De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Erskine, George Watkin Eben James "Bobby"

Geboortedatum:
23 augustus 1899
Overlijdensdatum:
29 augustus 1965
Nationaliteit:
Britse (1801-heden, Koninkrijk)

Biografie

Bevorderingen:
11 oktober 1941: Colonel (ingaande 1 juli 1941);
?: temporary Brigadier;
24 januari 1943: acting Major General;
24 januari 1944: temporary Major General;
26 januari 1946: Major General (seniority 1 juni 1944);
20 december 1948: Lieutenant General (seniority 3 augustus 1946);
4 juni 1953: temporary General;
21 juli 1953: General.

Loopbaan:
1937: replacing Assistent Quartermaster General, Eastern Command;
1939: General Staff Officer, 1st London Division, Territorial Army;
1941: Commanding Officer 2nd Battalion, King's Royal Rifle Corps, 69th Infantry Brigade;
1942: Commanding Officer 7th British Armored Division
1944: Head Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force, Belgium;
1945: Commanding Officer 43rd (Wessex) Infantry Division;
1946: Commanding Officer Land Forces, Hong Kong;
1948 - 1949: Directing General Territorial Army;
1949 - 23 april 1952: General Officer Commanding, British
Troops, Egypt;
11 juni 1950 - 24 juli 1950: Officiating Commander-in-Chief, Middle East Land Forces;
2 mei 1952: General Officer Commanding-in-Chief, Eastern Command;
1953: General Officer Commanding-in-Chief East Africa Command;
26 juni 1955 - 1965: Aide-de-camp General Queen Elizabeth II;
1 november 1955 - 1 november 1958: General Officer Commanding-in-Chief,
Southern Command;
1958 - 1963: Governor / Commanding Officer Jersey.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Temporary Brigadier (Tijdelijk Brigade Generaal)
Eenheid:
Commanding Officer, 2nd Battalion King's Royal Rifle Corps, 69th Infantry Brigade, 50th (Northumbrian) Infantry Division, British Army
Toegekend op:
5 november 1942
Samenvatting:
Toegekend ter erkenning van moed en verdienste in het Midden Oosten.
Bijzonderheden:
LG 35771/4795.
Distinguished Service Order (DSO)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Major-General (Waarnemend Generaal-majoor)
Toegekend op:
24 juni 1943
Samenvatting:
Toegekend ter erkenning van moed en verdienste in het Midden Oosten gedurende de periode 1 mei 1942 tot 22 oktober 1942.
Bijzonderheden:
LG 36065/2853.
Mentioned in Despatches
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Major-General (Waarnemend Generaal-majoor)
Toegekend op:
5 augustus 1943
Samenvatting:
Toegekend ter erkenning van moed en verdienste in Tunesië.
Bijzonderheden:
LG 36120/3521.
Companion of The Most Honourable Order of the Bath (CB)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Temporary Major-General (Tijdelijk Generaal-Majoor)
Toegekend op:
24 augustus 1944
Samenvatting:
Toegekend ter erkenning van moed en verdienste in Italië.
Bijzonderheden:
LG 36668/3926.
Mentioned in Despatches
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Temporary Major-General (Tijdelijk Generaal-Majoor)
Toegekend op:
2 augustus 1945
Samenvatting:
Toegekend ter erkenning van moed en verdienste in Noordwest Europa.
Bijzonderheden:
LG 37204/3957.
Mentioned in Despatches
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Eenheid:
Head Supreme Headquarter Allied Expeditionary Forces in Belgium
Toegekend op:
1946
Bijzonderheden:
Supplement to the London Gazette, 15 August, 1946.
Commandre du Ordre de la Couronne de Chęne
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Eenheid:
Head Supreme Headquarter Allied Expeditionary Forces in Belgium
Toegekend op:
1946
Bijzonderheden:
Supplement to the London Gazette, 16 January, 1947.
Grootkruis in de Orde van Leopold II
Rang:
Lieutenant-general (Luitenant-generaal)
Toegekend op:
2 januari 1950
Bijzonderheden:
LG 38797/6.
Knights/Dames Commanders of the Order of the British Empire (K/DBE)
Rang:
Lieutenant-general (Luitenant-generaal)
Toegekend op:
5 juni 1952
Bijzonderheden:
LG 39555/3009.
Commander of The Most Honourable Order of the Bath (KCB/DCB)
Rang:
General (Generaal)
Toegekend op:
9 juni 1955
Bijzonderheden:
LG 40497/3259.
Grand Cross of The Most Honourable Order of the Bath (GCB)

Bronnen

Foto