TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Nieuwste recensies

  • Artikel door John Smeets
  • Geplaatst op 1 juli 2020

Terug naar Birkenau

Omschrijving:

  • Artikel door Amanda Balke
  • Geplaatst op 1 juli 2020

Mogen wij altijd in dit kamp blijven?

Henriette van Raalte-Geel groeide tijdens de Tweede Wereldoorlog op in Japanse interneringskampen in Nederlands Indië. In ‘Mogen wij altijd in dit kamp blijven?’ vertelt zij over haar ervaringen in de kampen tussen 1942 en 1945. Samen met haar moeder en twee kleine zusjes werd zij systematisch door de Jappen uitgehongerd. Allemaal overleefden zij door haar moeders doorzettingsvermogen en creatieve ideeën. Dit boek vormt een monument voor alle dappere moeders die hun leven gaven voor hun kinderen.

  • Artikel door Kevin Prenger
  • Geplaatst op 24 juni 2020

In de schaduw van een nachtvlinder

Omschrijving: In 2019 overleed de voor zover bekend laatste overlevende van vernietigingskamp Sobibor, waar door de nazi’s circa 170.000 Joden om het leven gebracht zijn. De komende jaren zullen ook de laatste nog levende oud-gevangenen van andere concentratie- en vernietigingskampen ons ontvallen. Van vele Holocaustoverlevenden zijn de verhalen gedocumenteerd en aan schriftelijke bewijzen ontbreekt het eveneens niet. Behalve deze gesproken en geschreven bronnen zijn er ook nog de materiële sporen. Gedeeltelijk bevinden die zich boven de grond in de vorm van bijvoorbeeld de barakken en toegangspoort van het Stammlager (hoofdkamp) Auschwitz. Veel bevindt zich echter ook ondergronds, bijvoorbeeld in Sobibor. Het kamp werd eind 1943 door de SS compleet ontmanteld en het terrein raakte met bos begroeid. Archeologisch onderzoek is op deze en andere locaties de enige manier om overblijfselen van deze geschiedenis te bewaren en documenteren.

  • Artikel door Amanda Balke
  • Geplaatst op 20 juni 2020

Op verzoek van Hare Majesteit

Omschrijving:

  • Artikel door Amanda Balke
  • Geplaatst op 15 juni 2020

Remi - De oorlogsgeschiedenis van twee broers

Omschrijving: In ‘Remi’, vertelt Frank van Kolfschooten het oorlogsverhaal van Eddy en zijn broertje Koentje. Als de Tweede Wereldoorlog begint, besluit de familie Goudeket zich op te splitsen om de overlevingskansen te vergroten. Eddy wordt ondergebracht op verschillende onderduikadressen terwijl kleine Koentje te vondeling wordt gelegd in de hoop dat hij de oorlog overleeft. In het eerste deel van het boek schrijft van Kolfschooten Eddy’s verhaal vanuit Eddy’s perspectief. Het tweede deel omschrijft de latere zoektocht van Eddy naar het lot van Koentje en zijn andere familieleden.

  • Artikel door John Smeets
  • Geplaatst op 13 juni 2020

De rattenlijn

Omschrijving: Op YouTube is een documentairefilm te zien met de naam ‘What our fathers did’. In die film spelen een tweetal personen de hoofdrol, te weten Niklas Frank en Horst von Wächter. Beide mannen zijn van ongeveer gelijke leeftijd en hun vaders waren vooraanstaande nazi’s. Beide vaders speelden ook een belangrijke rol in de Holocaust. Hans Frank was gouverneur-generaal van het Generalgouvernement in Polen alwaar tijdens de Tweede Wereldoorlog de grootste vernietigingskampen operationeel waren.

  • Artikel door Samuel de Korte
  • Geplaatst op 13 juni 2020

Ten Years and Twenty Days

Omschrijving: Karl Dönitz stond na de zelfmoord van Adolf Hitler aan het hoofd van het Derde Rijk, maar hoe kwam hij op die positie? Waarom had Hitler deze man benoemd als zijn opvolger? Tijdens de Eerste Wereldoorlog was Dönitz zelf actief geweest in de duikbootdienst en tijdens de Tweede Wereldoorlog voerde hij het bevel over alle duikboten van de Kriegsmarine, om vervolgens enkele dagen aan het hoofd te staan van het Derde Rijk. Na de Tweede Wereldoorlog werd hij door de geallieerden gevangengezet en bracht hij, na bestraft te zijn tijdens het proces van Neurenberg, tien jaar in de gevangenis door, waar hij zijn autobiografie schreef. Hierin schrijft hij over zijn ervaringen en zijn visie op de duikbotenoorlog tijdens de Tweede Wereldoorlog.

