North-Lewis,Christopher David "Kit"

    Geboortedatum:
    13 maart 1918
    Overlijdensdatum:
    25 maart 2008
    Nationaliteit:
    Britse (1801-heden, Koninkrijk)

    Biografie

    Christopher David North-Lewis begon zijn mijlitaire loopbaan bij de Infantry, Queen Victoria's Rifles, King's Royal Rifle Corps (K.R.R.C., Territorial Army) en bereikte de rang van Lieutenant (War subs.). Tijdens de Tweede Wereldoorlog diende hij echter bij de Royal Air Force en ging formeel met ingang van 1 september 1945 ook administratief over naar de RAF. Na de Tweede Wereldoorlog ontving hij tevens de General Service Medal met "NEAR EAST" gesp.

    Bevorderingen:
    21 juni 1939: 2nd Lieutenant;
    ?: Lieutenant (war subs.);
    4 december 1940: temporary Pilot Officer;
    4 december 1941: Flying Officer (war subs.)
    4 december 1942: Flight Lieutenant (war subs.);
    15 maart 1944: Acting Squadron Leader;
    15 augustus 1944: Acting Wing Commander;
    15 november 1944: Squadron Leader (war subs.);
    12 november 1946: Squadron Leader (seniority 1 september 1945);
    1 juli 1952: Wing Commander;
    1 januari 1959: Group Captain;
    1 januari 1964: Air Commodore.

    Loopbaan:
    ?: Officer Training Corps, Marlborough School;
    1939: Officer, 2nd Battalion the Queen Victoria's Rifles, KRRC (TA);
    1940: No. 8 Elementary Flying Training School, Woodley;
    ?: No. 9 Advanced Flying Training School, Hullavington;
    ?: School of Army Co-Operation, Old Sarum;
    ?: No. 13 Squadron, Odiham;
    ?: No. 1471 Flight, Old Sarum;
    september 1942: Flight Commander No. 26 Squadron;
    ?: Flight Commander No. 231 Squadron;
    januari 1944: No. 175 Squadron, Westhampnett;
    ?: Flight Commander No. 182 Squadron, Merston;
    15 mei 1944: Commanding Officer No. 182 Squadron;
    15 augustus 1944: Wing Commander (Flying Wing Leader) No. 124 Wing;
    23 maart 1945: POW;
    24 maart 1945: Wing Commander (Flying Wing Leader) No. 124 Wing;
    1947: Commanding Officer RAF Odiham;
    27 mei 1951: Staff War Plans Division Headquarters Allied Air Forces Central Europe;
    21 januari 1952: SOA Headquarters Rhodesian Air Training Group;
    ?: Staff Officer NATO Headquarters, Fontainebleau;
    1956: Planning Staff, Operation Muskateer;
    augustus 1957: Valiant Conversion Course;
    17 oktober 1957: Commanding Officer No. 7 Squadron;
    17 november 1958: Commanding Officer RAF Wyton;
    29 mei 1961: Deputy Director of Operations, Bomber and Reconnaissance;
    1965: AOC, RAF Akrotiri;
    1 februari 1971: Pensioen.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Temporary Pilot Officer
    Eenheid:
    No. 9 Advanced Flying Training School, Royal Air Force
    Toegekend op:
    17 mei 1941
    Flying Badge
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Flight Lieutenant (Kapitein-vlieger)
    Eenheid:
    No. 26 Squadron, Royal Air Force
    Toegekend op:
    2 maart 1943
    Samenvatting:
    Ontvangen vanwege moed en toewijding bij de uitvoering van luchtoperaties.
    Distinguished Flying Cross (DFC)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Acting Squadron Leader (Waarnemend Majoor-vlieger)
    Eenheid:
    No. 181 Squadron, Royal Air Force
    Toegekend op:
    26 september 1944
    Samenvatting:
    Aanbeveling:
    Als squadroncommandant heeft deze officier zijn squadron altijd met grote koelbloedigheid, moed en vasthoudendheid aangevoerd. In augustus 1944, terwijl hij een gewapende verkenning uitvoerde boven een gebied in noord Frankrijk, ontdekte hij een groep vijandeijke tanks en voerde onmiddellijk zijn squadron ten aanval. Zijn toestel werd herhaadleijk door afweervuur geraakt.
    Daardoor niet afgeschrikt, zette Sqn.Ldr. North-Lewis zijn aanval vaardig en vastberaden door. Zijn uitmuntende voorbeeld en leiding vormen een inspiratie voor een ieder in zijn squadron.
    Bijzonderheden:
    Tweede DFC ontvangen in de vorm van een gesp te dragen op het lint van de eerste DFC.
    Distinguished Flying Cross (DFC)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Acting Wing Commander (Waarnemend Luitenant-Kolonel-Vlieger)
    Toegekend op:
    1 mei 1945
    Samenvatting:
    Aanbeveling:
    Sinds de toekenning van een Gesp op zijn DFC heeft deze officier deelgenomen aan een groot aantal operaties, waaronder aanvallen op een grote verscheidenheid aan doelen op diverse strijdtonelen. Er werden grote successen behaald. Door zijn vaardige leiding, grote tactische kennis en zijn ijzeren vastberadenheid heeft Wing Cdr. North-Lewis een grote rol gespeeld bij de behaalde resultaten. bij een gelegenheid in december 1944 onderscheidde deze officier zich tijdens een aanval op een groep vijandelijke tanks die een grote bedreiging vormde voor onze grondtroepen ergens in de Ardennen. Wing Cdr. North-Lewis heeft veel briljant werk geleverd.
    Distinguished Service Order (DSO)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Acting Wing Commander (Waarnemend Luitenant-Kolonel-Vlieger)
    Eenheid:
    Royal Air Force
    Toegekend op:
    31 juli 1945
    Uitgereikt voor:
    Operatie Market Garden
    Bronzen Leeuw (BL)
    Bijzonderheden:
    Koninklijk Besluit No.29, dd. 31 juli 1945.
    Toestemming tot het dragen verleend op 1 januari 1946.
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Wing Commander (Luitenant-Kolonel-Vlieger)
    Eenheid:
    Commanding Officer, No. 124 Wing, Royal Air Force
    Toegekend op:
    19 april 1947
    Samenvatting:
    Voordracht:
    "Heeft als Leider van No.124 Wing der Tactical Air Force, uitgeblonken door moed, bekwaamheid en leiderschap tijdens de krijgsverrichtingen voor de bevrijding van Nederland. Heeft daarbij tot belangrijke successen bijgedragen."
    Bijzonderheden:
    Ongenummerde verlening.
    Koninklijk Besluit No.37, dd. 19 april 1947.
    Toestemming tot dragen verleend op 11 juli 1947.
    Vliegerkruis (VK)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Squadron Leader (Majoor-Vlieger)
    Toegekend op:
    23 mei 1947
    Efficiency Medal / Territorial Decoration
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Bijzonderheden:
    Toegekend met gesp "FRANCE AND GERMANY".
    Air Crew Europe Star

