TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Brassert, Karl

Geboortedatum:
2 maart 1899 (Ober-Ottendorf/Saksen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
12 februari 1976 (Hamburg-Bergedorf/Hamburg, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
25 mei 1917: Gefreiter;
2 augustus 1917: Unteroffizier;
20 juni 1918: Fähnrich;
9 juli 1918: Leutnant (Patent 13 augustus 1918);
31 juli 1923: Oberleutnant;
25 juli 1934: Hauptmann (RDA 1 mei 1934-167);
30 januari 1940: Major (RDA 1 februari 1940-89);
15 mei 1942: Oberstleutnant (RDA 1 april 1942-266a);
20 september 1944: Oberst (RDA 1 juli 1944-22)

Loopbaan:
3 juli 1917 - 25 juli 1917: Fahnenjunker-Kurs Dresden;
3 augustus 1917: 2. Kompanie, I. Ersatz-Bataillons, Infanterie-Regiment 102;
1941: Kommandeur II. / Schützen-Regimenr 20;
8 oktober 1917 - 17 november 1917: MG-Ausbildung, 1. MG Kompanie, Infanterie-Regiment 102;
1 december 1917 - 7 december 1917: Fahnenjunker-Kursus I. Ersatz-Bataillon, Infanterie-Regiment 102, Döberitz;
22 april 1918: 5. Kompanie, Infanterie-Regiment 102;
28 juni 1918: Kompanieführer 5. Kompanie, Infanterie-Regiment 102;
9 juli 1918: Ordonnanz-Offizier II. Bataillon, Infanterie-Regiment 102;
24 augustus 1918: Zugführer, 6. Kompanie, Infanterie-Regiment 102;
? - 7 september 1918: Lehrgang Sturm-Bataillon 5, Rohr;
8 september 1918: 2. MG-Kompanie, Infanterie-Regiment 102;
21 januari 1919: Kompanie-Offizier 2. Kompanie, Freiwilligen-Bataillon 20;
19 februari 1919: stellvertretender Führer 2. Kompanie, Freiwilligen-Infanterie-Regiment 20;
23 maart 1919: Kompanie-Offizier 2. Kompanie, Freiwilligen-Infanterie-Regiment 20;
2 april 1919 - 30 april 1919: stellvertretender Führer 1. MG-Kompanie, Freiwilligen-Infanterie-Regiment 20;
19 juli 1919: stellvertretenden Ordonnanz-Offizier Stab Freiwilligen-Infanterie-Regiment 20;
15 augustus 1919: Kompanie-Offizier 2. Kompanie, Freiwilligen-Infanterie-Regiment 20;
2 september 1919: Adjutant I. Bataillon, Freiwilligen-Infanterie-Regiment 20;
12 december 1919: Kompanie-Offizier 1. Kompanie, Freiwilligen-Infanterie-Regiment 20;
1 maart 1920: Kompanie-Offizier 9. Kompanie, Reichswehr-Infanterie-Regiment 37;
15 mei 1920: Sportlehr-Kursus, Wehrkreis IV, Dresden;
1 oktober 1920: Minenwerfer-Kompanie, Reichswehr-Infanterie-Regiment 37;
31 december 1920: Entlassung Heeresdienst;
25 juli 1934: 14. Kompanie, A-Bataillon, Infanterie-Regiment 4
1 oktober 1934: Führer 3. Kompanie, Infanterie-Regiment Leipzig;
1 januari 1935: Chef 3. Kompanie, Infanterie-Regiment Leipzig;
15 oktober 1935: Chef 3. Kompanie, Infanterie-Regiment 101;
1 mei 1937: Kompaniechef 14. (PzAbw.) Kompanie, Infanterie-Regiment 101;
11 januari 1940 - 9 mei 1940: Waffenlehrer Panzerabwehr Kompanie-Führer-Schule Welm-Senne;
?: Führer Panzerjäger-Abteilung 14;
mei 1940: Kommandeur II. Bataillon, Infanterie-Regiment 101, 14. Infanterie-Division;
15 oktober 1940: Kommandeur I. Bataillon, Schützen-Regiment 101, 18. Panzer-Division;
18 maart 1941: Kommandeur Schützen-Ersatz-Bataillon (mot.) 3;
19 april 1941: Führerreserve Wehrkreis III;
mei 1941: Stab Schützen-Ersatz-Bataillon 101;
29 mei 1941: Bataillonskommandeur Infanterie-Regiment 508;
31 mei 1941: Führerreserve Wehrkreis IV;
20 juni 1941: Kommandeur II. Bataillon, Schützen-Regiment 10;
5 juli 1942: Kommandeur I. Bataillon, Panzergrenadier-Regiment 10;
30 oktober 1942: Führerreserve Wehrkreis IV;
? - 5 november 1942: Kommandeur Panzergrenadier-Ersatz-Bataillon 101;
6 december 1942 - 3 januari 1943: Führerreserve;
22 februari 1943: Lehrer für Panzergrenadier-Bataillonsführer, Abteilungs-Führer-Schule für Schnelle Truppen, OB West;
15 oktober 1943; Kommandeur Panzergrenadier-Regiment 2;
29 oktober 1944: Führerreserve OKH;
20 januari 1945: zur Verfügung Reichführer-SS, Stab Heeresgruppe Weichsel;
21 januari 1945: Kommandeur Festung Marienburg/Kampfgruppe Marienburg, Kampfkommandant Marienburg;
9 maart 1945: Führer Grenadier-Regiment 62;
1945 - 1950: Sovjet Krijgsgevangene.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Chef, 3. Kompanie, I. Bataillon, Infanterie-Regiment Leipzig, Heer
Toegekend op:
15 januari 1935
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Chef, 3. Kompanie, I. Bataillon, Infanterie-Regiment 101, Heer
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht 4.Klasse, 4 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Kompaniechef, 14. (PzAbw.) Kompanie, III. Bataillon, Infanterie-Regiment 101, 14. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
23 oktober 1939
Had het IJzeren Kruis 2e Klasse al ontvangen op 17 september 1918.
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Kommandeur, II. Bataillon, Infanterie-Regiment 101, 14. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
30 mei 1940
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Kommandeur, II. Bataillon, Schützen-Regiment 10, 9. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
9 september 1941
Panzerkampfabzeichen (ohne Zahl)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Kommandeur, II. Bataillon, Schützen-Regiment 10, 9. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
16 februari 1942
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, I. Bataillon, Panzergrenadier-Regiment 10, 9. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
1 augustus 1942
Medaille
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-kolonel)
Toegekend op:
1 juli 1943
Nahkampfspange in Bronze
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Eenheid:
Kampfkommandant Marienburg, Kampfgruppe Marienburg, Heer
Toegekend op:
10 februari 1945
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

Bronnen

Foto