Meyer-Rabingen, Hermann

Geboortedatum:
7 augustus 1887 (Rotenburg/Hannover, Duitsland)
Overlijdensdatum:
21 februari 1961 (Melle/Nedersaksen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Hermann Meyer veranderde in 1924 zijn naam in Hermann Meyer-Rabingen.

Bevorderingen:
2 september 1906: Fahnenjunker;
27 januari 1908: Leutnant;
27 januari 1915: Oberleutnant;
18 april 1917: Hauptmann;
1 april 1930: Major;
1 april 1934: Oberstleutnant;
1 maart 1936: Oberst;
1 november 1939: Generalmajor;
1 november 1941: Generalleutnant.

Loopbaan:
2 september 1906: Infanterie-Regiment „Markgraf Karl“ (7. Brandenburgisches) Nr. 60;
1 oktober 1912: Seminar für orientalische Sprachen, Berlin;
28 april 1913: 9. Feldkompanie, Usumbura, Schutztruppe Deutsch Ost-Afrika;
april 1915: Führer 9. (ber.) Schützen-Kompanie;
april 1916: Führer 8. (ber.) Schützen-Kompanie;
mei 1918: Führer 9. Feldkompanie;
1918: Abteilungsführer;
14 november 1918: Krijgsgevangene;
17 januari 1919: Terugkeer naar Duitsland;
31 juli 1919: Uittrede Schutztruppe;
1 augustus 1919: Chef 3. Kompanie / Freiwilligen-Division Lettow-Vorbeck (Freikorps);
?: Infanterie-Regiment 6;
?: Chef 7. / Infanterie-Regiment 6, Eutin;
1 april 1930: Stab 3. Kavallerie-Division, Breslau;
1 april 1933: Kommandeur Ausbildungs-Bataillons / 18. Infanterie-Regiments, Detmold;
1 oktober 1934: Kommandeur II. / Infanterie-Regiment Paderborn;
16 april 1935: Lehrstabs-Offizier / Kommandeur Ersatz-Bataillon / Infanterie-Regiment Glogau, Standort-Kommandantur Glogau;
1 maart 1936: Stab Infanterie-Regiment 54, Glogau / Psychologischen Prüfstelle Breslau;
1 mei 1937: Kommandeur Infanterie-Regiment 109, Karlsruhe;
25 oktober 1939: Kommandeur 431. Infanterie-Division;
1 december 1939 - 1 april 1942: Kommandeur 197. Infanterie-Division;
20 september 1942 - 20 juni 1944: Kommandeur 159. Reserve-Infanterie-Division;
1 juli 1944: Kommandeur Division Nr.404;
29 januari 1945 - 26 maart 1945: Kommandant Frankfurt am Oder;
27 maart 1945 - 8 mei 1945: Kommandeur 404. Infanterie-Division.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalleutnant (Generaal-majoor)
Eenheid:
Kommandeur 197. Infanterie-Division
Toegekend op:
12 januari 1942
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

Bronnen