg, Richard  
Ahlers, Kurt (Grenadier-Regiment 29)  
Ahlfeld, Ernst (Grenadier-Regiment 462)  
Ahlgrim, Johann (Kampfgeschwader 3 "Blitz")  
Ahnert, Manfred  
Ahrens, Hans (Lehrgeschwader 1) 14-06-1942
Ahrens, Heinrich (Grenadier-Regiment 392)  
Ahrens, Peter (Aufklärungs-Abteilung 168)  
Ahrndt, Werner (Infanterie-Regiment 274)  
Aich, Albert (Gebirgs-Aufklärungs-Abteilung 54)  
Aichele, Adolf (Panzer-Grenadier-Regiment 66)  
Aichert, Otto  
Aichinger, Alfred (Kampfgeschwader 55)  
Aichmeier, Alois (Kampfgeschwader 27)  
Aigner, Hermann (Infanterie-Regiment 97)  
Aigner, Sebastian (Gebirgsjäger-Regiment 13)  
Aingst, Gottfried  
Aktun, Emil (Grenadier-Regiment 2)  
Aland, Wilhelm (Pionier-Bataillon 47)  
Alban, Karl (Panzer-Grenadier-Regiment 115)  
Alber, Paul (Kampfgeschwader 55)  meer
Albers, Bruno (Sturzkampfgeschwader 2 "Immelmann")  
Albers, Georg (Luftwaffe)  
Albers, Günther (Füsilier-Regiment 26)  
Albers, Willy (Grenadier-Regiment 549)  
Albert, Heinz (Panzer-Pionier-Bataillon 4)  
Albert-Brunet, Roger 02-05-1945
Albertsen, Max (KG 53)  
Albiez, Wilhelm  
Albowitz, Herbert (Jäger-Regiment 40)  
Albrecht, Erich (Grenadier-Regiment 37)  
Albrecht, Ernst (Panzerjäger-Abteilung 525)  
Albrecht, Erwin (Luftwaffe)  
Albrecht, Friedrich (KG 1)  
Albrecht, Hans (Luftwaffe)  
Albrecht, Heinz (Kampfgeschwader 53)  meer
Albrecht, Karl (KG 55) 26-06-1944
Albrecht, Oskar (Kampfgeschwader)  
Albrecht, Reinhold (Infanterie-Regiment 479)  
Albrecht, Siegfried (Grenadier-Regiment 50)  
Albrecht, Walter (Panzer-Regiment 7)  
Albrecht, Walter (WH-Pz.Gren.Rgt. 5)  
Albrecht, Werner (Aufklärungs-Abteilung 299)  
Alexander, Heinz  
Alexy, Mathias  
Alf, Rudolf  
Allendinger, Georg  
Alles, Konrad  
Allritz, Hermann (Grenadier-Regiment 53)  
Alms, Gerhard (Kampfgeschwader 55 „Greif") 17-08-1943
Almstedt, Heinrich  
Almstädt, Willi  
Alschner, Heinrich  
Alster, Franz  
Altenhain, Gerhard (Transportgeschwader 1)  
Altenkirch, Erich  
Altenkirch, Johannes  
Althaus, Paul  
Altherr, Ernst  
Althoff, Hans-Jürgen (Kampfgeschwader 53)  
Althoff, Karl-Heinz  
Altmann, Gerhard (Kampfgeschwader 77) 00-01-1942
Altmann, Josef (Grenadier-Regiment 431)  
Altmann, Paul  
Altstädt, Erich  
Alves, Erich  
Aly, Günther  
Amann, Alois  
Amann, Emil  
Amann, Josef (Kampfgeschwader 100 'Wiking')  
Amberg, Rolf  
Ambron, Georg  
Ambros, Walter (LW Flak-Waffen-Schule)  
Ambrosy, Gerhard (Pionier-Bataillon 181)  
Amelong, Heinz  
Amling, Hans (Grenadier-Regiment 60)  meer
Amling, Willi (Füsilier-Regiment 202)  
