Atkins, Barry Kennedy

Geboortedatum:
2 augustus 1911 (Annapolis/Maryland, Verenigde Staten)
Overlijdensdatum:
15 november 2005 (Richmond/Virginia, Verenigde Staten)
Dienstnummer:
0-71483
Nationaliteit:
Amerikaanse (1776 - heden, Republiek)

Biografie

Bevorderingen:
1932: Ensign;
1935: Lieutenant (junior grade);
1942: Lieutenant Commander;
juli 1944: Commander;
?: Captain;
?: Rear Admiral.

Loopbaan:
1928 - 1932: United States Naval Academy;
1932 - 1933: U.S.S. "Tennessee";
1933 - 1936: U.S.S. "New Mexico";
1936 - 1938: 1st Lieutenant U.S.S. "Mahan";
1938 - 1939: U.S.S. "Cuyama";
1939 - 1941: U.S. Naval Academy;
31 juli 1941: Gunnery Officer U.S.S. "Parrott" (DD 218);
augustus 1942: Motor Torpedoboat Training Station, Melville, Rhode Island;
10 oktober 1942: Commander Motor Torpedo Boat Squadron 8 (MTB-8);
1943: Commanding Officer Advanced Bases;
december 1943: Commanding Officer PT Boat Shakedown Detail, Miami, Florida;
1943: Executive Officer U.S.S. Melvin (DD-680);
1943: Commanding Officer U.S.S. "Melvin" (DD 680);
?: Commanding Officer U.S.S. "Holder";
augustus 1947: United Nations Military Staff Committee;
maart 1950: Fleet Sonar School, Key West;
?: Surface Operations Officer / Staff Navigator;
maart 1951: Chief of Staff Carrier Division 14;
december 1952 - juli 1955: Staff Officer Commander in Chief, U. S. Naval Forces, Eastern Atlantic and Mediterranean, London;
juli 1955 - augustus 1956: Commanding Officer U.S.S. Winston ( AKA 94 ), Yokosuka, Japan;
augustus 1956: Commanding Officer Transport Division 32;
april 1957: Commanding Officer Amphibious Squadron 3 / Amphibious Group, Western Pacific;
januari 1958: Commanding Officer Naval Station Annapolis, Maryland / Chief of Staff to the Superintendent of the Naval Academy;
1 november 1959: Retirement.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Commander (Kapitein-Luitenant-ter-Zee)
Eenheid:
U.S.S. Melvin (DD-680)
Toegekend op:
26 december 1944
Samenvatting:
Aanbeveling:
Wegens uitzonderlijk heldendom en opmerkelijke prestaties in het kader van zijnberoep van Executive Officer van de Destroyer U.S.S. MELVIN (DD-680), in actie tegen vijandelijke Japanse troepen in de Straat van Surigao tijdens de slag om de Golf van Leyte op de Filippijnen in de nacht van 24 op 25 oktober 1944. Met Amerikaanse destroyer eenheden opgesteld in een flankerende manoeuvre terwijl tactisch opgestelde PT boten het vuur openden op een formidabel konvooi van Japanse slagschepen, kruisers en destroyers die onder dekking van de duisternis onze wachtende troepen tegemoet voeren, legde Commander Atkins de Melvin in een gunstige aanvalspositie op korte afstand van de vijandelijke strijdmacht. Hoewel hij afstak tegen het licht van parachutefakkels en onder vuur lag, lanceerde hij zijn torpedoos precies getimed in de eerste , plotselinge en gecoŲrdineerde aanval, verraste de vijand en maakte hem kwetsbaar voor de vernietigende slagen van onze kapitale vlooteenheden. Hij trok zich vervolgens zonder schade terug uit het felle gevecht waarin twee Japanse slagschepen en drie destroyers tot zinken werden gebracht voordat effectief tegenvuur op onze Task Force kon worden gelost. Commander Atkins droeg met zijn krachtige leiding, zijn professionele deskundigheid en zijn vastberadenheid tegenover grote moeilijkheden aanzienlijk bij aan de beslissende nederlaag van de vijandelijke strijdmacht. Zijn moed en plichtsbesef gedurende de hele actie strekken hem en de Amerikaanse Marine tot de hoogste eer.
Bijzonderheden:
Commander 3d Amphibious Force: Serial 00394 (December 26, 1944).
Ten tijde van de actie had hij de rang van Lieutenant.
Navy Cross
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Commander (Kapitein-Luitenant-ter-Zee)
Eenheid:
Motor Torpedo Boat Squadron EIGHT (MTB-8)
Toegekend op:
25 november 1943
Silver Star Medal (SSM)
Samenvatting:
Aanbeveling:
Wegens opvallende moed en onverschrokkenheid in actie als Commandant van Motor Torpedo Boat Squadron EIGHT (MTB-8) en als bevelvoerend officier van vooruit geschoven bases tussen februari en oktober 1943. Behalve zijn deelname aan talloze gevaarlijke patrouilles als officier in Tactical Command, werkte Commander Atkins onvermoeibaar aan de voorbereiding van gedetailleerde plannen voor de hem toegewezen nachtelijke operaties, hij voerde zijn opdrachten zo doelmatig uit dat de bevoorrading van de vijand ernstig werd gereduceerd. Bij twee gelegenheden, toen schepen onder zijn direct bevel een konvooi Japanse vrachtschepen met fel kanonvuur bestookten, manoeuvreerde hij knap voor een maximale slagkracht en slaagde erin 11 vijandelijke schepen tot zinken te brengen. De briljante leiding en het dappere plichtsbesef van Commander Atkins pasten binnen de hoogste tradities van de Amerikaanse Marine.
Bijzonderheden:
Commander, 7th Fleet: Serial 02378 (November 25, 1943).
Ten tijde van de actie had hij de rang van Lieutenant Commander.

Bronnen

Foto