Bismarck, von, Georg

    Geboortedatum:
    15 februari 1891 (Neumühl/Brandenburg, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    31 augustus 1942 (nabij El Alamein, Egypte)
    Begraven op:
    Duitse Oorlogsbegraafplaats Tobroek
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Op 31 augustus 1942, de tweede dag van een nieuwe aanval op El Alamein, werd Generalmajor von Bismarck bij een luchtaanval op de vooruitgeschoven elementen van zijn divisie gedood.

    Bevorderingen:
    13 juni 1910: Fahnenjunker;
    20 maart 1911: Fähnrich;
    18 november 1911: Leutnant;
    27 januari 1917: Oberleutnant;
    1 mei 1924: Hauptmann;
    1 januari 1934: Major;
    1 augustus 1936: Oberstleutnant;
    1 februari 1939: Oberst;
    19 februari 1942: Generalmajor (ingaande 1 april 1942, onder voorbehoud);
    8 april 1942: Generalmajor (RDA 1 april 1928);
    16 november 1942: Generalleutnant (posthuum, RDA/ingaande 1 augustus 1942).

    Loopbaan:
    13 juni 1910: In dienst 2. Schlesisches Jäger-Bataillon Nr. 6;
    1914 - 1918: Reserve-Jäger-Bataillon Nr. 6;
    1 januari 1919 - 1 oktober 1920: Reichswehr-Infanterie-Regiment 16;
    1 oktober 1920 - 1 oktober 1921: 5. (Preußisches) Infanterie-Regiment;
    1 oktober 1921 - 1 oktober 1923: 3. (Preußisches) Reiter-Regiment;
    1923: Führergehilfenausbildung;
    ?: Stab 3. Division der Reichswehr, Berlin;
    1 oktober 1923 - 1 oktober 1924: Stab 3. (Preußisches) Kraftfahr-Abteilung, Berlin-Lankwitz;
    1 oktober 1924 - 1 mei 1929: Chef 3. / 2. (Preußisches) Kraftfahr-Abteilung, Kolberg;
    1 mei 1929 - 1 mei 1931: Stab 2. (Preußisches) Kraftfahr-Abteilung, Stettin;
    1 mei 1931 - 1 oktober 1934: 6. (Preußisches) Sanitäts-Abteilung, Münster;
    1 oktober 1934 - 15 oktober 1935: Kommandeur Kraftfahr-Abteilung Königsberg;
    15 oktober 1935 - 10 november 1938: Kommandeur Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 1;
    10 november 1938 - februari 1940: Kommandeur Kavallerie-Schützen-Regiment 7, Gera;
    februari 1940 - 10 december 1940: Kommandeur Schützen-Regiment 7;
    10 december 1940 - 10 september 1941: Kommandeur 20. Schützen-Brigade;
    10 september 1941 - 18 december 1941: m.F.b. 20. Panzer-Division;
    18 december 1941- 11 februari 1942: Führerreserve;
    5 januari 1942 - 11 februari 1942: Generalstab der Panzergruppe Afrika;
    11 februari 1942 - 1 april 1942: m.F.b. 21. Panzer-Division;
    1 april 1942 - 17 juli 1942 : Kommandeur 21. Panzer-Division;
    17 juli 1942: gewond;
    ? - 31 augustus 1942: Kommandeur 21. Panzer-Division.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur Kavallerie-Schützen-Regiment 7 / 2. leichte Division / Armeegruppe XV / 10. Armee / Heeresgruppe Süd
    Toegekend op:
    20 september 1939
    1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur Schützen-Regiment 7 / 7. Panzer-Division / 2. Armee / Heeresgruppe C
    Toegekend op:
    1 oktober 1939
    1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 1er Klasse 1914
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur Schützen-Regiment 7 / 7. Panzer-Division / 2. Armee / Heeresgruppe C
    Toegekend op:
    29 september 1940
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Bijzonderheden:
    Postuum verleend.
    Ärmelband Afrika

    Bronnen

    Foto