TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Falley, Wilhelm

Geboortedatum:
25 september 1897 (Metz/Lotharingen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
6 juni 1944 (Chateau de Bernaville-Picauville/Normandië, Frankrijk)
Begraven op:
Duitse Oorlogsbegraafplaats Orglandes
Vak: 10. Rij: 2. Graf: 207.
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Generalleutnant Wilhelm Falley voerde het bevel over 91.Luftlande-infanterie-Division, toen hij op 6 juni 1944 vlak bij zijn hoofdkwartier in Chateau de Bernaville te Picauville, Normandië in een hinderlaag van Amerikaanse parachutisten liep en om het leven kwam.

07.08.1915: Leutnant der Reserve
26.01.1919: Leutnant
31.07.1925: Oberleutnant
01.03.1932: Hauptmann
01.04.1936: Major
01.08.1939: Oberstleutnant
01.02.1942: Oberst
01.12.1943: Generalmajor
01.05.1944: Generalleutnant

01.07.1933-01.10.1934: Commander of 5th Company, 5th Infantry Regiment
15.10.1935-06.10.1936: Commander of 18th Company, 5th Infantry Regiment
26.08.1939-13.01.1940: Commander of 3d Battalion, 238th Infantry Regiment
13.01.1940-21.04.1941: Commander of 3d Battalion, 433rd Infantry Regiment
21.04.1941-19.06.1942: Commander of 4th Infantry Regiment
01.08.1942-10.06.1943: Commandant of School V for Infantry Fahnenjunker, Döberitz then Posen
12.09.1943-01.10.1943: Temporary-Commander of 36th Infantry Division
01.10.1943-05.10.1943: Commander of 330th Infantry Division
05.10.1943-01.12.1943: Temporary-Commander of 246th Infantry Division
01.12.1943-20.04.1944: Commander of 246th Infantry-Division
25.04.1944-06.06.1944: Commander of 91st Infantry-Air-Landing-Division
06.06.1944: KIA in Chateau de Bernaville near Picauville, Normandy

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, II.Bataillon, Infanterie-Regiment 433,164.Infanterie-Division
Toegekend op:
26 juli 1940
1939 Spange zum Eisernes Kreuz 2er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, Infanterie-Regiment 4, 32.Infanterie-Division
Toegekend op:
23 juni 1941
1939 Spange zum Eisernes Kreuz 1er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, Infanterie-Regiment 4, 32.Infanterie-Division
Toegekend op:
26 augustus 1941

Zilveren versie.
Infanterie-Sturmabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, Infanterie-Regiment 4, 32.Infanterie-Division
Toegekend op:
26 november 1941
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
12 november 1943
Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Eenheid:
Kommandeur, 246.Infanterie-Division
Toegekend op:
20 januari 1944
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
19 juli 1940
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
15 november 1915
Eisernes Kreuz 2.Klasse (1914)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
29 juli 1918
Hamburgisches Hanseatenkreuz
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
20 maart 1942
Voenen Orden

Bronnen