De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Spruance, Raymond Ames

Geboortedatum:
3 juli 1886 (Baltimore/Maryland, Verenigde Staten)
Overlijdensdatum:
13 december 1969 (Pebble Beach/CaliforniŽ, Verenigde Staten)
Begraven op:
Golden Gate National Cemetery
Nationaliteit:
Amerikaanse

Biografie

Bevorderingen:
12 september 1906: Midshipman;
13 september 1908: Ensign;
?: Lieutenant (junior grade);
1914: Lieutenant;
?: Lieutenant Commander;
1928: Commander;
1932: Captain;
1 oktober 1940: Rear Admiral;
19 juni 1943: Vice Admiral;
21 februari 1944: Admiral;

Loopbaan:
1903 - 12 september 1906: US Naval Academy, Annapolis, Maryland;
12 september 1906 - juli 1907: U.S.S. Iowa (BB 4);
? - 1909: U.S.S. Minnesota (BB 22);
april 1909: Instruction Electrical Engineering General Electric Company, Schenectady, New York;
mei 1910 - oktober 1911: U.S.S. Connecticut (BB 18);
oktober 1911: Senior Engineer Officer U.S.S. Cincinnati (C 7);
maart 1913: Commanding Officer U.S.S. Bainbridge (DD 1);
mei 1914: Assistant to the Inspector of Machinery, Newport News (Virginia) Shipbuilding and Dry Dock Company;
februari 1916 - juni 1916: Fitting out U.S.S. Pennsylvania (BB 38);
12 juni 1916 - november 1917: U.S.S. Pennsylvania (BB 38);
1918: Assistant Engineer Officer, Navy Yard, New York, New York;
januari 1919: Executive Officer U.S.S. Agamemnon;
21 april 1919 - januari 1920: Commanding Officer U.S.S. Aaron Ward (DD 132);
maart 1920 - juni 1921: Commanding Officer U.S.S. Percival (DD 298);
1921: Bureau of Engineering, Navy Department, Washington, DC;
?: Office of Commander Naval Forces Europe;
?: Commanding Officer U.S.S. Dale (DD 290);
1924: Commanding Officer U.S.S. Osborne (DD 295);
juli 1926 - mei 1927: Senior Course, Naval War College, Newport, Rhode Island;
?: Office of Naval Intelligence, Navy Department;
oktober 1929: Executive Officer U.S.S. Mississippi (BB 41);
juni 1931: Staff Officer Naval War College;
mei 1933 - maart 1935: Chief of Staff / Aide Commander Destroyers, Scouting Fleet;
maart 1935 - april 1938: Staff Naval War College;
april 1938 - januari 1940: Commanding Officer U.S.S. Mississippi (BB 41);
februari 1940: Commandant Tenth Naval District, San Juan, Puerto Rico;
juli 1941: Commander Caribbean Sea Frontier;
17 september 1941: Commander Cruiser Division Five;
18 juni 1942: Chief of Staff / Aide Commander in Chief, US Pacific Fleet;
19 juni 1943: Deputy Commander in Chief, US Pacific Fleet;
5 augustus 1943: Commander Central Pacific Force;
29 april 1944: Commander Fifth Fleet;
8 november 1945: Commander in Chief, US Pacific Fleet and Pacific Ocean Areas;
1 februari 1946 - 1 juli 1948: President of the Naval War College, Newport, Rhode Island;
1 juli 1948: pensioen;
januari 1952 - 31 maart 1955: Ambassador in de Republic of the Philippines.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral (Admiraal)
Eenheid:
Fifth Fleet, U.S. Navy (Fifth Fleet, U.S. Navy)
Toegekend op:
10 juli 1945
Samenvatting:
Aanbeveling:
Wegens uitzonderlijke heldenmoed en opmerkelijk dienstbetoon in het kader van zijn beroep van commandant van de Vijfde Vloot, in actie tegen vijandelijke Japanse troepen tijdens de invasie en de verovering van Iwo Jima op de Vulkaaneilanden en Okinawa op de Ryukyueilanden van januari tot mei 1945. Admiraal Spruance was verantwoordelijk voor de operaties van een grote en ingewikkelde organisatie die meer dan 500.000 man omvatte van de Landmacht, de Marine en het Korps Mariniers; 318 oorlogsbodems en 1.139 ondersteunende schepen. Hij leidde de onder zijn bevel staande troepen met durf, moed en agressie. Carriereenheden van zijn troepenmacht drongen door in de wateren van het Japanse thuisland en de Nanshei Shoto en veroorzaakten zware schade aan vijandelijke vliegtuigen, kustinstallaties en scheepvaart. Tijdens herhaaldelijke vijandelijke luchtaanvallen gedurende de invasie van Iwo Jima was Admiraal Spuance aan boord van de USS Indianapolis (CA-35) toen een vijandelijk toestel aan stuurboord op het dek neerstortte, door het dek heensloeg en vele verliezen veroorzaakte. Hij verplaatste zijn vlag naar de USS Mexico (BB-40) en bleef de operaties voor Okinawa dekken onder felle vijandelijke tegenstand en ondanks de spanning van voortdurend gevaar toen Japanse Kamikazes de felheid van hun aanvallen op onze slagschepen en ondersteunende schepen opvoerden. Op 12 mei stortte een ander zelfmoordtoestel neer op het dek van zijn vlaggeschip. Zijn professionele vaardigheden, zijn briljante gevechtstactiek en vastbeslotenheid de strijd naar de vijand te brengen strekken Admiraal Spruance en de Amerikaanse Marine tot de hoogste eer.