  • Artikel door Samuel de Korte
  • Geplaatst op 13 juni 2020

Death March into Russia

Omschrijving: Tijdens de Tweede Wereldoorlog werden er veel militairen krijgsgevangen gemaakt door de vijand. Ze werden tijdens gevechten gevangengenomen, of kwamen na afloop ervan in gevangenschap. Deze soldaten moesten dan door de staat die hen had gevangengenomen verzorgd, gevoed en gehuisvest worden. Zeker tegen het einde van de Tweede Wereldoorlog, toen op grote schaal Duitse soldaten werden gevangengenomen of zich overgaven, kwamen veel Duitsers in krijgsgevangenschap, terwijl de geallieerden daar niet op voorbereid waren. Door Duitse soldaten werd vooral krijgsgevangenschap in de Sovjet-Unie gevreesd.

  • Artikel door Samuel de Korte
  • Geplaatst op 13 juni 2020

Hitler's Housewives

Omschrijving: Tim Heath heeft meerdere boeken geschreven over de ervaringen van Duitse vrouwen in de Tweede Wereldoorlog, zoals 'Hitler’s Girls', 'In Hitler’s Shadow' en 'Women of the Third Reich', waarvan de laatste ook op deze website gerecenseerd is. In deze publicaties worden interviews die de auteur heeft afgenomen openbaar gemaakt. In dit boek gaat hij in op de ervaringen (in diezelfde periode) van vrouwen over wie hij niet eerder heeft geschreven. Door deze publicatie zijn deze interviews nu voor een breder publiek toegankelijk. Prijzenswaardig is dat Tim Heath erin geslaagd is het vertrouwen van de vrouwen te winnen en om op die manier een bijzondere inkijk te krijgen op korte periodes van hun levens.

