De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Hartmann, Erich "Bubi"

    Geboortedatum:
    19 april 1922
    Overlijdensdatum:
    20 september 1993
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Erich Hartmann diende van 1956 tot 30 september 1970 op eigen verzoek bij de Bundeswehr. Hij behaalde daar uiteindelijk de rang van Oberst en voerde het bevel over Jagdgeschwader 71 „Richthofen".

    Bevorderingen:
    1940: Offizieranwärter;
    31 maart 1942: Leutnant;
    1 juli 1944: Oberleutnant;
    1 september 1944: Hauptmann;
    8 mei 1945: Major;
    12 december 1960: Oberstleutnant (Bundeswehr);
    26 juli 1967: Oberst (Bundeswehr).

    Loopbaan:
    april 1928 - april 1932: Volksschule, Weil/Schönbuch;
    april 1932 - april 1936: Gymnasium, Böblingen;
    april 1936 - april 1937: Nationalpolitischen Erziehungsanstalt, Rottweil;
    april 1937 - april 1940: Gymnasium, Korntal;
    1937: Segelfluglehrer Flieger-Hitlerjugend;
    1 oktober 1940: Ausbildungsregiment 10, Neukuhren;
    1 maart 1941: Luftkriegsschule 2, Berlin-Gatow;
    1 november 1941: Fliegeschule, Lachen-Speyerdorf;
    1 maart 1942 - 20 augustus 1942: Jagdfliegerschule 2, Zerbst/Anhalt;
    21 augustus 1942 - 10 oktober 1942: Ergänzungs-Jagdgruppe Ost, Gleiwitz, Upper Silesia;
    oktober 1942: Flugzeugführer 7. / Jagdgeschwader 52;
    2 september 1943: Staffelkapitän 9. / Jagdgeschwader 52;
    1 oktober 1944: Staffelkapitän 6. / Jagdgeschwader 52;
    1 februari 1945 - 14 februari 1945: Kommandeur I. / Jagdgeschwader 53;
    ?: Kommandeur I. / Jagdgeschwader 52;
    8 mei 1945: U.S. Krijgsgevangene;
    24 mei 1945 - 1955: Sovjet-Krijgsgevangene;
    1956: Ausbildungsleiter Waffenschule der Luftwaffe 10, Oldenburg;
    1959 - 1962: Geschwaderkommodore Jagdgeschwader 71 "Richthofen";
    1970: Pensioen Bundeswehr;
    1971 - 1974: Fluglehrer Flugplatz Hangelar.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Leutnant (2e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    Staffelkapitän 9. / Jagdgeschwader 52
    Toegekend op:
    13 september 1943
    Luftwaffe Ehrenpokale für besondere Leistungen im Luftkrieg
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Leutnant (2e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    9. Staffel, III. Gruppe, Jagdgeschwader 52, Luftwaffe
    Toegekend op:
    17 oktober 1943
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Leutnant (2e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    Flugzeugführer, 9. Staffel, III. Gruppe, Jagdgeschwader 52, Luftwaffe
    Toegekend op:
    29 oktober 1943
    Bijzonderheden:
    Na 148 Luchtoverwinningen.
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Leutnant (2e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    Staffelkapitän, 9. Staffel, III. Gruppe, Jagdgeschwader 52, Luftwaffe
    Toegekend op:
    2 maart 1944
    Samenvatting:
    Na 200 Luchtoverwinningen.
    Bijzonderheden:
    420e Verlening.
    Ritterkreuz mit Eichenlaub
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    Staffelkapitän, 9. Staffel, III. Gruppe, Jagdgeschwader 52, Luftwaffe
    Toegekend op:
    2 juli 1944
    Samenvatting:
    Na 239 Luchtoverwinningen.
    Bijzonderheden:
    75e Verlening.
    Ritterkreuz mit Eichenlaub und Schwertern
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    Staffelkapitän 9. / Jagdgeschwader 52
    Toegekend op:
    21 augustus 1944
    Samenvatting:
    Vermelding:
    "Oberleutnant Hartmann verhoogde gisteren, terwijl hij 8 Svojet vliegtuigen neerschoot, zijn totaal aan overwinningen tot 290."
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    Staffelkapitän 9. / Jagdgeschwader 52
    Toegekend op:
    25 augustus 1944
    Wehrmachtbericht
    Samenvatting:
    Vermelding:
    "in luchtgevechten en door luchtafweer, verloren de Sovjets gisteren 58 toestellen. Hiervan schoot de met het Eichenlaub zum Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes onderscheide Oberleutnant Hartmann, Staffelkapitän van een Jagdgeschwader, zelfstandig 11 toestellen neer, hiermee zijn 301e luchtoverwinning behalend."
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    Staffelkapitän, 9. Staffel, III. Gruppe, Jagdgeschwader 52, Luftwaffe
    Toegekend op:
    25 augustus 1944
    Ritterkreuz, Eichenlaub, Schwertern und Brillanten
    Samenvatting:
    Na 301 Luchtoverwinningen.
    Bijzonderheden:
    18e Verlening.
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Hauptmann (Kapitein-vlieger)
    Eenheid:
    Staffelkapitän 9. / Jagdgeschwader 52
    Toegekend op:
    augustus 1944
    Gemeinsames Flugzeugfuhrer-Beobachter Abzeichen mit Brillianten
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Bijzonderheden:
    Met getal 1300
    Frontflugspange für Jäger in Gold mit anhänger und einzatszahl

    Bronnen

    Foto