Lang, Joseph

Geboortedatum:
20 februari 1914 (Stetten/Württemberg, Duitsland)
Overlijdensdatum:
27 juli 1943 (Hauptverbandplatz 1/11 n/w Mga-Kelkolovo/Leningrad Oblast, Sovjet-Unie)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
?: Feldwebel;
1941: Oberfeldwebel;
?: Leutnant;
1 december 1942: Oberleutnant (RDA 1 november 1942 -239-);
augustus 1943: Hauptmann (Postuum RDA 1 juli 1943).

Loopbaan:
1 april 1934: Pionier-Btaillon Ulm;
15 oktober 1935: Pionier-Bataillon 15;
1940: Stosstruppführer, 2. Kompanie, Pionier-Bataillon 15;
20 november 1940: Pionier-Bataillon 113;
december 1941: Zugführer 3. (Mot.) Kompanie, Pionier-Bataillon 113;
20 januari 1943: Pionier-Bataillon 23;
17 mei 1943: Führer, 2. Kompanie, Pionier-Ausbildungs-Bataillon 46;
26 juni 1943: Kompanieführer, Pionier-Bataillon (Mot.) 23.

Joseph Lang overleed aan zijn verwondingen op 27 juli 1943. Op dat moment was hij Kompaniechef met de rang van Oberleutnant.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Feldwebel (Kwartiermeester)
Eenheid:
Stosstruppführer, 2. Kompanie, Pionier-Bataillon 15, 15. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
6 juni 1940
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Feldwebel (Kwartiermeester)
Eenheid:
Stosstruppführer, 2. Kompanie, Pionier-Bataillon 15, 15. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
13 juni 1940
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Feldwebel (Kwartiermeester)
Eenheid:
Stosstruppführer, 2. Kompanie, Pionier-Bataillon 15, 15. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
4 juli 1940
Samenvatting:
Toegekend wegens het onbeschadigd in bezit nemen en verdedigen van een brug over het Aisne Kanaal ten zuiden van Pontavert.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

Bronnen

Foto