TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Wenk, Richard

Geboortedatum:
16 augustus 1881 (Hammelburg/Beieren, Duitsland)
Overlijdensdatum:
17 oktober 1962 (München/Beieren, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
14 juli 1899: Fahnenjunker;
6 februari 1900: Fähnrich;
4 maart 1901: Leutnant (Patent: 4 maart 1901);
23 oktober 1910: Oberleutnant (Patent: 23 oktober 1910);
3 november 1914: Hauptmann (Patent: 20 november 1913);
26 september 1919: Major (Patent: 18 oktober 1918);
1 april 1924: Oberstleutnant;
1 februari 1929: Oberst (RDA: 1 februari 1929 -7-);
1938: Oberst z.V.;
1 augustus 1942: Generalmajor z.V.;
1 juli 1944: Generalleutnant z.V.

Loopbaan:
24 juli 1899: kgl. bayer. 5. Infanterie-Regiment „Großherzog Ernst Ludwig von Hessen";
1 januari 1909: Adjutant, kgl. bayer. 5. Infanterie-Regiment „Großherzog Ernst Ludwig von Hessen";
1 oktober 1911 - 1 augustus 1914: Bayerische Kriegsakademie;
2 augustus 1914: 2. Adjutant 1. bayer. Landwehr-Brigade;
19 februari 1915: 2. Generalstabsoffizier, 5. bayer. Reserve-Division;
6 maart 1916 - 27 maart 1916: Führer, II. Bataillon, Reserve-Infanterie-Regiment 7;
19 juni 1916: Generalstab, II. bayer. Armeekorps;
19 oktober 1916: Stab 11. Infanterie-Division;
1 januari 1917: 1. Generalstabsoffizier, Stab, 10. bayer. Infanterie-Division;
16 augustus 1918: Bataillons-Kommandeur, 14. bayer. Infanterie-Division;
26 augustus 1918 - 2 september 1918: stellvertretender Führer, 4. bayer. Infanterie-Regiment;
4 september 1918: Kommandeur, I. Bataillon, 4. bayer. Infanterieregiment;
12 september 1918: 1. Generalstabsoffizier, 5. bayer. Infanterie-Division;
18 december 1918: zur Verwendung, Stab, II. bayer. Armeekorps (Würzburg);
1 april 1924: Chef, 13. (MW), Infanterieregiment 19 (München);
1 mei 1925: Kommandeur, III. Bataillon, Infanterieregiment 19 (Kempten);
1 mei 1928: Stab, Infanterieregiment 19 (München);
30 september 1929: Pensioen;
8 september 1939: Kommandeur, Grenadier-Ersatz-Regiment 157;
26 november 1939: Kommandeur, Infanterie-Regiment 315;
2 augustus 1941 - 11 augustus 1941: m.d.F.b. 167. Infanterie-Division;
25 september 1942: Kommandeur, Division Nr. 461;
1 april 1944: Führerreserve OKH;

Richard Wenk overleed in 1962 en werd begraven op het Stadtfriedhof te Weilheim.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
kgl. bayer. 5. Infanterie-Regiment „Großherzog Ernst Ludwig von Hessen"
Toegekend op:
12 maart 1905
Jubiläumsmedaille für die Armee 1905
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Adjutant, kgl. bayer. 5. Infanterie-Regiment „Großherzog Ernst Ludwig von Hessen"
Toegekend op:
8 september 1909
Ritter II. Klasse (V. Klasse) zum Großherzoglich Hessischer Ludwigsorden
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Adjutant, kgl. bayer. 5. Infanterie-Regiment „Großherzog Ernst Ludwig von Hessen"
Toegekend op:
22 september 1910
Silbernes Verdienstkreuz des Herzoglich Sachsen-Ernestinischer Hausorden
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
2. Adjutant, 1. bayer. Landwehr-Brigade
Toegekend op:
11 september 1914
Eisernes Kreuz 2.Klasse (1914)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
2. Adjutant, 1. bayer. Landwehr-Brigade
Toegekend op:
5 november 1914

Toegekend met zwaarden.
IV. Klasse des Militärverdienstordens
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
2. Generalstabsoffizier, 5. bayer. Reserve-Division
Toegekend op:
9 april 1915

Toegekend met zwaarden.
Ritterkreuz II. Klasse des Königlich Sächsischer Albrechtsordens
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
2. Generalstabsoffizier, 5. bayer. Reserve-Division
Toegekend op:
6 november 1915
Eisernes Kreuz 1.Klasse (1914)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
1. Generalstabsoffizier, Stab, 10. bayer. Infanterie-Division
Toegekend op:
10 november 1917



Toegekend met zwaarden.
Ritter des Königlicher Preussischer Hausordens von Hohenzollern
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Bataillons-Kommandeur, 14. bayer. Infanterie-Division
Toegekend op:
3 september 1918

Met zwaarden en kroon.
IV. Klasse des Militärverdienstordens
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst z.V. (Kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, Infanterie-Regiment 315, 167.Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
14 juni 1940
1939 Spange zum Eisernes Kreuz 2er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst z.V. (Kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, Infanterie-Regiment 315, 167.Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
23 juni 1941
1939 Spange zum Eisernes Kreuz 1er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst z.V. (Kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, Infanterie-Regiment 315, 167.Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
14 januari 1942
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor zur Verwendung (Brigade generaal)
Eenheid:
Kommandeur, Infanterie-Regiment 315, 167.Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
5 augustus 1942
Medaille
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)

Toegekend met "Kriegsdekoration".
Militärverdienstkreuz I. Klasse

Bronnen

Foto