Ammon, Friedrich  
Ammon, Lothar (Sturmgeschütz-Abteilung 190)  
Amon, Kurt  
Amos, Wilhelm  
Amsel, Georg  
Anacker, Friedrich (Sturmgeschütz-Abteilung 191)  
Anders, Alfred (Lw-Kampfgeschwader)  
Anders, Georg  
Anders, Gerhard (Infanterie-Regiment 232)  
Anders, Heinz  
Anders, Helmut  
Anders, Max  
Anders, Roland  
Anders, Walter (Lw-Kampfgeschwader 3)  
Anders, Walter (Lw-Kampfgeschwader x)  
Anders, Willi  
Andersch, Ludwig  
Andexer, Günther  
Andrae, Erich  
Andrae, Gerhard (Küsten-Flieger-Gruppe 836) 08-05-1942
André, Heinrich  
Andreas, Adolf  
Andres, Josef 31-01-1945
Andrews, Walter (Panzergrenadier-Regiment 361)  
Andriani, Heinz  
Andrich, Alfred  
Androw, Otto  
Angerbauer, Alfred (Gebirgsjäger-Regiment 100)  
Angerer, Walter  
Angerstein, Otto  
Aniol, Georg  
Ankenbrand, Franz  
Anlauf, Heinrich  
Anlauf, Kurt  
Annen, Johann  
Annerl, Rudolf  
Antes, Paul  
Anton, Heinz 02-09-1943
Antoni, Heinz  
Anzengruber, Franz  
Anzinger, Johann  
Apel, Heinrich  
Apfelbaum, Erwin (Panzerjäger-Abteilung 158)  
Apollot, François  
Appel, Heinz  
Appel, Ludwig  
Appen, von, Karl  
Apsel, Friedrich  
Arabin, Karl  
Arco, von, Karl-Heinrich  
Arendt, Gerhard (Kampfgeschwader 54)  
Aretz, Balthasar  
Arhens, Karl (Panzerjäger-Abteilung 8)  
Aring, Heinrich  
Arius, Manfred (Panzer-Regiment 29)  
Armbruster, Werner  
Arndt, Albert  
Arndt, Bruno  
Arndt, Emil  
Arndt, Erich  
Arndt, Erich (EP - 1942)  
Arndt, Erich (EP - 1943)  
Arndt, Franz  
Arndt, Hans 26-06-1943
Arndt, Heinz (Lw-Aufklärungsgruppe 12)  
Arndt, Karl  
Arndt, Otto  
Arndt, Paul  
Arndt, Willy  
Arnhold, Rudolf  
Arnim, von, Georg  
Arnold, Franz  
Arnold, Hans (Grenadier-Regiment 62)  
Arnold, Harry (Kampfgeschwader 55)  
Arnold, Heinrich  
Arnold, Karl-Friedrich  
Arnold, Walter  
Arntz, Helmut  
Arnurius, Erich  
Artopoeus, Bernhard  
Artus, Hans  
Arzt, Albert  
Asbeck, Rudi  
Aschenbrenner, Eugen  
Aschenbrenner, Josef (Lw-Kampfgeschwader)  
Aschka, Johann  
Asel, Alfred  
Aselmann, Helmut (Grenadier-Regiment 974)  
Asinger, Hermann (Reichsgrenadier-Regiment)  
Assmann, Adolf (Panzer-Regiment 5)  
Attenberger, Georg (Infanterie-Regiment 19)  
Atzl, Hermann (Gebirgsjäger-Regiment 136)  
Au, von der, Friedrich  
Auberschek, Othmar 07-08-1944
Aubrecht, Hermann  meer
Auer, Erwin  
Auer, Kurt  
Auer, Otto  
Auer, Rupert  
Auerhammer, Otto  
Auerswald, Gerhard (Luftwaffe)  
Auerswald, Rudolf  
Auge, Wilhelm 22-01-1989
Augsten, Rudolf  
August, Karl  
Augustin, Hermann (Transportgeschwader 4)  
