TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Adam, Kurt Eugen (WH-Generalmajor)

Geboortedatum:
8 juli 1897 (Stuttgart/Württemberg, Duitsland)
Overlijdensdatum:
24 januari 1973 (München/Beieren, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Werd uiteindelijk Generalmajor.

Promoties:
13.05.1917: Luitenant O. Pat.
Luitenant Pat. 09.05.1915
Luitenant RDA 01.07.1916 (6)
01.04.1925: Upper LEWANT (407)
01.10.1932: Captain (11)
01.03.1936: Major (70)
01.04.1938: Lutensionnant (13b)
01.04.1941: Kolonel 01.04.1941 (19)

Carrière:
1915: Flyerafdeling 226
1917: Ballontrein 75
04.02.1919: Jurisdictie - Personeel I. / Field Artillery Regiment 13
06.03.1919: Adjudant - Personeel I. / Veldartillerie Regiment 13
Personeel / Reichswehr Artillerie Regiment 13
5. / Reichswehr Artillerie Regiment 13
20.09.1920-20.12.1920: Meetkus
01.05.1924-15.08.1924: Wapenschoolcursus
01.09.1924: Adjudant - Staff II./ Artillerie Regiment 13
08.03.1929: District Check
01.10.1929: Personeel / 5e divisie
01.10.1931: 4e artillerie-regiment
Commanderur Berlin
01.10.1932: Reichswehrium
01.05.1933: Reich Agency
01.07.1935: 1. Afdeling / algemeen personeel van het leger
15.10.1935: Chief - 2nd / Artillery Regiment 19
02.07.1936: Personeel / 35. Infantry Division
01.09.1939 -1.11.1940: IA - Personeel / XXV. Legerkorps
01.11.1940-05.10.1941: IA - Personeel AOK 1
05.10.1941-20.04.1943: Hoofd van het personeel - Personeel / XXV. Legerkorps
20.04.1943-10.07.1943: Leader Reserve Okh / WK V
10.07.1943-15.07.1943: leiders reserveren HG South
15.07.1943-15.01.1944: Commandant - Grenadier Regiment 687
15.01.1944: Leader Reserve Okh
Legergroep Zuid voor gebruik als een STV. Divisie Commandeur
10.02.1944: Leader Reserve Okh
15.05.1944: Legergroep A voor gebruik als STV. Divisie Commandeur 111. ID
14.02.1944: MDSTFBB - Personeel / 111. Infantry Division
03.05.1944: MWDGB - Staff / Fort Sevastopol
01.06.1944: Chief of Stöte - Staff / Deputy General Command V. Army Corps

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
14 februari 1940
1939 Spange zum Eisernes Kreuz 2er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
18 juni 1940
1939 Spange zum Eisernes Kreuz 1er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, Grenadier-Regiment 687, 336. Infanterie-Division
Toegekend op:
16 januari 1944
Deutsches Kreuz in Gold

Bronnen

  • Foto 1: Gareth Collins
  • Foto: Gareth Collins via Axis Biographical Research
  • - Die Ordensträger der Deutschen Wehrmacht (CD), VMD-Verlag GmbH, Osnabrück, 2002
    - Patzwall K., Scherzer V., Das Deutsche Kreuz 1941-1945, Geschichte und Inhaber Band II, Verlag Klaus D. Patzwall, Norderstedt, 2001
    - Axis Biographical Research

Foto