De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Schümers, Karl

    Geboortedatum:
    17 oktober 1905 (Düsseldorf/Westfalen, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    18 augustus 1944 (Arta, Griekenland)
    Begraven op:
    Duitse Oorlogsbegraafplaats Dionyssos-Rapendoza
    Vak: 1. Rij: 12. Graf: 3.
    Dienstnummer:
    422 550 (SS.Nr.) / 1.759.609 (NSDAP)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Karl Schümers trad in 1927 in dienst als Polizeianwärter bij de Landespolizei Westfalen. In 1936 werd hij gepromoveerd tot Leutnant der Landespolizei, in 1938 tot Oberleutnant der Schutzpolizei en in 1939 tot Hauptmann der Schutzpolizei. Op 1 september 1939 ging hij over als Kompaniechef naar de 7. / SS-Polizei-Regiment 1 met SS-nummer 422.550. Voordat hij in juni 1941 werd aangesteld als Chef 3. / SS-Polizei-Aufklärungs-Abteilung, werd hij in 1940 achtereenvolgens gepromoveerd tot Major der Schutzpolizei, Oberstleutnant der Schutzpolizei en Oberst der Schutzpolizei. In augustus 1941 werd hij aangesteld als SS-Hauptsturmführer. In augustus 1942 ging hij als SS-Sturmbannführer over naar de II. / SS-Polizei-Schützen-Regiment als de nieuwe Kommandeur. In mei 1943 werd hij Kommandeur van het SS-Panzegrenadier-Regiment 7 met de rang van SS-Obersturmbannführer. Karl Schümers voerde op 5 april 1944 het bevel over de executie van 280 burgers, voornamelijk vrouwen en kinderen, in het Griekse plaatsje Kleisoura. Op 20 april 1944 volgde zijn laatste bevordering tot SS-Standartenführer, waarna hij op 22 juli in dienst trad als plaatsvervangend Kommandeur van de 4.SS-Polizei-Panzergrenadier-Division. Op 16 augustus 1944 kwam Karl Schümers om het leven bij een aanslag met mijnen door Griekse partizanen.

    Bevorderingen:
    1 januari 1940: SS-Hauptsturmführer;
    1 april 1942: SS-Sturmbannführer / Major der Schützpolizei (Ingaande 5 januari 1942);
    20 april 1943: SS-Obersturmbannführer;
    20 april 1944: SS-Standartenführer;
    23 augustus 1944: SS-Oberführer / Oberführer der Waffen SS (posthuum, ingaande 1 augustus 1944).

    Loopbaan:
    1 april 1933: NSDAP;
    ?: Kommandeur, II. Bataillon / Polizei-Schützen-Regiment 1;
    5 juli 1944 - 13 juli 1944: Kommandeur 4. SS-Polizei-Panzergrenadier-Division;
    22 juli 1944 - 18 augustus 1944: Kommandeur 4. SS-Polizei-Panzergrenadier-Division.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    19 juni 1940
    Eisernes Kreuz 2. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    1 juli 1940
    Eisernes Kreuz 1. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Sturmbannführer / Major der Schützpolizei
    Eenheid:
    II. Bataillon, Polizei-Schützen-Regiment 1, Waffen-SS
    Toegekend op:
    3 augustus 1942
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Sturmbannführer / Major der Schützpolizei
    Eenheid:
    Kommandeur, II. Bataillon, Polizei-Schützen-Regiment 1, Waffen-SS
    Toegekend op:
    30 september 1942
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

    Bronnen

    Foto