Augustin, Lothar  
Auracher, Hans  
Auras, Wolfgang  
Aust, Friedrich  
Aust, Konrad  
Aust, Willi  
Auster, Günther  
Auswöger, Otto  
Autenrieth, Hans 08-06-1996
Auwärter, Helmut  
Axtmann, Walter (Grenadier-Regiment 287)  
Ayerle, Ludwig  
Aßmann, Erich (schwere Artillerie-Abteilung 526)  
Aßmann, Paul  
Aßmann, Wilhelm  
Antonescu, Ion Victor02-06-188201-06-1946meer
Adolph-Auffenberg-Komarow, Gustav11-07-188708-02-1967meer
Aldrian, Eduard26-04-188801-10-1955
Aberle, Heinrich Ferdinand (Inf.Reg. 282)21-11-188928-12-1941meer
Amado Lóriga, Santiago12-04-189031-01-1974
Aperats, Karlis04-03-189216-07-1944
Angerer, Hermann Ignaz (Artillerie-Regiment 96)02-12-189312-02-1942
Aldrian, Franz20-09-1895 meer
Aho, Johannes Martti19-11-189621-06-1968
Angermann, Wilhelm (Artillerie-Regiment 225)23-04-1897 
Alvermann, Gustav (Infanterie-Regiment 47)09-10-189707-06-1942meer
Arnswaldt von, Wolff-Ehrenreich23-03-189804-01-1972meer
Auer, Alfons15-06-189812-10-1973
Ahrens, Friedrich Robert (AOK 9)29-08-1898 
Andersen, Kurt02-10-189809-01-2003
Albrand, Karl Wolf (TA 26)15-05-189911-11-1962meer
Alpers, Friedrich Ludwig Herbert25-03-190103-09-1944meer
Amann, Thomas (Pionier-Bataillon 157)31-08-190102-02-1944
Ammann, Lothar Harry Arthur (Pz-Gren.Reg.101)12-08-190205-02-1943
Ambrosius, Dr., Lothar Adolf Heinrich11-05-190309-01-1971meer
Ambrosius, Wilhelm14-06-190319-09-1955meer
Aulepp, Hermann (Flak-Regiment 411)17-08-190300-05-1945
Amsberg, von, Joachim (Grenadier-Regiment 502)28-12-190327-05-1981meer
Audorff, Paul06-02-190417-01-1981meer
Assmann, Heinz15-08-190415-10-1954meer
Apelt, Fedor Johannes14-10-190415-04-1988meer
Alberts, Hermann (Z 31)06-03-190523-04-1988
Augustin, Hans05-08-190504-10-2000meer
Arnim, von, Harald30-09-190528-08-1975
Augsberger, Franz Xaver Josef Maria "Franz"10-10-190519-03-1945meer
Aigner, Hellmuth (Artillerie-Regiment 8)18-12-1905 meer
Amselgruber, Thomas 'Amsel' (schw.SS-Pz-Abt. 501)18-12-1905 meer
Albrecht, Fritz Wilhelm Karl (Pz-Art.Reg. 'GD')23-12-190529-04-1977meer
Anhalt, Günther (SS-Polizei-Rgt. 2)23-01-190627-04-1945meer
Ax, Adolf23-06-190606-02-1983
Austermann, Johannes (Grenadier-Regiment 1146)24-06-190612-08-1973meer
Arndt, Johannes07-10-190606-07-1944meer
Alber, Robert (Panzer-Regiment 201)13-10-190607-06-1988
Ahrens, Willi Hermann Heinrich (Gren.Reg. 726)16-10-1906 meer
Audry (LVF, Waffen SS)00-00-190729-04-1945
Albrecht, Willy (Jäger-Regiment 734)07-07-190709-09-1996
Aldinger, Hermann (Luftwaffe)22-07-190701-11-1993
Ameiser, Anton01-08-190720-02-1976
