TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, BelgiŽ, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Grenfell, Elton Watters

Geboortedatum:
17 juni 1903 (Fall River/Massachusets, Verenigde Staten)
Overlijdensdatum:
1980
Dienstnummer:
0-60390
Nationaliteit:
Amerikaanse (1776 - heden, Republiek)

Biografie

Bevorderingen:
3 juni 1926: Ensign;
?: Lieutenant Commander;
?: Commander;
1 augustus 1943: Captain;
24 juli 1953: Rear Admiral (ingaande 1 januari 1954);
21 juli 1960: Vice Admiral.

Loopbaan:
17 juni 1922 - 3 juni 1926: U.S. Naval Academy;
september 1926: USS Florida (BB 30);
juni 1927: Naval Torpedo Station, Newport, Rhode Island;
december 1927: USS Lexington (CV 2);
?: USS Childs (DD 241);
juli 1928: Submarine Base, New London, Connecticut;
december 1928: USS R-4 (SS 81);
juli 1933: Mechanical Engineering, Postgraduate School, Annapolis, Maryland;
?: University of California, Berkeley;
26 januari 1937: USS Pickerel (SS 177);
mei 1939: Bureau of Engineering/Bureau of Construction and Repair, Navy Department, Washington, D.C.;
juni 1940: Bureau of Ships, Navy Department, Washington, D.C.;
februari 1941: USS Gudgeon (SS 211), Mare Island Navy Yard;
21 april 1941 - 15 april 1942: Commanding Officer USS Gudgeon (SS 211);
1 september 1942 - 14 december 1942: Commanding Officer USS Tunny (SS 282);
?: Strategic Planning Officer , Staff, Commander Submarine Force, Pacific Fleet;
?: Commanding Officer Submarine Division 44, Submarines, Pacific Fleet;
1 juni 1945: Commanding Officer Submarine Squadron 34;
2 september 1945: Commanding Officer Submarine Squadron 5;
augustus 1946: Assistant Deputy for Undersea Warfare, Submarines, Chief of Naval Operations, Navy Department;
?: Submarine Member of the Ship Characteristics Board, Chief of Naval Operations, Navy Department;
juli 1948: Assistant Chief of Staff for Plans, Commander Submarine Force, U.S. Pacific Fleet;
juni 1953: Commanding Officer Submarine Flotilla 1;
augustus 1953: Special Deputy to the Chief of Naval Operations, Bureau of Naval Personnel, Navy Department;
13 juli 1954: Deputy to the Assistant Chief of Naval Personnel/Assistant Chief of Naval Operations;
juni 1955: Assistant Chief of Naval Personnel for Personnel Control/Assistant Chief of Naval Operations;
31 augustus 1956: Commander Submarine Force, U.S. Pacific Fleet.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Lieutenant Commander (Luitenant-ter-Zee 1e Klasse)
Eenheid:
Commanding Officer, USS Gudgeon (SS-211), U.S. Navy
Toegekend op:
mei 1942
Aanbeveling:
"Wegens uitzonderlijke heldenmoed in het kader van zijn beroep van bevelvoerend officier van de U.S.S. Gudgeon (SS-211) op de eerste oorlogspatrouille van die boot in de periode tussen 13 december 1941 tot 29 januari 1942 voor de kust van Kyushu in Japanse thuiswateren.
Terwijl hij zich in Japanse thuiswateren bevond, viel Lt. Cdr. Grenfell met succes een schip van 5.000 ton aan en bracht het tot zinken. Later, toen hij terug moest keren naar zijn basis in Pearl Harbor en na bericht te hebben gekregen dat Midway door vijandelijke onderzeeboten was aangevallen, verlegde Lt. Cdr. Grenfell zijn koers met als doel deze onderzeeboten te onderscheppen. Hij stuitte op een Japanse onderzeeŽr aan de oppervlakte en viel met drie torpedoís aan waardoor hij de vijandelijke boot zware averij toebracht. Zijn patrouille werd zonder averij aan zijn boot of verliezen aan het personeel onder zijn commando volbracht. Zijn optreden gedurende de missie vormde een inspiratie voor zijn officieren en manschappen en paste binnen de hoogste tradities van de Amerikaanse Marine."
Bureau of Naval Personnel Information Bulletin No. 302 (May 1942).
Navy Cross