Titel ISBN  
A Battle History of the Imperial Japanese Navy, 1941- 1945 9781612512907  
A Bibliography of Regimal Histories 9781843421559  
A bibliography of Regimental Histories of the British Army 9781843421559  
A Bridge Too Far 0340199415  
A child of Hitler 9780939650446  
A Collectors Guide To The Kriegsmarine 9780711030992  
A Collectors Guide To The Kriegsmarine 9780711030992  
A complete guide to all United States Military Medals 1939 to Present 9781884452222  
A crime in the family 9780306825828 recensie
A Dance with Death 9781585441778  
A Dark And Bloody Ground 9781585442584  
A dozen D-Days 9780956172  
A dozen D-Days 9780956172310  
A Foot Soldier for Patton 9781932033915  
A Fragment of Victory in Italy 0898391598  
A Guards' General 0241119472  
A Harbour Goes to War 9781873547304  
A History of the Second United States Armored Division 1940 to 1946 0898393159  
A Life in Secrets 9781400031  
A new illustrated history of the Nazis 0715321013  
A new illustrated history of World War II 0715321021  
A Soldier's Story 9780375754210  
A Survivor's Tale: The True Life of a Wireless Operator/air Gunner 9781906183127  
A time for trumpets 9780688151577  
A Tour of the Bulge Battlefields 9781473828148 recensie
A view from the Turret 9780953335909  
A-bom Hiroshima  
A-bom Hiroshima  
Aan de Maliebaan 9789460038662  
Aan de vooravond 978904681378 recensie
Ace 9789059113510 recensie
Aces High 1898697000  
Ach Lieve Tijd, acht eeuwen Helmond en de Helmonders 9040000166  
Acht dagen in mei 9789029542005 recensie
Achtung-Panzer! 9780304352852  
Admiraal Wilhelm Canaris 9031896780  
Adolf Hitler 9789022952245  
Adolf HItler 9783100860  
Adolf Hitler - Zijn leven, zijn redevoeringen 9789493028111 recensie
Adolf Hitler en de Eerste Wereldoorlog 9789046809198 recensie
Adolf Hitler und die Geschichte der NSDAP 1938-1945 9783833486609  
Adr. Heinen 9070706253  
Afdrukken van indrukken 905179164X recensie
Afrika Korps 9002120036  
Afsluitdijk 1940 9789059111219  
After D-Day 9780811734875  
AFV Weapons Profile No. 49: Japanese Medium Tanks  
Against Stalin and Hitler 0381981851  
Against the Panzers 9780786426126  
Agent Tricycle 9789045320168 recensie
Agent Zigzag 9789085712879 recensie
Agent Zigzag 9781408811498  
Air Battle for Arnhem 9781781591086  
Airborne Forces 978-090162757  
Aircraft of WWII 9781875671359  
Akersloot in oorlogstijd  
Alamo in the Ardennes 9780471739050  
Albert Speer 9789400405653 recensie
Albert Speer 9789050182867  
Albert Speer 9780679768128  
Alfred Rosenberg, Hitlers Chefideologe 9783896671486  
All American All the Way 9780760322017  
All hell let loose 9780007338092  
All the world fighting ships 1922-1946 9780851771465  
All valiant dust 0946640890  
Alleen op de vlucht 9789401909945 recensie
Alles was gericht op vernedering 9789074418164  
Allgemeine-SS 9780764301452  
Allied Armies in Sicily and Italy, 1943-1945 9781526766205  
Allied Tanks of the Second World War 9781473866768 recensie
Als het goede maar gebeurt, Titus Brandsma, adviseur in vrijheid en verzet 9789043515689  
Als Hitlers Adjudant 1937-1945 9781853674686  
Als ik morgen niet op transport ga… 9789023489023 recensie
Als ik ooit nog thuis kom 9789085960645 recensie
Als ik wil kan ik duiken 906005475  
Als ik wil kan ik duiken 906005475  
Als slachtoffers daders worden, De Zaak van de joodse verraadster Ans van Dijk 9789026313288  
Als sterren van de hemel 9789026945878  
Altijd Etty 9789025903596 recensie
America's Eyewitness to World War II 9780684866  
American Aces  
American Defenses of Corregidor and Manila Bay 1898-1945 9781841764276  
American Iliad 0971765057  
American soldiers in 1944 9782737302091  
Amerikaanse azen op de Filippijnen 8483724375  
Amerikaanse P-38 Lightnings in Europa en het Middellandse Zeegebied 8483722704  
Amon 9789044344486 recensie
Among the Dead Cities: Is the Targeting of Civilians in War Ever Justified? 9780747586036  
Among the Righteous 9781586485108  
An Army at Dawn 9780805062885  
An Army in Exile 0898390435  
An Arnhem Diary  
An Illustrated Guide to German Panzers 1935-1945 9780764315565 recensie
An Irresistible Force 9780984715107  
Andere Achterhuizen 9789025367398 recensie
Angriffshöhe 4000 9783924896263  
Anne Frank en haar lotgenoten 9789027415028  
Anne Frank mijn beste vriendin 9789020620993  
Anne Frank was niet alleen 9789044630411 recensie
Antonina's dierentuin 9789077330074 recensie
Anzio 9780755314201  
Anzio 1944 841769134  
Ardennes 1944 9780850459593  
Armageddon in Stalingrad 9780700616640  
Armor Battles of the Waffen-SS 9780811729055  
Armored Attack 1944 9780811707695  
Armored Bears 978-081171170  
Armored Bears 978081171171  
Armored Champion 978081171437 recensie
Armored Thunderbolt 9780811704243  
Armored Victory 1945 9780811707718  
Armoured Fighting Vehicles  
Armoured Warfare in the Battle of the Bulge 1944–1945 9781526701763 recensie
Army of the West 9780811734042  
Arnhem 9780670918676  
Arnhem 9789002110047  
Arnhem 9780241326763  
Arnhem 9789060451465  
Arnhem 9043906239  
Arnhem 1944 0752431870  
Arnhem 1944 9060832264  
Arnhem 1944 9781848840751  
Arnhem 40-45 9789462580381 recensie
Arnhem, ooggetuigenverslagen van de slag om Arnhem 9789021548500  
Arromanches 9782912925084  
Arthur Seyss-Inquart 9789020419214  
As You Were 096269360X  
Assault Division 9781862273382  
Assault on Juno 9781459800366  
Assistent van Mengele 9789074274548 recensie
Atlantic Wall 9782918505051  
Atlas of World War II 9781845090357  
Atlas van een bezette stad 9789045029573 recensie
Atlas van Historische Topografische Kaarten 9789077350249  
Atlas van WOII 9789401464048 recensie
Attack on the Scheldt 9781473850675 recensie
Attack on Yamamoto 9780887405099  
Auf vergessene Spuren 389331685x  
Auschwitz  
Auschwitz 9789085490128  
Auschwitz - Täter, Gehilfern, Opfer und was aus ihnen wurde 9783100393333 recensie
Auschwitz 13917 9789089751775 recensie
Auschwitz-de Judenrampe 9789074274685 recensie
Auschwitz-Oswiecim, Oswiecim-Auschwitz 9789460830402 recensie
Australian Battalion Commanders in the Second World War 9780521763455  
Auszeichnungen des 3.Reiches  
Auszeichnungen des Deutschen Reiches 1936-1945 9783879436897  
Autumn Gale Herbssturm 9789080039384  
Avenue Foch 9789045318479 recensie
Aviation in Nottinghamshire, Airfields & Memorials