De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Leahy, William Daniel

    Geboortedatum:
    6 mei 1875 (Hampton/Iowa, Verenigde Staten)
    Overlijdensdatum:
    19 juli 1959 (Bethesda/Maryland, Verenigde Staten)
    Nationaliteit:
    Amerikaanse (1776 - heden, Republiek)

    Biografie

    Bevorderingen:
    1897: Midshipman;
    1 juli 1899: Ensign;
    1 juli 1902: Lieutenant Junior Grade;
    31 december 1903: Lieutenant;
    15 september 1909: Lieutenant Commander;
    29 augustus 1916: Commander;
    1 juli 1918: Captain;
    14 oktober 1927: Rear Admiral;
    13 juli 1935: Vice Admiral;
    2 januari 1937: Admiral;
    15 december 1944: Fleet Admiral.

    Loopbaan:
    ? - 1897: United States Naval Academy;
    ?: USS Oregon;
    ?: USS Castine;
    ?: USS GLacier;
    ?:Commanding Officer USS Mariveles;
    ?: USS Pensacola;
    ?: USS Tacoma;
    ?: USS Boston;
    1907: Instructor, Department of Physics and Chemistry, Naval Academy;
    ?: Navigator USS California;
    18 oktober 1911: Naval Aide to President William Howard Taft;
    1912: Chief of Staff, Commander, Naval Forces Nicaragua;
    1912: Assistant Director, Gunnery Exercises and Engineering;
    Competitions;
    1913 - 1915: Detail Officer Bureau of Navigation;
    1915: Commanding Officer USS Dolphin;
    ?: Senior Aide, Staff of Commander Squadron Three, Patrol Force, Atlantic Fleet;
    1917: Executive Officer USS Nevada;
    april 1918: Commanding Officer USS Princess Matoika;
    1918: Director Gunnery Exercises and Engineering Competition, Navy Department;
    ?: Senior Member, Fire Control Board;
    1921: Commanding Officer USS St. Louis;
    1921: Commanding Officer Mine Squadron One;
    1922: Commanding Officer Control Force;
    1923 - 1926: Director, Officer Personnel, Bureau of Navigation;
    ?: Commanding Officer USS New Mexico;
    1927: Chief Bureau of Ordnance;
    1931: Commanding Officer Destroyers Scouting Force;
    1933: Chief Bureau of Navigation;
    ?: Commanding Officer Battleships Battle Force;
    1936: Commander in Chief Battle Force;
    januari 1937 - augustus 1939: Chief of Naval Operations;
    september 1939 - november 1940: Governor of Puerto Rico;
    november 1940 - mei 1942: Ambassador to France;
    6 juli 1942 - maart 1949: Chief of Staff to the Commander in Chief;
    ? - maart 1949: Head of the Joint Chiefs of Staff.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Admiral
    Toegekend op:
    18 juli 1942
    Bijzonderheden:
    Tweede Navy DSM toegekend als Gouden Ster voor op het lint van de eerste Navy DSM.
    Distinguished Service Medal - Navy/USMC
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Admiral
    Bijzonderheden:
    Derde Navy DSM toegekend als tweede Gold Star voor op het lint van de eerste Navy DSM.
    Distinguished Service Medal - Navy/USMC
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Vloot Admiraal
    Eenheid:
    U.S. Navy
    Toegekend op:
    2 december 1946
    Bijzonderheden:
    K.B.no.2
    Ridder Grootkruis in de Orde van Oranje Nassau (ON.1)

    Bronnen

    Foto