De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Panzinger, Friedrich "Fritz"

Geboortedatum:
1 februari 1903 (Munchen, Duitse Rijk)
Overlijdensdatum:
8 augustus 1959 (West-Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse

Biografie

Bevorderingen:
?: SA-Oberscharführer
20 april 1939: SS-Hauptsturmführer
9 november 1939: SS-Sturmbannführer
1 januari 1941: SS-Obersturmbannführer
20 april 1943: SS-Standartenführer
24 september 1944: SS-Oberführer (voor verdiensten in de strijd tegen partizanen)
14 oktober 1944: Oberst der Polizei

Carriere:
1919: Polizeidirektion Muenchen
?: Kripoleitstelle en Politische Polizei afdelingen van de Polizeidirektion Muenchen
10 juli 1933 - oktober 1938: SA
1 december 1934: Regierungs-Assessor
4 augustus 1937 - 29 september 1937: Militaire dienst
1 oktober 1937: Stapoleitstelle Berlin
1939: Wehrmacht
Augustus 1940: Reichssicherheitshauptamt
12 september 1940: Oberregierungsrat
1 december 1942: Regierungsdirektor
4 september 1943 - 20 mei 1944: Befehlshaber der Sipo und des SD fur das Ostland
20 mei 1944: Gruppe IV A in the Reichssicherheitshauptamt

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Toegekend op:
1937
SS-Zivilabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmbannführer (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Amt IV A, Reichssicherheitshauptamt
Toegekend op:
23 september 1941
Order of Civil Merit 3rd Class
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmbannführer (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Amt IV A, Reichssicherheitshauptamt
Toegekend op:
30 januari 1942
Kriegsverdienstkreuz 2.Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmbannführer (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Amt IV A, Reichssicherheitshauptamt
Toegekend op:
1 december 1942
Kriegsverdienstkreuz 2.Klasse mit Schwertern
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmbannführer (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Amt IV A, Reichssicherheitshauptamt
Toegekend op:
30 januari 1943
Bijzonderheden:
401/43
Kriegsverdienstkreuz 1.Klasse mit Schwertern
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Oberführer
Eenheid:
BdS Ostland, Reichssicherheitshauptamt
Toegekend op:
8 mei 1944
Samenvatting:
Voor het bestrijden van "bandieten" als Befehlhaber der Sicherheitspolizei und des SD im Ostland.
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst der Polizei
Eenheid:
Amt IV A, Reichssicherheitshauptamt
Toegekend op:
24 november 1944
Samenvatting:
Voor zijn diensten in het verpletteren van de coup tegen Hitler op 20 juli 1944.
Deutsches Kreuz in Silber
Bijzonderheden:
Nr. 51529
DRL Sportabzeichen in Silber
Bronzes SA-Sportabzeichen
Deutsches Reiterabzeichen in Bronze

Bronnen

Foto