TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Abraham, Erich Gottfried

Geboortedatum:
27 maart 1895 (Marienburg/Oost Pruissen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
7 maart 1971 (Wiesbaden/Hessen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Promoties:
11.07.1915: Luitenant D.R.
22.05.1920: Luitenant D.SIPO
14.06.1920: Oberleuternant D.POL.
01.04.1925: Captain D. Pool.
01.04.1934: Major d. Pool.
01.10.1938: Lutinant (3)
01.09.1941: Kolonel 01.09.1941 (38)
01.06.1943: Algemeen Major 01.06.1943 (17)
01.01.1944: Algemeen algemeen Nant 01.01.1944 (14b)
01.03.1945: Generaal van Infantry 01.03.1945

Carrière:
11.07.1915: Bedrijfsfunctionaris - 4e / infanterieregiment 341
19.08.1915: STV. Companie Liter - Infantry Regiment 341
29.02.1916: STV. Batillonadjutant - Infantry Regiment 341
00.00.1917: Ordonnance Officer - Staff / Infantry Regiment 341
00.00.1918: Ordonnance Officer - Divisie
Commander Division Staff Quarter
Adjudant grensbescherming Oost
00.00.1921: Staatspolitie
20.08.1923-20.12.1923: CURSUS / PARDERULE EIK
26.09.1924-31.10.1924: Cursus voor Lebstriftungs Spandau
01.10.1933: Personeel / afdeling IA / L.I. Brandenburg
08.01.1934-09.03.1934: leider klasse B / hogere politieolie eiken
31.03.1934-15.10.1935: 2. Adjudant - Personeel / afdeling IIA / L.I. Brandenburg
15.10.1935-27.02.1937: Chief - 1e / infanterieregiment 18
27.02.1937: Commander - I. / Infantry Regiment 105
22.11.1937-04.12.1937: Personeelsofficier-cursus
15.08.1938-01.10.1938: Course van het leidende agent
21.11.1939-01.04.1940: Commandant - Staff II./ Infantry Regiment 266
01.04.1940-01.04.1942: Commandant - Staff / Infantry Regiment 230
01.04.1942-06.06.1942: Guide Reserve WK XII
06.06.1942-07.11.1942: Commandant - Staff / Infantry Regiment 230
07.11.1942-15.01.1943: Guide Reserve Okh / HG Don
15.01.1943-22.02.1943: Commander - Personeel / School II voor officieren van de infanterie
01.04.1943-01.06.1943: MDFB - Personeel / 76. Infantry Division
01.06.1943-23.04.1944: Commandant - Staff / 76. Infantry Division
18.07.1944: Commandant - Personeel / 76. Infantry Division
20.08.1944: Gids - Personeel / IV. Rum. AK
05.09.1944-15.10.1944: Gids Reserve HG SoutchKraine
15.10.1944-13.12.1944: Guide Reserve WK XII
13.12.1944-01.03.1945: MDFB - Personeel / LXIII. Legerkorps
01.03.1945: Commanding General - Staff / LXIII. Legerkorps

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Toegekend op:
2 september 1915
Eisernes Kreuz 2.Klasse (1914)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Toegekend op:
20 maart 1917
Militärverdienstkreuz III. Klasse
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Toegekend op:
1 december 1934
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Toegekend op:
27 juni 1917
Eisernes Kreuz 1.Klasse (1914)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant
Eenheid:
Bataillons-Kommandeur II. / Infanterie-Regiment 266
Toegekend op:
10 maart 1940

Had het IJzeren Kruis 2e Klasse al ontvangen op 2 september 1915.
1939 Spange zum Eisernes Kreuz 2er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant
Eenheid:
Regiments-Führer / Infanterie-Regiment 230 / 76.Infanterie-Division
Toegekend op:
21 juni 1940

Had het IJzeren Kruis 1e Klasse al ontvangen op 27 juni 1917.
1939 Spange zum Eisernes Kreuz 1er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst
Eenheid:
Kommandeur Infanterie-Regiment 230
Toegekend op:
7 maart 1942

Verlening 86/3.
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst
Eenheid:
Kommandeur Infanterie-Regiment 230
Toegekend op:
22 juni 1942
Ordinul Corona Romaneii Commander
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Eenheid:
Kommandeur Infanterie-Regiment 230 / 76.Infanterie-Division / VIII.Armee-Korps / 6.Armee / Heeresgruppe B
Toegekend op:
13 november 1942

1311e Verlening.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor
Eenheid:
Kommandeur 76.Infanterie-Division
Toegekend op:
3 juni 1943

Zilveren versie
Infanterie-Sturmabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalleutnant (Generaal-majoor)
Eenheid:
Kommandeur 76.Infanterie-Division / XXIX.Armee-Korps / Heeresgruppe Südukraine
Toegekend op:
26 juni 1944

516e Verlening
Ritterkreuz mit Eichenlaub

Bronnen

Foto