Aschmann, Otto (Luftwaffe)01-03-1908 
Arndt, Georg08-03-1908 
Aschenbrenner, Konrad14-06-1908 
Afheldt, Werner (Pionier-Bataillon 186)18-11-1908 meer
Auer, Reinhold27-12-190819-05-1942
Ahrends, Richard (Grenadier-Regiment 391)25-02-190914-02-1943
Alteneder, Dr., Friedrich07-04-190912-01-1987
Ammermann, Rolf (Kriegsmarine)13-07-190923-03-1945
Alter, Max17-01-191015-03-2001
Antrup, Wilhelm "Willy"01-02-191014-11-1984meer
Ascherfeld, Willy21-03-191013-04-1945
Arndt, Fritz (Panzer-Pionier-Bataillon 32)01-06-191012-03-2003meer
Adamsons, Miervaldis29-06-191023-08-1948meer
Adam, Erich (KG 40)22-07-1910 
Abbas, Horst (Artillerie-Regiment 114)07-09-1910 meer
Albers, Wilhelm (Flak-Regiment 37)22-11-1910 
Agarici, Horia06-04-191113-07-1982
Arentschildt, von, Alexander27-04-191122-06-1999
Ahlers, Heinz (M 3440)10-05-1911 
Ahlers, Jürgen (Sperrbrecher 134)24-06-1911 
Adam, Hans-Hermann (Artillerie-Regiment 333)10-08-1911 meer
Arndt, Siegfried26-08-191117-12-1944
Adam, Hermann Willi (302. Infanterie-Division)13-09-191126-08-1944
Anzinger, Max15-09-191114-06-1944meer
Adrian, Josef-Hubert (Grenadier-Regiment 24)25-09-191100-03-1945
Ahlert, Wilhelm (2. Fliegerdivision)05-11-1911 
Albrecht, Gerhard (Aufkl.Gr. 100)30-11-1911 
Ansons, Zanis04-12-191124-11-1968meer
Andersch, Eugen19-12-1911 
Aberle, Albert (Artillerie-Regiment 63)00-00-191200-00-1983
Ademeit, Horst08-02-191207-08-1944meer
Abel, Ulrich, Dr. ('U-193')03-03-191223-04-1944
Annuss, Gottfried Julius Karl09-03-191227-10-1985
Abraham, Richard13-04-191227-10-1944
Altmann, Gustav (Fallschirmjäger)13-04-191220-02-1981meer
Aschenbach, Bernhard31-05-1912 
Ambos, Helmuth25-07-1912 
Ahrens, Wilhelm "Willi" (Grenadier-Regiment 17)01-10-191226-08-1998meer
Altmann, Karl (Panzerjäger-Abteilung 160)01-11-191220-09-1942
Abraham, Willi02-12-1912 
Adam, Walter (Divisions-Bataillon 258)02-01-1913 meer
Albers, Josef (Infanterie-Regiment 366)29-01-191326-11-1942
Axmann, Artur (Arthur)15-02-191324-10-1996meer
Angel, Otto20-02-191314-10-2002
Anselm, Karl14-04-1913 
Alten, von, Ernst17-04-1913 
Aigen, Reinhard Georg (Kampfgeschwader 4)20-05-191319-09-1943meer
Assmann, Alois (Panzerjäger-Abteilung 61)05-06-191326-10-1987meer
Adolph, Walter11-06-191318-09-1941meer
Apel, Heinrich12-06-1913 
Albust, Rudolf28-06-191309-04-1945
Andree, Harry (Grenadier-Regiment 504)02-10-191315-08-1944meer
Amm, Hans22-12-191329-04-1943
Arnold, Herbert Friedrich (Panzer-Regiment 3)01-01-191403-01-1945meer
Abel, Josef (Infanterie-Regiment 217)03-01-191401-12-1984meer