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Commander (Kapitein-Luitenant-ter-Zee)
Toegekend op:
9 september 1943
Aanbeveling:
"Wegens opvallende moed en onverschrokkenheid in actie tegen de vijand, dienend als bevelvoerend officier van een Amerikaanse onderzeeboot in door Japan gcontroleerde wateren.
Cdr. Grenfell, zijn boot knap in aanvalspositie manoeuvrerend, viel de vijand met agressieve vastberadenheid en uitzonderlijke moed aan en slaagde erin een belangrijk deel van de Japanse scheepvaart tot zinken te brengen of te beschadigen. Ondanks sterke vijandelijke tegenmaatregelen wist hij door zijn directe en vaardige tactiek de vijand te ontwijken en zijn boot veilig naar de haven te brengen. Zijn superieure leiderschap en zijn moedige plichtsbetrachting passen binnen de hoogste tradities van de Amerikaanse Marine."
Pacific Fleet Board Awards: Serial 40 (September 9, 1943).
Silver Star Medal (SSM)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Captain (Kapitein-ter-Zee)
Toegekend op:
1944
Toegekend wegens buitengewone verdienste bij de uitvoering van uitstekend werk voor de overheid van de Verenigde Staten tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Legion of Merit - US Military
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Captain (Kapitein-ter-Zee)
Toegekend op:
februari 1945
Aanbeveling:
Wegens uitzonderlijk waardevolle prestaties bij het leveren van opmerkelijke diensten aan de regering van de Verenigde Staten als Officier Strategische Planning in de staf van de ComSubPac, Pacific Fleet van 12 december 1942 tot 17 augustus 1944. Captain Grenfell droeg aanzienlijk bij aan het succes van onze onderzeeboot operaties in vijandelijke wateren met zeer ernstige schade voor de vijand als gevolg.
Tweede LoM toegekend in de vorm van een gouden ster te dragen op het lint van de eerste Lom.
Bureau of Naval Personnel Information Bulletin No. 335 (February 1945).
Legion of Merit - US Military
Rang:
Vice Admiral (Vice-admiraal)
Eenheid:
Submarine Force, Atlantic Fleet, U.S. Navy
Toegekend op:
20 juli 1964
Aanbeveling:
Wegens uitzonderlijk waardevolle en opmerkelijke diensten in een positie van grote verantwoordelijkheid tegenover de regering van de Verenigde Staten in de periode van augustus 1960 tot september 1964 als ComSub, United States Atlantic Fleet en adviseur voor Polaris operaties van de C-i-C Atlantic. Vice-admiraal Grenfell was door het toepassen van professionele bekwaamheid en vindingrijkheid bijzonder geslaagd in het uitvoeren van zijn verantwoordelijkheden gedurende deze periode. Als gevolg van zijn gezonde oordeel en superieure voorbereiding voerden de onderzeeboten van de Atlantische vloot operaties uit in de Atlantische, de Arctische en de Indische Oceaan en de Middellandse Zee die van onschatbare waarde waren voor de Verenigde Staten. Zijn dynamische en inspirerende leiding resulteerden in de ontwikkeling van grondig getrainde bemanningen om de wetenschappelijk geavanceerde Polaris onderzeeŽrs te bemannen die op een ongeŽvenaard niveau van paraatheid werden gehouden en zo een uiterst belangrijke bijdrage leverden aan de politiek van nucleaire afschrikking van de Verenigde Staten. In een periode waarin de personeelssterkte van de Amerikaanse Atlantische Onderzeebootvloot verdrievoudigde, slaagde vice-Admiraal Grenfell erin de traditionele korpsgeest en professionele bekwaamheden van zijn commando te handhaven ondanks snelle uitbreiding, veranderingern in samenstelling en diversiteit van de betrokken operaties. Zijn inspirerende leiderschap, zijn goede vooruitblik en zijn voortdurend onvermoeibare plichtsbesef strekken hem en de Amerikaanse Marine tot de hoogste eer.
Board Serial 460 (20 July 1964).
Distinguished Service Medal - Navy/USMC

Bronnen

Foto