    Bronnen

    • Foto 1: RAF Photo
    • Foto: RAF Photo
    • - MEIJER, H.G., Bronzen Leeuw, Bronzen Kruis, De Bataafsche Leeuw, Amsterdam, 1990.
      - MEIJER, H.G. & VIS, R., Het Vliegerkruis, De Bataafsche Leeuw, Amsterdam, 1997.
      - The London Gazette Issue 34644, dated 11th July 1939
      - The London Gazette Issue 35037, dated 7th January 1941
      - The London Gazette Issue 35435, dated 27th January 1942
      - Second Supplement to The London Gazette of 26th February 1943, Issue 35923, dated 2nd March 1943
      - Third Supplement to The London Gazette of 2nd February 1943, Issue 35891, dated 5th February 1943
      - Fourth Supplement to The London Gazette of 22nd September 1944, Issue 36728, dated 26th September 1944
      - Fourth Supplement to The London Gazette of 27th April 1945, Issue 37059, dated 1st May 1945
      - Ninth Supplement to The London Gazette of 28th December 1945, Issue 37415, dated 1st January 1946
      - Second Supplement to The London Gazette of 8th November 1946, Issue 37784, dated 12th November 1946
      - Second Supplement ot The London Gazette of 27th December 1946, Issue 37832, dated 31st December 1946
      - Second Supplement to The London Gazette of 25th February 1947, Issue 37892, dated 28th February 1947
      - Supplement to The London Gazette of 20th May 1947, Issue 37961, dated 23rd May 1947
      - The London Gazette Issue 38013, dated 11th July 1947
      - Flypast, May 2008, page 18-22
      - Air of Authority - A History of RAF Organisation

    Foto