De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Schütze, Viktor Hermann Otto Ludwig Paul Ferdinand

    Geboortedatum:
    16 februari 1906 (Kiel/Sleeswijk-Holstein, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    23 september 1950 (Frankfurt am Main/Hessen, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Bevorderingen:
    16 november 1925: Seekadett;
    1 april 1927: Fähnrich zur See;
    1 juni 1928: Oberfähnrich zur See;
    1 oktober 1929: Leutnant zur See;
    1 juli 1931: Oberleutnant zur See;
    1 oktober 1935: Kapitänleutnant;
    1 februari 1940: Korvettenkapitän;
    1 maart 1943: Fregattenkapitän;
    1 maart 1944: Kapitän zur See.

    Loopbaan:
    1 april 1925: Reichsmarine;
    ?: Grundausbildung 8. Kompanie / II. Abteilung / Schiffsstammdivision Ostsee, Stralsund;
    ?: Segelschulschiff "Niobe";
    ? - 26 maart 1927: Kreuzer "Hamburg";
    ?: Hauptlehrgang Fähnriche, Marineschule Mürwick;
    ?: Pflichtnavigationsbelehrungsfahrt Tender "Nordsee";
    ?: Pflichtnavigationsbelehrungsfahrt Vermessungsschiff "Meteor";
    april 1928 - ?: Fähnrichslehrgang;
    ? - februari 1929: Infanterielehrgang;
    4 februari 1929 - 27 september 1929: Bordausbildung Linienschiff "Hessen";
    ? - 22 september 1930: III. Wachoffizier Torpedoboot "T155" / 1. Torpedobootshalbflottille;
    23 september 1930 - 25 september 1932: Kompanieoffizier 3. (Flak)-Kompanie / I. Marineartillerieabteilung;
    26 september 1932: II. Wachoffizier Torpedoboot "G 10";
    28 september 1934 - 11 november 1934: Adjutant Linienschiff "Hessen";
    november 1934 - september 1935: Adjutant Panzerschiff "Admiral Scheer";
    ?: Lehrgang Sifnaloffiziere;
    1 oktober 1935 - 20 december 1935: U-Schüler Unterseebootsschule;
    21 december 1935 - 30 september 1937: Kommandant "U 19" / Unterseebootsflottille Weddigen, Kiel;
    2 oktober 1937 - 22 juni 1938: Ausbildungsabteilung 3. Zerstörer-Division;
    23 juni 1938 - 12 augustus 1938: Zerstörer "Erich Steinbrink" / 3. Zerstörer-Division;
    13 augustus 1938 - 4 september 1939: Kommandant "U 11" / Untersebootschule Flottille, Neustadt;
    5 september 1939 - 19 mei 1940: Kommandant "U 25" / Unterseebootsflottille Saltzwedel, Wilhelmshaven / 2. Unterseebootsflottille;
    20 mei 1940: Baubelehrung "U 103";
    5 juli 1940 - 15 juli 1941: Kommandant "U 103" / 2. Unterseebootsflottille;
    13 augustus 1941 - 6 februari 1942: Chef 2. Unterseebootsflottille, Lorient;
    7 februari 1942: Führer Unterseeboots-Ausbildungsflottillen, Gotenhafen;
    ?: Marine-Bereichskommandant Flensburg-Kappeln;
    8 mei 1945 - maart 1946: Krijgsgevangene.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
    Eenheid:
    Kommandant, "U 11", Untersebootsschulflottille, Kriegsmarine
    Toegekend op:
    21 augustus 1939
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
    Eenheid:
    Kommandant, "U 25", 2. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
    Toegekend op:
    13 november 1939
    Eisernes Kreuz 2. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Korvettenkapitän (Luitenant-ter-Zee 1e Klasse)
    Eenheid:
    Kommandant, "U 25", 2. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
    Toegekend op:
    21 februari 1940
    Eisernes Kreuz 1. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Korvettenkapitän (Luitenant-ter-Zee 1e Klasse)
    Eenheid:
    Kommandant, "U 103", 2. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
    Toegekend op:
    4 december 1940
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Korvettenkapitän (Luitenant-ter-Zee 1e Klasse)
    Eenheid:
    Kommandant, "U 103", 2. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
    Toegekend op:
    10 december 1940
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Korvettenkapitän (Luitenant-ter-Zee 1e Klasse)
    Eenheid:
    Kommandant, "U 103", 2. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
    Toegekend op:
    11 december 1940
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Korvettenkapitän
    Eenheid:
    Kommandant, "U 103", 2. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
    Toegekend op:
    14 juli 1941
    Bijzonderheden:
    23e Verlening.
    Ritterkreuz mit Eichenlaub
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Korvettenkapitän (Luitenant-ter-Zee 1e Klasse)
    Eenheid:
    Chef, 2. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
    Toegekend op:
    1 november 1941
    Croce Al Valore di Guerra

    Bronnen

    Foto