Achilles, Albrecht Adolf Konrad15-01-191427-09-1943
Altstadt, Rudolf (Grenadier-Regiment 380)16-01-191427-05-1974meer
Albrand, Walter ('M-4621')31-01-1914 
Asshoff, Bruno15-02-1914 
Ahles, Fritz (Infanterie-Regiment 105)08-03-191410-08-1944
Ammer, Hermann (Grenadier-Regiment 62)08-03-191409-12-2000meer
Asbahr, Erhardt14-03-191417-07-1943
Amelung, Günther (Schnelle Abteilung 123)08-04-191429-03-1944meer
Affeldt, Werner (Nahaufklärungsgruppe 11)30-04-1914 meer
Albers, Hans (Lw-Aufklärungsgruppe)03-05-1914 
Abele, Emil (Panzer-Regiment 35)14-05-191431-07-1993
Abel, Werner Ernst Hermann (Schützen-Regiment 33)22-05-191404-10-1943
Allexi, Josef11-06-1914 
Albers, Hans-Wilhelm (Art.Reg. 1 "Afrika")12-06-191404-06-1944meer
Adolff, Heinz-Paul (Fallsch.-Pionier-Bataillon 1)29-06-191417-07-1943
Albert, Ekkehard03-07-191418-11-2003meer
Aloè, Herbert13-07-1914 
Adomeit, Reinhard Erich (Pz-Jäger-Abt.158)14-07-191428-02-1945
Andersen, Ernst-August (Pio.Btl.196)20-07-1914 
Albers, Carl Karl (SS-Inf.Reg. "Germania")07-09-191404-02-1944
Altenburger, Günther ("U 515")19-09-191423-03-2009
Albrecht, Oskar (Infanterie-Regiment (mot.) 15)24-09-191413-11-1992meer
Auffermann, Hans Jürgen01-10-191408-07-1943
Abel, Adolf Wilhelm (161. Infanterie-Division)18-10-191426-08-1944meer
Abele, Arnulf (Gren.Reg. 'Hoch u. Deutschmeister')08-11-191402-07-2000
Ascheid, Hans12-11-1914 
Adolph, Günther (SS-Panzer-Grenadier-Regiment 10)14-11-1914 meer
Albers, Herbert (Inf.Reg. mot.'Großdeutschland')18-11-1914 meer
Albers, Hans-Peter (Artillerie-Regiment 150)20-11-191410-03-1956meer
Aufhammer, Fritz28-11-191414-06-2002
Aigner, Anton (SS-Panzerjäger-Abteilung 54)30-11-191416-11-1999
Allmacher, Friedrich "Fritz"03-12-191426-12-1944meer
Axtmann, Fritz (Infanterie-Regiment 20)07-12-191413-09-1943meer
Armbruster, Walter (Jäger-Regiment 56)09-12-191405-04-1942
Arnold, Alfred02-01-191510-10-1944meer
Anders, Richard03-01-191509-09-1993meer
Abele, Anton (Nahaufklärungsgruppe 16)06-01-191527-08-1944
Andresen, Julius10-01-1915 
Appel, Wilhelm23-01-1915 
Ahrens, Hans (Luftwaffe)27-01-1915 
Ahrens, Paul (Kampfgruppe z.b.V. 500)11-02-1915 
Acker, Hermann ('U-508')12-02-1915 
Ager, Franz (Gebirgsjäger-Regiment 141)14-02-1915 meer
Alex, Ernst (Sturmgeschütz-Abteilung 243)01-03-191525-10-1965meer
Adrian, Ulrich (Jagdgeschwader 2)19-03-191505-10-1941
Ahrens, Werner (schwere Artillerie-Abteilung 48)19-03-191505-08-1944
Andrei, Tudor25-03-1915 
Ahlborn, Gustav (Aufklärungs-Abteilung 355)20-04-191514-11-1944
