De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Schacht, Harro

    Geboortedatum:
    15 december 1907 (Cuxhaven, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    13 januari 1943 (Zuid Atlantische Oceaan, ten N.W. van Natal Brazilië)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Harro Schacht werd op 15 december 1907 geboren in Cuxhaven en hij begon zijn marinecarrière in april 1926. Tijdens zijn opleidingsjaren bij de Kriegsmarine diende hij onder andere op de lichte kruisers Emden en Nürnberg. Vanaf oktober 1937 bezat hij een stafpositie in het O.K.M. (Oberkommando der Marine) In april 1941 stapte hij met de rang van Korvettenkapitän over naar de onderzeebootvloot. Na de gebruikelijke opleidingsperiode maakte Harro als commandant in opleiding een korte patrouille van 8 dagen onder toezicht van Kapitänleutnant Erich Topp. In oktober van dat zelfde jaar stelde hij de U 507 (Type IX C) in dienst en werd hij tevens de commandant van dit schip. Vanaf oktober 1941 tot februari 1942 diende de U 507 als trainingsschip en vanaf maart 1942 werd de U 507 als frontboot ingezet.

    Harro Schacht zijn eerste patrouille met de U 507 duurde slechts 1 dag. Hij vertrok op 7 maart 1942 vanuit Hamburg en kwam op 8 maart in Helgoland aan.

    Zijn 2e patrouille startte op 12 maart 1942. Hij vertrok op 12 maart vanuit Helgoland en kwam op 25 maart, na 14 dagen op zee te zijn geweest aan in Lorient. (Frankrijk) Op deze patrouille werden geen vijandelijke schepen tot zinken gebracht.

    De 3e patrouille startte op 4 april 1942, duurde 62 dagen en werd succesvol afgesloten. Schacht vertrok op 4 april vanuit Lorient naar de West Atlantische Oceaan en de Golf van Mexico en bracht op 30 april zijn eerste vijandelijke schip tot zinken. Dit was het 2.881 BRT metende Amerikaanse tankschip de Federal. In de daarop volgende periode van 4 tot en met 16 mei bracht hij vervolgens nog 5 Amerikaanse, 2 Honduraanse en 1 Noors schip tot zinken en beschadigde hij ook nog een ander Amerikaans schip. Op 4 juni keerde hij in Lorient terug. Twee dagen na zijn terugkomst werd hij onderscheiden met het IJzeren Kruis 1e Klasse en het U-Boot Kriegsabzeichen.

    Zijn 4e patrouille begon op 4 juli 1942, duurde 101 dagen en deze patrouille werd ook succesvol afgesloten. Schacht vertrok op 4 juli vanuit Lorient naar het zeegebied rond het Ascension eiland in de Zuid Atlantische Oceaan. Hij bracht hier in de periode van 16 tot en met 19 augustus 6 Braziliaanse schepen tot zinken. De Braziliaanse regering gebruikte onder druk van de burgerbevolking deze gebeurtenis om de oorlog te verklaren aan Duitsland. Vervolgens bracht hij op 22 augustus nog het 3.220 BRT metende Zweedse vrachtschip Hammaren tot zinken. Dit Zweedse schip behoorde tot het OS-36 konvooi. Op 12 oktober keerde hij terug in Lorient.

    De 5e patrouille duurde slechts 2 dagen. Schacht vertrok op 24 november 1942 vanuit Lorient richting de Zuid Atlantische Oceaan, maar keerde vanwege technische problemen op 26 november weer terug in Lorient.

    Harro Schacht zijn 6e en tevens zijn laatste patrouille begon op 28 november 1942 en duurde 47 dagen. Hij vertrok met de U 507 voor de laatste keer op 28 november vanuit Lorient richting de Zuid Atlantische Oceaan en bracht in de periode van 27 december 1942 tot en met 8 januari 1943 nog 3 Britse schepen tot zinken. Hij werd tijdens deze patrouille nog op 9 januari 1943 met het Ridderkruis onderscheiden. Op 13 januari 1943 werd de U 507 ten Noordwesten van Natal in de Zuid Atlantische Oceaan met dieptebommen aangevallen door de Catalina P-10 van het Amerikaanse VP-83 squadron. Harro Schacht werd tijdens deze luchtaanval te samen met de U 507 en zijn gehele bemanning (54) tot zinken gebracht.

    Korvettenkapitän Harro Schacht was in totaal 224 dagen op zee, bracht 19 schepen (77.144 BRT) tot zinken en beschadigde er 1. (6.561 BRT) Hij werd op 21 maart 1944 nog posthumous tot Fregattenkapitän bevorderd.

    Bevorderingen;

    01-04-1928 Fähnrich zur See
    01-06-1930 Oberfähnrich zur See
    01-10-1930 Leutnant zur See
    01-08-1932 Oberleutnant zur See
    01-04-1936 Kapitänleutnant
    01-10-1940 Korvettenkapitän
    21-03-1944 Fregattenkapitän (posthumous)

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitänleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e klasse)
    Eenheid:
    Funkreferent des B.d.A. - O.K.M. / Reichkriegsministerium
    Toegekend op:
    1 april 1938
    Dienstauszeichnung der Wehrmacht 4.Klasse, 4 Jahre
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitänleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e klasse)
    Eenheid:
    Funkreferent des B.d.A. - O.K.M. / Reichkriegsministerium
    Toegekend op:
    29 maart 1940
    Spanienkreuz, Silber
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitänleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e klasse)
    Eenheid:
    Funkreferent des B.d.A. - O.K.M. / Reichkriegsministerium
    Toegekend op:
    19 april 1940
    Eisernes Kreuz 2. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Korvettenkapitän (Luitenant-ter-Zee 1e klasse)
    Eenheid:
    Kommandant "U 507" / 2.Unterseebootsflottille "Saltzwedel"
    Toegekend op:
    18 mei 1942
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Korvettenkapitän (Luitenant-ter-Zee 1e klasse)
    Eenheid:
    Kommandant "U 507" / 2.Unterseebootsflottille "Saltzwedel"
    Toegekend op:
    6 juni 1942
    Eisernes Kreuz 1. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Korvettenkapitän (Luitenant-ter-Zee 1e klasse)
    Eenheid:
    Kommandant "U 507" / 2.Unterseebootsflottille "Saltzwedel"
    Toegekend op:
    6 juni 1942
    U-boot Kriegsabzeichen
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Korvettenkapitän (Luitenant-ter-Zee 1e klasse)
    Eenheid:
    Kommandant "U 507" / 2.Unterseebootsflottille "Saltzwedel"
    Toegekend op:
    9 januari 1943
    Bijzonderheden:
    Harro Schacht was de 143e Kriegsmarine persoon en de 75e van de Unterseebootsdienst die met het Ridderkruis werd onderscheiden.
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

    Bronnen

    • Foto 1: Wilco Vermeer
    • Foto: Wilco Vermeer collection
    • - Fellgiebel W.P., Elite of the Third Reich, The recipients of the Knight's Cross of the Iron Cross 1939-1945: A Reference, Helion & Company Limited, Solihull, 2003, ISBN 1-874622-46-9
      - R. Busch/H-J Röll, Die Ritterkreuzträger der U-Boot-Waffe von September 1939 bis Mai 1945, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Hamburg, Berlin, Bonn, 2003.
      - www.das-ritterkreuz.de
      - uboat.net
      - ubootwaffe.net

    Foto