Witt, Fritz

    Geboortedatum:
    25 mei 1908 (Hohenlimburg/Westfalen, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    14 juni 1944 (Caen/Normandië, Frankrijk)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    In juni 1943 nam Fritz Witt het bevel op zich van de 12.SS-Panzerdivision "Hitlerjugend".
    Bevorderingen:
    1 oktober 1933: in Dienst
    9 mei 1934: SS-Obersturmführer
    1 juni 1935: SS-Hauptsturmführer
    25 mei 1940: SS-Sturmbannführer
    27 november 1941: SS-Obersturmbannführer
    30 januari 1943: SS-Standartenführer
    1 juli 1943: SS-Oberführer
    20 april 1944: SS-Brigadeführer

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    19 september 1939
    Eisernes Kreuz 2. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    25 september 1939
    Eisernes Kreuz 1. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Sturmbannführer (Majoor)
    Eenheid:
    Kommandeur I. / SS-Infanterie-Regiment „Deutschland“ / SS-Verfügungs-Division
    Toegekend op:
    4 september 1940
    Bijzonderheden:
    199e Verlening.
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    23 juni 1941
    SS-Dienstauszeichnung 4.Stufe (4 Jahre)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    23 juni 1941
    SS-Dienstauszeichnung 3.Stufe (8 Jahre)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Obersturmbannführer
    Eenheid:
    SS-Division "Leibstandarte Adolf Hitler"
    Toegekend op:
    8 februari 1942
    Bijzonderheden:
    Verlening 64/2.
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Obersturmbannführer (Luitenant-kolonel)
    Toegekend op:
    16 juli 1942
    Ordinul Steaua Romaniei Officer
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    4 september 1942
    Medaille
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Standartenführer (Kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur SS-Panzer-Grenadier-Regiment 1 „Leibstandarte SS Adolf Hitler“ / Heeresgruppe Süd
    Toegekend op:
    1 maart 1943
    Bijzonderheden:
    200e Verlening.
    Ritterkreuz mit Eichenlaub

    Bronnen

    Foto