De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Staedke, Helmut

Geboortedatum:
30 augustus 1905 (München/Beieren, Duitsland)
Overlijdensdatum:
3 september 1974
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
Fahnenjunker: 24 april 1924
Fähnrich: 1 september 1926
Oberfähnrich: 1 september 1927
Leutnant: 1 december 1927
Oberleutnant: 1 mei 1930
Hauptmann: 1 mei 1935
Major: 1 oktober 1940
Major im Generalstab: 1 februari 1941 (Patent 19 februari 1940)
Oberstleutnant im Generalstab: 1 april 1942
Oberst in Generalstab: 1 maart 1943
Generalmajor: 1 april 1944
Generalleutnant: 20 april 1945 (per 1 april 1945)

Militaire loopbaan:
24 april 1924: Artillerie-Regiment 7
juni 1930 - juni 1934: Beobachter-Abteilung Landsberg / Artillerie-Regiment 7
1 juli 1934: Beobachter-Lehrabteilung Jüterbog
1 oktober 1935: Batterie-Chef in der Beobachter-Lehrabteilung Jüterbog
1 oktober 1936: Kriegsakademie
1 oktober 1938: kommandiert zum Generalstab der 4.Panzer-Division
10 november 1938: Ib der 4.Panzer-Division
15 februari 1940: Ia der 6.Panzerdivision
1 oktober 1940: Hörsaal-Leiter an der Kriegsakademie
8 oktober 1940 - 31 maart 1941: Leiter der Taktik, Generalstabslehrgänge Dresden
Ia 6.Panzer Division
11 augustus 1941 - 1 oktober 1942: Ia 20.Panzer Division
30 januari 1943 - 31 augustus 1943: Chef des Generalstabes 35.Armeekorps
1 september 1943 - 30 november 1944: Chef des Generalstabes 9.Armee
30 november 1944 - 30 maart 1945: Chef des Generalstabes Heeresgruppe G
13 februari 1945 - 15 maart 1945: 19.Divisionsführerlehrgang (Neustadt/Fränkisch Saale)
26 april 1945: 198.Infanterie-Division
28 april 1945 in Krijgsgevangenschap

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major im Generalstab (Majoor bij Generale Staf)
Eenheid:
Ia 20.Panzer-Division
Toegekend op:
8 juni 1942
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst im Generalstab
Eenheid:
Chef des Generalstabes XXXV.Armeekorps
Toegekend op:
14 augustus 1943
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

Bronnen

  • - Die Ordensträger der Deutschen Wehrmacht (CD), VMD-Verlag GmbH, Osnabrück, 2002
    - Fellgiebel W.P., Elite of the Third Reich, The recipients of the Knight's Cross of the Iron Cross 1939-1945: A Reference, Helion & Company Limited, Solihull, 2003, ISBN 1-874622-46-9
    - Patzwall K., Scherzer V., Das Deutsche Kreuz 1941-1945, Geschichte und Inhaber Band II, Verlag Klaus D. Patzwall, Norderstedt, 2001, ISBN 3-931533-45-X

Foto