De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Du Vivier, Le Roy, Daniel Albert Raymond Georges

    Geboortedatum:
    13 januari 1915 (Amersfoort, Nederland)
    Overlijdensdatum:
    2 september 1981 (Verenigde Staten)
    Begraven op:
    Oorlogsgraven van het Gemenebest St. Andrew Churchyard
    Nationaliteit:
    Belgische (1830-heden, Constitutionele Monarchie)

    Biografie

    Tijdens de Tweede Wereldoorlog haalde Du Vivier drie vijandelijke toestellen neer, behaalde twee gedeelde overwinningen, twee waarschijnlijk (1 zelf en 1 gedeeld) en beschadigde hij één vijandelijk toestel.

    Naast de hieronder vermelde onderscheidingen ontving Daniel Le Roy Du Vivier tevens de Officier de la Légion d'Honneur Française (20 september 1950), het Croix de guerre avec palme, Française (20 september 1950), het Croix d'Officier de l'Ordre de la Couronne (8 april 1951), het Croix de Commandeur de l'Ordre de la Couronne (8 april 1955) en het Croix de Commandeur de l'Ordre de Léopold (15 november 1955) waarvan niet duidelijk is of er relatie is met de Tweede Wereldoorlog.

    Daniel Albert Raymond Georges Le Roy Du Vivier kwam op 2 september 1981 bij een verkeersongeluk in de Verenigde Staten om het leven. Hij werd gecremeerd en zijn as werd bijgezet op Tangmere.

    Bevorderingen:
    26 september 1938: Pilot-Sergeant;
    ?: Seconde Lieutenant;
    1940: Adjudant;
    augustus 1940: Pilot Officer;
    1941: Flying Officer;
    1941: Flight Lieutenant;
    februari 1942: Squadron Leader;
    juli 1943: Wing Commander.

    Loopbaan:
    ?: Katholieke Universiteit van Leuven;
    31 juli 1935: Soldat, 1ere Regiment des Guides
    1 april 1937 - 15 maart 1938: Vliegopleiding l'Aeronautique Militaire, België;
    14 september 1938: 4/IIe Groupe de Chasse, Nivelles;
    24 juni 1940 - 7 juli 1940: s.s. Apapa;
    ?: RAF Depot, Gloucester;
    juli 1940: No. 7 Operational Training Unit, Aston Down;
    4 augustus 1940: No. 43 Squadron, Tangmere;
    2 september 1940: Casualty Clearing Station, Benenden;
    september 1940: No. 229 Squadron, Northolt;
    22 oktober 1940: No. 43 Squadron;
    14 april 1941: Flight Commander No. 43 Squadron;
    15 januari 1942: Commanding Officer No. 43 Squadron;
    22 september 1942: Headquarters No. 13 Group;
    19 juli 1943: Commanding Officer No. 324 Wing;
    ?: RAF Staff College, Haifa;
    24 december 1943: Commanding Officer No. 324 Wing;
    14 augustus 1944: Commanding Officer No. 53 Operational Training Unit;
    april 1946: Commanding Officer No. 160 Belgian Wing;
    16 september 1946: Pilot Sabena Airlines.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    21 juli 1941
    Bijzonderheden:
    Toegekend met drie palmen en drie bronzen leeuwen.
    Croix de Guerre 1940
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Flying Officer (1e Luitenant-vlieger)
    Toegekend op:
    3 januari 1942
    Samenvatting:
    Omschrijving:
    "Heeft bewezen over uitstekende kwaliteiten als bevelhebbend flight-officer te beschikken, er in slagend een hoog niveau van inzet van zijn piloten te behouden tijdens dag en nacht operaties die hij ondernam. Heeft tot op heden vier vijandelijke toestellen neergeschoten."
    Distinguished Flying Cross (DFC)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    15 september 1942
    Bijzonderheden:
    Tweede DFC toegekend in de vorm van een gesp te dragen op het lint van de eerste DFC.
    Distinguished Flying Cross (DFC)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    12 maart 1946
    Bijzonderheden:
    Toegekend met palm.
    Officier in de Leopoldsorde / Officier de l'Ordre de Léopold

    Bronnen

    Foto