Altmann, Hans (Füsilier-Bataillon 57)24-04-191520-12-1943
Ahnert, Heinrich-Wilhelm (Jagdgeschwader 52)29-04-191523-08-1942meer
Albrecht, Karl-Heinz (Art.Abt.)30-04-191500-02-1945
Adamek, Rudolf (Panzer-Regiment 6)09-06-191524-01-1944
Algermissen, Walter Wilhelm (Pz.Abt. 116)10-06-191528-12-1944
Anding, Friedrich26-06-191507-02-1996meer
Ackermann, Albert (s.He.Pz.Jäg.Abt.663)05-07-191500-03-1945
Andrä, Heinrich08-07-1915 meer
Alber, Karl (Kampfgeschwader 4)11-07-1915 
Attenberger, Franz-Xaver (Artillerie-Regiment 114)19-07-191509-08-1991meer
Ahrens, Ullrich (SS-Panzer-Regiment 12)19-09-191514-08-1944
Ahnert, Kurt Rolf (Grenadier-Regiment 330)05-10-1915 
Ahlers, Bruno (S 36)03-11-1915 meer
Appelmann, Friedrich (Aufklärungsgruppe 32)12-11-191513-03-1944
Aulock, von, Johannes Heini Maria06-12-191509-06-1993
Appelt, Horst19-12-1915 meer
Abendroth, von, Ferdinand Max Karl (Pz.Abt.301)04-01-191616-07-1944
Aulerich, Werner14-01-191609-04-1945
Amling, Fritz (Sturmgeschütz-Abteilung 202)17-01-191606-03-1994
Apitz, Willy27-01-191628-02-2004
Aman, Hans (Infanterie-Regiment 19)28-01-191627-09-1943
Aechtner, Fritz (Nahaufklärungsgruppe 5)04-03-191601-05-2007meer
Achter, Michael05-03-191605-08-1944
Albersmeier, Ludwig (Transportgeschwader 2)14-03-1916 meer
Abs, Gerhard, Karl, Alfred (Kradschütz.Bat. 36)05-05-191627-06-1944meer
Ahrens, Friedrich (Artillerie-Regiment 193)06-05-191607-05-1945meer
Anlauft, Karl-Heinz15-05-191600-00-1977
Aigner, Ludwig (Grenadier-Regiment 62)15-07-191604-04-2001
Astegher, Hans15-07-1916 
Ahrens, Gerd (Artillerie Regiment 334)01-08-191603-09-2007meer
Adam, Helmut (Sturmgeschütz-Abteilung 192)01-10-191601-12-1942
Auer, Karl20-10-191631-03-1997meer
Armer, Josef24-12-1916 
Arnold, Hans (U-188)26-12-1916 
Ackermann, Herbert29-12-191625-08-1943
Amelung, Gerhard (Pionier-Bataillon 743)21-01-191710-08-1944
Ammeling, Bernhard22-01-191708-07-1943meer
Arndt, Carl08-02-191709-01-1945
Altendorf, Heinz26-02-191714-09-2008
Arpke, Helmut20-03-191716-01-1942
Allersmeier, Heinz24-03-191723-03-2001meer
Anhalt, Wilhelm28-03-191713-06-1979meer
Amelung, Heinz-Günther (Sturzkampfgeschwader 77)09-04-191726-12-1964meer
Albert, Wilhelm (Panzerjäger-Abteilung 35)24-04-191715-12-2004meer
Alm, Werner04-05-1917 meer
Albat, Ernst (Grenadier-Regiment 2)18-05-191700-00-1992
André, Harro19-06-191702-03-1943
Arent, Peter Nikolaus26-06-191703-12-1942
Ahnert, Heinz (Divisions-Füsilier-Bataillon 14)17-07-1917 
Audenrieth, Georg20-07-191715-01-1999
Ahrens, Albert (Panzerjäger-Abteilung 31)25-07-191710-03-1980
