De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Schultze, Herbert Emil

Geboortedatum:
24 juli 1909 (Kiel/Sleeswijk-Holstein, Duitsland)
Overlijdensdatum:
3 juni 1987 (Londen/Engeland, Groot-Brittannië)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Bevorderingen:

01-04-1930 -- Offiziersanwärter
09-10-1930 – Seekadett
01-01-1932 – Fähnrich zur See
05-04-1934 – Oberfähnrich zur See
01-10-1934 – Leutnant zur See
01-06-1936 – Oberleutnant zur See
01-06-1939 – Kapitänleutnant
01-06-1943 – Korvettenkapitän

Herbert Schulte trede in april 1930 in dienst bij de Reichsmarine en diende tijdens zijn opleidingsperiode op meerdere schepen totdat hij in mei 1937 de overstap naar de onderzeebootdienst maakte. Op 22 april 1939 werd Schultze commandant van de U 48 en dit bleef hij tot 28 juli 1942. Gedurende deze periode was Kapitänleutnant Schultze 227 dagen op zee, maakte hij acht gevechtspatrouilles en bracht hij 26 schepen tot zinken met een totale tonnage van 169.709 BRT. Tevens beschadigde hij nog één Britse tanker van 9.456 BRT.

Op 28 juli 1941 werd Schultze benoemd tot bevelhebber van de 3e Flottielje wat gestationeerd was in La Rochelle. In maart 1942 werd hij admiraal staf officier voor onderzeeboten van "Marinegruppe Nord" en vanaf december van dat zelfde jaar diende hij in Admiraal Dönitz’s staf. In maart 1944 verliet Korvettenkapitän Schultze deze staf functie en kreeg hij een leidende positie bij de Marinekriegsschule Mürwik. (marine school) Deze positie behield hij tot aan het einde van de oorlog.

Na de oorlog diende Herbert Schultze nog vanaf juli 1956 tot aan zijn pensionering in september 1968 bij de Bundesmarine.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant zur See
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht 4.Klasse, 4 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant zur See
Toegekend op:
20 april 1937
Olympia Erinnerungsmedaille
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Kommandant U 48, 7. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
25 september 1939
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Kommandant U 48, 7. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
25 oktober 1939
U-boot Kriegsabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Kommandant U 48, 7. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
27 oktober 1939
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Kommandant U 48, 7. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
26 februari 1940
Wehrmachtbericht
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Kapitänleutnant
Eenheid:
Kommandant U 48, 7. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
1 maart 1940
Bijzonderheden:
3e Verlening.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Kommandant U 48, 7. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
2 april 1941
Wehrmachtbericht
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Kommandant U 48, 7. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
12 juni 1941
Wehrmachtbericht
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Kommandant U 48, 7. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
12 juni 1941
Bijzonderheden:
15e Verlenining.
Ritterkreuz mit Eichenlaub
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Kommandant U 48, 7. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
15 juli 1941
U-boot Kriegsabzeichen mit Brillianten
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Kommandant U 48, 7. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
24 oktober 1941
Croce Al Valore di Guerra

Bronnen

Foto