De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Cunningham, 1st Viscount Cunningh, Andrew Browne

Geboortedatum:
7 januari 1883 (Dublin, Ierland)
Overlijdensdatum:
12 juni 1963 (Londen, Groot-Brittannië)
Nationaliteit:
Britse (1801-heden, Koninkrijk)

Biografie

Geboren uit Schotse ouders in Dublin, kwam hij in 1897 aan boord van de HMS Brittania als marine cadet en diende daarna aan wal bij de Naval Brigade in Zuid-Afrika. In de Eerste Wereldoorlog was hij kapitein van een destroyer en werd onderscheiden met de Distinguished Service Order met twee gespen. In het Interbellum diende hij vooral op destroyers en werd in juni 1939 benoemd als Commander-in-Chief vande Midellandsezee-vloot.

Na het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog behaalde hij succes tegen de Italiaanse vloot bij Calabria, Taranto en Matapan. Hij leidde in april en mei 1941 de evacuatie van troepen vanaf Griekenland en Kreta die slaagde zonder luchtsteun. Vanaf april 1942 was hij hoofd van de Marine Staf missie in Washington DC. Nadat hij in januari 1943 benoemd was tot Admiral of the Fleet en in februari 1943 herbenoemd als Commander-in-Chief van de Middellandse Zee-vloot, werkte hij nauw samen met de Amerikaanse Generaal Dwight D. Eisenhower bij de planning van de Geallieerde landingen in Noord-Afrika en later Sicilië. In september 1943 zag hij toe op de overgave van de Italiaanse vloot. Hij werd in oktober 1943 benoemd als First Sea Lord en woonde de grote conferenties bij (Teheran, Jalta, Potsdam, etc.).

In juni 1946 nam hij ontslag uit de Royal Navy en werd hij geridderd tot 1st Viscount of Hyndhope.
Andrew Cunningham stierf plotseling na afloop van een vergadering bij de Admiraliteit op 12 juni 1963.
Hij werd op volle zee begraven nabij Nab Tower, Portsmouth vanaf de HMS Hampshire.

Bevorderingen:
15 januari 1897: Naval Cadet
15 juni 1898: Midshipman
7 januari 1902: Sub-Lieutenant
31 maart 1904: Lieutenant
31 maart 1912: Lieutenant-Commander
30 juni 1915: Commander
31 december 1919: Captain
24 september 1932, Rear-Admiral
22 juli 1936: Vice-Admiral
1 juni 1939: Acting Admiral
3 januari 1941: Admiral
21 januari 1943: Admiral of the Fleet

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Commander (Kapitein-luitenant ter Zee)
Eenheid:
H.M.S. Scorpion, Royal Navy
Toegekend op:
16 maart 1916
Distinguished Service Order (DSO)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Lieutenant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Toegekend op:
20 februari 1919
Bijzonderheden:
Tweede DSO als gesp ontvangen
Distinguished Service Order (DSO)
Toegekend op:
1934
Companion of The Most Honourable Order of the Bath (CB)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral (Luitenant-admiraal)
Eenheid:
Royal Navy
Toegekend op:
4 maart 1941
Samenvatting:
"Voor de krachtige ondersteuning en offensive operaties uitgevoerd door de Vloot. Zonder de operaties onder zijn bekwaam leiderschap zouden de briljante overwinningen door de Imperial Armies in Noord-Afrika nooit gewonnen kunnen zijn."
Grand Cross of The Most Honourable Order of the Bath (GCB)
Toegekend op:
januari 1939
Commander of The Most Honourable Order of the Bath (KCB/DCB)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral
Eenheid:
Royal Navy
Toegekend op:
17 november 1942
Samenvatting:
Voordracht:
"Voor heldhaftig en onderscheidende dienst in het Midden-Ooosten."
Mentioned in Despatches
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral of the Fleet
Eenheid:
Royal Navy
Toegekend op:
26 januari 1943
Distinguished Service Medal - Navy/USMC
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral of the Fleet
Eenheid:
Royal Navy
Toegekend op:
20 april 1943
Samenvatting:
Voordracht
"Voor verdienstelijke werkzaamheden in de operaties die leidden naar de landing van de Geallieerde Strijdkrachten in Noord-Afrika."
Mentioned in Despatches
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral of the Fleet
Eenheid:
Royal Navy
Toegekend op:
28 september 1943
Legion of Merit - Chief Commander (LoM - CC)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral of the Fleet
Eenheid:
Royal Navy
Toegekend op:
1 januari 1945
Order of the Thistle
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral of the Fleet
Eenheid:
Royal Navy
Toegekend op:
13 juni 1946
Order of Merit
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral of the Fleet
Eenheid:
Royal Navy
Toegekend op:
15 april 1947
Basilikon Tagma toy Georgioya A - Grand Cross
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral of the Fleet (Admiraal)
Toegekend op:
15 april 1947
Medal of Military Merit 1st Class
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral of the Fleet
Eenheid:
Royal Navy
Toegekend op:
13 februari 1947
Bijzonderheden:
K.B. no. 34 van 13 februari 1947
Ridder Grootkruis in de Orde van Oranje Nassau (ON.1)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral of the Fleet
Eenheid:
Royal Navy
Toegekend op:
24 juni 1947
Samenvatting:
Voordracht:
"Voor erkentelijkheid voor de diensten aan de Chinese Marine."
Order of the Cloud and Banner with Grand Cordon (2nd Class)
King George V Coronation Medal
King George V's Silver Jubilee Medal 1935
Queen Elizabeth II's Coronation Medal 1953

Bronnen

Foto

Thema's