Arndt, Gerhard (U-806)13-09-1917 
Arendt, Kurt Dietrich Paul08-10-191709-01-1945
Anneken, Udo11-10-191711-10-1997meer
Abbaß, Heinz-Dietrich (Schützen-Regiment 11)16-10-191719-03-1943
Anders, Friedrich04-11-191707-03-1988
Achenbach, Heinz28-11-191706-05-1945meer
Abel, Eugen (Fallschirm-Lehr-Abteilung)20-12-1917 
Agtha, Egon August (Sprengkommando 1)29-01-191802-05-1945
Au, Oskar21-02-1918 meer
Absmeier, Friedrich04-03-191814-01-1945
Arnold, Karl-Horst10-03-1918 meer
Ackermann, Georg12-03-191816-12-2007meer
Abratis, Herbert Karl21-03-191829-03-1945meer
Albers, Hans (Lw-Wettererkundungsstaffel)09-05-1918 meer
Albrecht-Lemke, Egon (Zerstörergeschwader 76)19-05-191825-08-1944meer
Abel, Herbert (Fern-Aufkl.Gr. 10)06-06-1918 
Ahrens, Helmut (KG 51)15-06-191802-05-1942meer
Ahrens, Walter (Füsilier-Bataillon 83)24-06-191800-02-1945
Addicks, Nikolaus (Pionier-Bataillon 267)25-06-191830-11-1943
Altmann, Klaus (Kampfgeschwader 100 'Wiking')15-07-191812-10-1942
Angelmaier, Heinz (Sturmgeschütz-Brigade 279)22-07-191812-01-2014meer
Austen, Hans27-07-191824-01-1994meer
Auffermann, Albrecht (Pionier-Bataillon 101)05-08-191825-03-1966
Andersen, Klaus19-10-1918 
Adrario, Friedrich (Panzerjäger-Abteilung 272)29-11-191825-06-2011meer
Alm, Karl04-01-191923-11-1944meer
Altacher, Eduard24-01-191927-05-1945
Ahls, Paul (Grenadier-Regiment 437)27-01-191924-02-1945
Arnold, Heinz12-02-1919 
Alexy, Hans24-02-191907-06-2007
Anders, Gerd28-02-1919 
Auberger, Josef (Infanterie-Regiment 61)19-03-191908-04-2010meer
Aniszewski, Bruno26-03-1919 
Arendt, Velten-Reinhardt28-03-191923-03-1945meer
Adelsheimer, Ludwig (Fallschirmjäger-Regiment 3)17-04-191909-01-1944meer
Arnold, Friedrich (WH-Sturmgeschütz)10-05-191901-09-2006meer
Amtmann, Hans Leonard (Waffen SS)20-05-1919 
Armstark, Hugo Maximilian08-06-191914-08-1942
Albrecht, Erwin (Jäger-Regiment 229)21-06-191920-07-1944
Altendorf, Rudolf16-07-191901-01-1945
Adrian, Peter (Kampfgeschwader 55)14-09-191901-02-1943
Amann, Herbert (Sturmgeschütz-Abteilung 905)11-10-191912-01-1944meer
Albert, d', Benvenuto (Skijäger-Regiment 1)24-10-1919 
Ammann, Franz03-11-191918-08-1943meer
Ancans, Robert11-11-191901-01-1982meer
Adamowitsch, Felix (Sturmgeschütz-Brigade 904)20-11-191910-02-2013meer
Abel, Fritz-Wilhelm (Kampfgeschwader 3 "Blitz")28-11-191902-03-1945meer
Ahrens, Hermann Gustav Paul (Pio.Bat.183)02-12-191929-09-1944
Andorfer, Anton23-12-191911-04-1945meer
Alleborn, Philipp25-12-1919 meer
Albrecht, Bernhold (Kampfgeschwader 4)03-01-192001-08-1944

Bronnen