De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Jüttner, Hans

    Geboortedatum:
    2 maart 1894 (Schmiegel, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    24 mei 1965 (Bad Tölz, Dutisland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Jüttner werd geboren op 2 maart 1894 in Schmiegel. Nadat hij het Gymnasium had afgemaakt, nam hij vrijwillig dienst in het Duitse Leger en vocht tijdens de Eerste Wereldoorlog. Gedurende deze oorlog verdiende hij het Eisernes Kreuz 1st en 2nd Class en de Orde van de Zähringer Leeuw met Zwaarden. In 1915 had hij de rang van Luitenant bereikt. In 1920 verliet hij de Reichswehr als 1e Leutnant. Hij vond baantjes als verkoper en freelancer. In 1933 werd hij sportleraar in Breslau en trad hij toe tot de SA. In 1934 werd hij leider van de SA training in München.

    In 1935 werd hij lid van de SS-Verfügungstruppe (SS-VT), dat later werd omgevormd tot de Waffen-SS. Op 13 september 1936 werd hij gepromoveerd tot SS-Sturmbannführer en onderdeel van het SS-VT inspectie departement in Berlijn.
    In 1939 werd hij toegevoegd aan de staf van de Inspecteur der SS-Verfügungstruppe. Hier had hij de rang van SS-Obersturmbannführer. Hij nam deel aan de opbouw van het the Kommandoamt der Waffen-SS als tegenhanger van het Wehrmacht’s Oberkommando, dat later het SS-FHA (SS-Führunghauptamt) werd genoemd. Deze organisatie hield ook de administratie bij van de Concentratiekampen. In juni 1942 kreeg hij de rang van Genral nadat hij was bevordert tot SS-Obergruppenführer. Op 30 januari 1943 bereikte hij de hoogste post die hij kon bereiken toen hij werd benoemd tot leider van het SS Algemeen Hoofdkwartier. Op 21 juli 1944 werd hij door Heinrich Himmler benoemd tot de stellvertretenden Chef der Heeresrüstung und Befehlshaber des Ersatzheers waarmee hij Himmlers directe vervanger werd.
    Jüttner overleed in Bad Tölz op 24 mei 1965.

    Bevorderingen:
    17 mei 1935: SS-Hauptsturmführer;
    13 september 1936: SS-Sturmbannführer;
    9 november 1937: SS-Obersturmbannführer;
    30 januari 1939: SS-Standartenführer;
    1 december 1939: SS-Oberführer;
    20 april 1940: SS-Brigadeführer;
    20 april 1941: SS-Gruppenführer;
    juni 1943: SS-Obergruppenführer.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Obergruppenführer / General der Waffen-SS (Luitenant-generaal)
    Eenheid:
    SS-Führungshauptamt
    Toegekend op:
    5 februari 1943
    Deutsches Kreuz in Silber
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Obergruppenführer / General der Waffen-SS (Luitenant-generaal)
    Eenheid:
    SS-Führungshauptamt (Hoofd SS-Hoofdkwartier)
    Toegekend op:
    30 oktober 1944
    Ritterkreuz des Kriegsverdienstkreuzes mit Schwertern

    Bronnen

    Foto