De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Feldt, Kurt

    Geboortedatum:
    22 november 1887 (Schmentau/Pruissen, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    11 maart 1970 (Berlijn/Brandenburg, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Bevorderingen:
    20 februari 1909: Fahnenjunker-Unteroffizier;
    16 juli 1909: Fähnrich;
    22 maart 1910: Leutnant (Patent 22 maart 1908);
    25 februari 1915: Oberleutnant;
    18 juni 1917: Rittmeister;
    1 november 1930: Major;
    1 mei 1934: Oberstleutnant;
    1 april 1936: Oberst;
    1 februari 1940: Generalmajor;
    1 februari 1942: Generalleutnant;
    1 februari 1944: General der Kavallerie.

    Loopbaan:
    22 september 1908: Ulanen-Regiment von Schmidt (Pommersches Nr. 1) Nr. 4, Thorn;
    1 augustus 1914: 1. Kavallerie-Division;
    8 april 1915: 1. Pommersches Ulanen-Regiment Nr. 4;
    8 juli 1915: Nachrichtenabteilung, 1. Kavallerie-Division;
    26 mei 1916: Adjutant 1. Pommersches Ulanen-Regiment Nr. 4;
    4 mei 1917: 41. Adjutant Kavallerie-Brigade;
    1 augustus 1917: III. Bataillon / Infanterie-Ersatz-Regiment 27;
    1 augustus 1918: Adjutant 41. Kavallerie-Brigade;
    25 juli 1919: Reichswehr-Kavallerie-Regiment 29;
    1 februari 1920: 2. (Preuß.) Reiter-Regiment;
    15 februari 1920: Chef 1. Schwadron 2. (Preuß.) Reiter-Regiment;
    5 juli 1920: Adjutant 2. (Preuß.) Reiter-Regiment;
    15 oktober 1921: Chef 3. Schwadron, 2. (Preuß.) Reiter-Regiment;
    1 april 1923: Chef 2 Schwadron 2. (Preuß.) Reiter-Regiment, Lyck;
    12 oktober 1925: Schule Döberitz;
    20 oktober 1928: Stab 2. (Preuß.) Reiter-Regiment;
    1 april 1929: Stab 1. Kavallerie-Division, Frankfurt an der Oder;
    1 oktober 1934: Kommandeur Reiter-Regiment Rathenow;
    15 oktober 1935: Kommandeur Reiter-Regiment 3;
    6 oktober 1936: Kommandeur Kavallerie-Regiment 3;
    10 november 1938: Kommandeur 1. Kavallerie-Brigade;
    25 oktober 1939: Kommandeur 1. Kavallerie-Division;
    28 november 1941: Kommandeur 24. Panzer-Division;
    15 april 1942: Führerreserve OKH;
    8 juli 1942: Stab Militärverwaltungsbezirk B;
    15 juli 1942: Chef Militärverwaltungsbezirk B, Angers;
    11 januari 1943: Kommandeur Bezirk Südwestfrankreich;
    10 augustus 1944: Kommandeur III, Marne;
    12 september 1944: Kommandierender General, Generalkommando Feldt;
    28 december 1944: Führerreserve;
    5 februari 1945: General z.b.V., Stab Wehrmachtsbefehlshaber Dänemark;
    8 mei 1945 - 23 december 1947: Krijgsgevangene.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalmajor (Brigade generaal)
    Eenheid:
    Kommandeur, 1. Kavallerie-Division, Heer
    Toegekend op:
    23 augustus 1941
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

    Bronnen

    Foto