TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Zorn, Hans

Geboortedatum:
27 oktober 1891 (München/Beieren, Duitsland)
Overlijdensdatum:
2 augustus 1943 (Krassnaya-Roschtocha/obblast Orel, Sovjet-Unie)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
1911: Fähnrich;
14 december 1913: Leutnant (ingaande 29 oktober 1912);
1917: Oberleutnant;
1 december 1922: Hauptmann;
1 februari 1931: Major;
1 juli 1934: Oberstleutnant;
1 augustus 1936: Oberst im Generalstab (16);
1 juli 1940: Generalmajor;
15 januari 1942: Generalleutnant;
1 juni 1942: General der Infanterie.

Loopbaan:
1905: Bayerische Kadettenkorps;
1911: 2. Königlich Bayerisches Infanterie-Regiment "Kronprinz", Königlich Bayerische Armee;
1920: Reichswehr-Schützen-Regiment 41;
?: Kompanieoffizier 19. (Bayer.) Infanterie-Regiment;
1 oktober 1923: Regimentsstab 19. (Bayer.) Infanterie-Regiment;
1924: Reichswehrministerium;
?: Truppenamt (TA), Heeres-Transport-Abteilung (T 7);
1925: 8. (MG.) Kompanie, 20. (Bayer.) Infanterie-Regiment;
1 oktober 1921: Eskadronoffizier 17. (Bayer.) Reiter-Regiment;
1927: Stab 7. Division;
1929: Chef 4. (MG.) Kompanie, 19. (Bayer.) Infanterie-Regiment;
?: Truppenamt (TA), Heeresabteilung (T1), Reichswehrministerium;
?: Generalstabs-Offizier Eisenbahn-Abteilung;
1933: Chef der Eisenbahn-Abteilung;
1 mei 1938: Kommandeur Infanterie-Regiment 19;
26 augustus 1939: Chef des Stabes XXVII. Armeekorps;
november 1940 - 12 januari 1942: Kommandeur 20. Infanterie-Division (motorisiert);
15 januari 1942 - 16 februari 1942: Kommandierende General XXXX. Armeekorps (motorisiert);
11 juni 1942: Kommandierender General XXXXVI. Armeekorps (motorisiert);
14 juni 1942 - 21 november 1942 : Kommandierender General XXXXVI. Panzerkorps;
januari 1943 - 2 augustus 1943: Kommandierender General XXXXI. Panzerkorps.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Eenheid:
Kommandeur 20. Infanterie-Division (motorisiert)
Toegekend op:
27 juli 1941
Hij ontving het ridderkruis voor zijn succesvolle leiderschap over de 20 infanterie divisie (gemotoriseerd) in de openings fase van operatie Barbarossa. In het bijzonder voor het veilig stellen van een oversteek plaats over de rivier de Daugava en de snelle opmars daarna wat leidde tot de val van Vitebsk.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
General der Infanterie (Luitenant-Generaal der Infanterie)
Eenheid:
XXXXVI. Armeekorps (motorisiert)
Toegekend op:
14 juni 1942
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
General der Infanterie (Luitenant-Generaal der Infanterie)
Eenheid:
Kommandierender General XXXXI. Panzerkorps
Toegekend op:
3 september 1943
Aanbeveling:
Verleend wegens zijn uitstekende leiding over het XXXXVI Panzerkorps in de zomer van 1942 bij Rzhev. Daar namen zijn troepen deel aan het uitknijpen van een Russische saillant ten zuiden van de spoorweg tussen Smolensk en Vyazma waarmee hij de rug van het Duitse 9. Armee beschermde. Tijens de actie werden 50.131 Russen gevangen genomen en nog eens 226 tanks en 763 stukken geschut vernietigd of buitgemaakt.

291e Verlening.
Posthuum verleend.
Ritterkreuz mit Eichenlaub

Bronnen

Foto