TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Anderson, Charles Groves Wright

Geboortedatum:
12 februari 1897 (Kaapstad/Newlands, Zuid-Afrika)
Overlijdensdatum:
11 november 1988 (Redhill, Canberra, AustraliŽ)
Dienstnummer:
NX12595
Nationaliteit:
Australische (1901-heden, Federaal Koninkrijk)

Biografie

Charles Anderson ging op 1 juni 1940 in dienst in Paddington, New-South-Wales. Op 20 december 1945 werd ging hij met groot verlof waarbij zijn hoogst bereikte rang die was van Lieutenant Colonel.

Charles Groves Wright Anderson laatste rustplaats, Norwood Crematorium, Canberra AustraliŽ.

Bevorderingen:
1914: Private;
1915: Gunner;
13 oktober 1916: Lieutenant;
1932: Captain;
26 oktober 1939: temporary Major;
25 juli 1940: Major;
1 augustus 1941: acting Lieutenant Colonel;
14 november 1941: Lieutenant Colonel (ingaande 1 augustus 1941).

Loopbaan:
1914: Kenya Defence Force;
1914 - 1918: 2/3rd King's African Rifles Regiment;
1915: Calcutta Volunteer Battalion;
februari 1919: gedemobiliseerd;
1932: Kenya Defence Force;
1934: Emigratie AustraliŽ;
1939: Citizen Military Forces;
3 maart 1939: 56th Battalion, Riverina Regiment, Australian Military Forces;
1 oktober 1939 - 14 oktober 1939: Company commander course, Command and Staff School, Sydney;
1 juni 1940: 2nd Australian Imperial Force;
5 juli 1940: 2/19th Battalion, Australian Imperial Force;
1 augustus 1941 - 15 februari 1942: Commanding Officer 2/19th Battalion;
7 januari 1942: tijdelijk inactief om medische redenen;
15 februari 1942: POW, MaleisiŽ, later ontsnapt;
14 mei 1942: A Force, Guerrilla;
27 mei 1942: Birma;
20 augustus 1945: Veilig in Geallieerd gebied;
21 december 1945: Reserve of Officers;
1949 - 1951: House of Representatives;
1955 - 1961: House of Representatives.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Lieutenant (1e Luitenant)
Eenheid:
2/3rd King's African Rifles Regiment
Toegekend op:
7 februari 1919
Voor zijn aandeel in de campagne tegen de door Duitsland geleide Askari, in Oost-Afrika.
Military Cross (MC)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Lieutenant Colonel (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
2/19th Infantry Battalion, Australian Military Forces
Toegekend op:
13 februari 1942
Tijdens de operaties in MaleisiŽ van 18 tot 22 januari 1942 werd Luitenant-kolonel Anderson, aan het hoofd van een kleine strijdmacht, opgedragen een belangrijke stelling te heroveren en een brigade te assisteren. Zijn strijdmacht vernietigde tien tanks. Toen hij daarna afgesneden raakte, weerstond hij herhaalde lucht- en grondaanvallen op zijn positie waarbij zijn strijdmacht zware verliezen leed. Hij leidde persoonlijk en met grote moed een aanval op de vijand die een brug bezet hield en slaagde erin vier kanonnen uit te schakelen. Gedurende al deze gevechten beschermde Luitenant-kolonel Anderson zijn gewonden en weigerde ze achter te laten.
Via de radio kreeg hij informatie over de vijandelijke stelling en probeerde zich door vijftien kilometer vijandelijk gebied terug te vechten. Dit bleek onmogelijk en de vijand lag in een dusdanig sterke stelling dat iedere poging Anderson te ontzetten onmogelijk was.
Op 19 januari kreeg Anderson bevel zijn materiaal te vernietigen en zo goed en zo kwaad als het ging, terug te keren om de vijandelijke stelling heen.
Gedurende deze gevechten, die vier dagen duurden, gaf hij een uitstekend voorbeeld van moedig leiderschap, vastberadenheid en uitzonderlijke moed. Hij toonde niet alleen uitzonderlijk hoge gevechtskwaliteiten maar stelde zich voortdurend bloot aan gevaar zonder acht te slaan op zijn eigen veiligheid.

Bijzonderheden:
De onderscheiding werd op 8 januari 1947 overhandigd in Sydney.
Bezichtiging Victoria Cross in het Australian War Memorial in Canberra, AustraliŽ.
Victoria Cross (VC)

Bronnen