Wolf, Adolf (LW-Flak)

Geboortedatum:
23 mei 1899 (Braunschweig/Braunschweig, Duitsland)
Overlijdensdatum:
11 maart 1973 (Bayreuth/Beieren, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Loopbaan:
?: Kommandeur I. / Flak-Regiment 64;
31 mei 1940 - 24 juni 1940: Kommandeur Flak-Regiment 64;
1 februari 1944 - 1 oktober 1944: Kommandeur 18. Flak-Division;
2 oktober 1944 - 8 mei 1945: Kommandeur 13. Flak-Division.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Kommandeur I. Flak-Regiment 64 (motorisiert), Luftwaffe
Toegekend op:
20 juni 1940
Samenvatting:
Het volgende krantenartikel beschrijft de actie van Oberstleutnant Wolf die leidde tot de toekenning van zijn Ritterkreuz:
Oberstleutnant Wolf is met zijn bataljon Flaktroepen mee opgetrokken met de pantsereenheden en heeft uitstekende bescherming verleend aan de gestage opmars over de Somme. Zijn bataljon heeft in de eerste fase van de campagne in het westen een groot aantal vijandelijke toestellen neergeschoten. Het heeft ook deelgenomen aan de verdediging tegen de Anglo-Franse aanval op Abbéville en standgehouden tegen zware aanvallen vanaf de grond en uit de lucht. De heldhaftige prestaties van het bataljon en de bijdragen van de commandant, die er door voorzichtige leiding en persoonlijke moed in slaagde zelfs in gevaarlijke sltuaties het meeste uit zijn batterijen te halen, speelden een grote rol bij de succesvolle beëindiging van deze slag.
Tijdens de verdediging van het bruggenhoofd bij Abbéville, zoals beschreven in de pers, werden 56 Geallieerde tanks vernietigd. De Flak van Wolf speelde een kritieke rol bij de uitschakeling van de zwaardere Geallieerde tanks zoals de Char B 1 waartegen het merendeel van het Duitse anti-tankgeschut machteloos was.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
5 november 1941
Flakkampfabzeichen der Luftwaffe
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel-vlieger)
Eenheid:
Kommandeur Flak-Regiment 49, 5. Flak-Division, Luftwaffe
Toegekend op:
5 december 1942
Erdkampfabzeichen der Luftwaffe
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Eenheid:
Kommandeur 13. Flak-Division, Luftwaffe
Toegekend op:
10 juli 1944
Bijzonderheden:
Datum volgens publicatie in Luftwaffen-Verordnungsblatt.
Deutsches Kreuz in Gold

Bronnen