TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Publiekspremière van de film Pegasus

Op donderdag 15 september gaat in Bioscoop Paté in Ede de film Pegasus in première. De film vertelt het verhaal van een van de gewaagdste ontsnappingsoperaties uit de Tweede Wereldoorlog.



Op 22 oktober 1944, nadat de Slag om Arnhem verloren was, slaagde het samenwerkende verzet in Arnhem, Velp, Lunteren, Ede en Bennekom erin om 138 Britten, Amerikanen en Nederlanders over de Rijn naar bevrijd gebied te brengen. Het is één van de grootste succesverhalen van het Nederlandse verzet in Tweede Wereldoorlog. En, op een bescheiden stukje in de serie Band of Brothers na, niet of nauwelijks in beeld gebracht.

Kaarten zijn te koop via https://thepegasuschannel.net/pegasus-publieks-event/

Gebruikte bron(nen)