aka John DANBY, aka Jean DANBY, aka Jean-Marie DEMIRMONT
Jean Renaud-Dandicolle studeerde in 1940 rechten toen hij zich aansluit bij de Resistance. Hij ging deel uitmaken van de groep van André Grandclément.
Doordat Grandclément verraad pleegde en voor de Duitsers ging werken, besloot Renaud te vluchten. Hij werd door een Lysander (gevlogen door Flight Lieutenant Vaughan-Fowler) samen met Claude Baissac naar Engeland vervoerd en krijgt militaire training. Hij neemt de Britse identiteit John Danby aan en wordt gerecruteerd door Special Operations Executive.
Na zijn training wordt hij op 28 januari 1944 in de Correze gedropt en begint het verzet en persoons-, wapen- en munitiedroppings te organiseren. Hij leidde verschillende sabotageacties.
Op de ochtend van 8 juli 1944 stormden twee SS-ers het huis binnen waar hij op dat moment verbleef. Dandicolle wist ze allebei uit te schakelen maar werd na een achtervolging van bijna twee kilometer richting Pierrefitte-en-Cinglais toch opgepakt. Na een kort gevecht werd hij gevangen genomen. Hij werd 's nachts naar het Château de la Milvaudière gebracht en zou de volgende dag, op 9 juli, door Madame Vauvert zijn gezien in een Duitse auto richting Martigny, waar de Gestapo zich had teruggetrokken. Zijn lichaam is nooit gevonden. Hij werd waarschijnlijk standrechtelijk geëxecuteerd.
Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!