De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Priller, Josef "Pips"

    Geboortedatum:
    27 juni 1915 (Ingolstadt/Beieren, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    20 mei 1961 (Böbing/Beieren, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Josef Priller werd op 27 juli 1915 geboren in Ingolstadt. Hij ging in 1935 in dienst als Fahnenjunker bij Infanterie-Regiment 19. Al snel stapte hij over naar de Luftwaffe en ving in oktober 1936 aan met zijn vliegopleiding te Salzwedel. in 1937 werd Priller geplaatst bij I. / Jagdgeschwader 135, welke in november 1938 werd omgenoemd naar I. / Jagdgeschwader 233 en in mei 1939 naar I. / Jagdgeschwader 51. Kort voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog werd Prilller overgeplaatst naar I. / Jagdgeschwader 71, welke werd omgenaamd naar II. / Jagdgeschwader 51.

    Bij het uitbreken van de oorlog was Priller Staffelkapitän 6. / Jagdgeschwader 51, waarmee hij boven Duinkerken op 28 mei 1940 zijn eerste luchtoverwinning boekte. Op 20 november 1940 werd hij aangesteld als Staffelkapitän 1. / Jagdgeschwader 26. Met ingang van 6 december 1941, werd Priller Kommandeur III. / Jagdgeschwader 26 en werd op 11 januari 1943 aangesteld als Kommodore Jagdgeschwader 26. Tijdens de Geallieerde landingen in Normandië op 6 juni 1944, ondernam Josef Priller in zijn Focke Wulf Fw 190A-8, samen met zijn vleugelman Herbert Huppertz één van de weinige Luftwaffe aanvallen op de landingstroepen door een enkele aanval op Sword Beach te ondernemen.
    Zijn 100e luchtoverwinning behaalde hij op 18 juli 1944, toen hij een Comsolidated B-24 bommenwerper neerschoot. Josef Priller voerde op 1 januari 1945 het bevel over Jagsgeschwader 26 en III. / Jagdgeschwader 54 bij Operatie Bodenplatte in een aanval op de Geallieerde vliegvelden Brussel-Evere en Brussel-Grimbergen. Op 28 januari 1945 werd hij aangesteld als Inspekteur der Jagdflieger Ost.

    Hij behaalde 101 luchtoverwinningen in 1307 operationele vluchten.

    Na de Tweede Wereldoorlog had Priller de leiding over zijn familie brouwerij. Hij overleed na een hartaanval op 20 mei 1961 in Böbing.

    Bevorderingen:
    1935: Fahnenjunker;
    1936: Oberfahnenjunker;
    1937: Leutnant;
    1940: Oberleutnant;
    december 1941: Hauptmann;
    januari 1943: Major;
    augustus 1943: Oberstleutnant;
    1 januari 1945: Oberst.

    Loopbaan:
    1935 - oktober 1936: Infanterieregiment 19;
    oktober 1936 - april 1937: Pilotenausbildung, Salzwedel;
    1 april 1937 - november 1938: I. / Jagdgeschwader 135;
    november 1938: I. / Jagdgeschwader 233;
    mei 1939 - juli 1939: I. / Jagdgeschwader 51;
    juli 1939 - oktober 1939: I. / Jagdgeschwader 71;
    1 oktober 1939 - 20 november 1940: Staffelkapitän 6. / Jagdgeschwader 51;
    20 november 1940 - 6 december 1941: Staffelkapitän 1. / Jagdgeschwader 26 „Schlageter“;
    6 december 1941 - 10 januari 1943: Kommandeur III. / Jagdgeschwader 26 „Schlageter“;
    11 januari 1943 - 27 januari 1945: Kommodore Jagdgeschwader 26 „Schlageter“;
    28 januari 1945 - mei 1945: Inspekteur der Jagdflieger Ost;
    mei 1945: Krijgsgevangene.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    Staffelkapitän 6. / Jagdgeschwader 51
    Toegekend op:
    30 mei 1940
    Eisernes Kreuz 2. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    Staffelkapitän 6. / Jagdgeschwader 51
    Toegekend op:
    10 juli 1940
    Eisernes Kreuz 1. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    Staffelkapitän 6. / Jagdgeschwader 51
    Toegekend op:
    19 oktober 1940
    Samenvatting:
    Ontvangen vanwege zijn 20e luchtoverwinning, behaald op 17 oktober 1940.
    Bijzonderheden:
    144e Verlening.
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    Staffelkapitän 1. / Jagdgeschwader 26 "Schlageter"
    Toegekend op:
    20 juli 1941
    Samenvatting:
    Ontvangen ter gelegeneheid van zijn 40e luchtoverwinning behaald op 14 juli 1941.
    Bijzonderheden:
    28e Verlening.
    Ritterkreuz mit Eichenlaub
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    Staffelkapitän 6. / Jagdgeschwader 51
    Toegekend op:
    9 december 1941
    Bijzonderheden:
    Verlening 7/6.
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Hauptmann (Kapitein-vlieger)
    Eenheid:
    Kommandeur III. / Jagdgeschwader 26 „Schlageter“
    Toegekend op:
    2 mei 1942
    Samenvatting:
    Vermelding:
    "Hauptmann Priller behaalde gisteren aan het Westfront zijn 70e luchtoverwinning."
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberstleutnant (Luitenant-kolonel-vlieger)
    Eenheid:
    Kommodore Jagdgeschwader 26 "Schlageter"
    Toegekend op:
    2 juli 1944
    Bijzonderheden:
    73e Verlening.
    Ritterkreuz mit Eichenlaub und Schwertern
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberstleutnant (Luitenant-kolonel-vlieger)
    Eenheid:
    Kommodore Jagdgeschwader 26 "Schlageter"
    Toegekend op:
    8 oktober 1944
    Samenvatting:
    Vermelding:
    "Het jachteskader "Schlageter", onder de leiderschap van Luitenant Kolonel Priller, schoot 300 Brits-Amerikaanse toestellen neer sinds het begin van de invasie en behaalde daarmee haar 2500e luchtoverwinning aan het Westfront."
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Bijzonderheden:
    Getal 300 op de hanger.
    Frontflugspange für Jäger in Gold mit anhänger und einzatszahl

    Bronnen

    Foto