Bijzonderheden:
Commander in Chief Pacific: Serial 33720 (July 10, 1945)
Navy Cross
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral (Admiraal)
Eenheid:
Task Force Pacific Fleet, U.S. Navy (Task Force Pacific Fleet, U.S. Navy)
Toegekend op:
16 oktober 1946
Distinguished Service Medal - Army (DSM)
Samenvatting:
Wegens uitzonderlijk waardevol en opmerkelijk dienstbetoon aan de regering van de Verenigde Staten in een positie van grote verantwoordelijkheid als Task Force Commander tijdens de verovering van de Marshall- en de Marianeneilanden. Admiraal Spruance leverde buitengewoon waardevolle en opmerkelijke diensten tussen januari en juni 1944. Tijdens de gecombineerde operatie die leidde tot de aanval op en de verovering van de belangrijke vijandelijke bases kwam onder zijn uitmuntende leiding een volledige samenwerking tussen leger- en marineenheden tot stand waardoor alle troepen in staat waren in nauwe samenwerking hun missies met groot succes te voltooien.
Bijzonderheden:
War Department, General Orders No. 121 (1946).
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
18 maart 1948
Bijzonderheden:
Verkregen met palm.
Grootofficier in de Orde van Leopold II
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
18 maart 1948
Bijzonderheden:
Verkregen met palm.
Croix de Guerre 1940
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Rear Admiral (Schout-bij-Nacht)
Eenheid:
Task Force 16, United States Pacific Fleet (Task Force 16, United States Pacific Fleet)
Samenvatting:
De aanbeveling vermeldt:
Wegens uitzonderlijk waardevol en opmerkelijk dienstbetoon aan de regering van de Verenigde Staten in een positie van grote verantwoordelijkheid als Task Force Commander van de United States Pacific Fleet. Tijdens de Slag om Midway die leidden tot het verslaan van en zware verliezen aan de vijandelijke vloot waren zijn zeemansschap, zijn uithoudingsvermogen en zijn vasthoudendheid bij het leiden van zijn troepen van het hoogste niveau.
Distinguished Service Medal - Navy/USMC
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Rear Admiral (Schout-bij-Nacht)
Eenheid:
Central Pacific Force, U.S. Pacific Fleet (Central Pacific Force, U.S. Pacific Fleet)
Samenvatting:
Wegens uitzonderlijk waardevol en opmerkelijk dienstbetoon aan de regering van de Verenigde Staten in een positie van grote verantwoordelijkheid als Commander Central Pacific Force, U.S. Pacific Fleet, tijdens de invasie en de bezetting van de Gilberteilanden in november 1943. Met Marineeenheden, bepaalde amfibische eenheden van de landmacht en de luchtmacht onder zijn commando tijdens de aanvallen op Tarawa, Makin en Apamama voerde vice-Admiraal Spruance deze actie uit met gedurfde strategie en briljante inzet van de eenheden onder zijn commando. De snelle voltooÔng onder zijn krachtige leiding van deze vitale operatie verzekerde het succes bij het openen van de centrale Pacific voor de Amerikaanse strijdkrachten.
Bijzonderheden:
Deze medaille is verkregen in de vorm van een gouden ster te dragen op het lint van de eerste medaille.
Distinguished Service Medal - Navy/USMC
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Vice Admiral (Vice-admiraal)
Eenheid:
Pacific Fleet, U.S. Navy (Pacific Fleet, U.S. Navy)
Samenvatting:
Wegens uitzonderlijk waardevol en opmerkelijk dienstbetoon aan de regering van de Verenigde Staten in een positie van grote verantwoordelijkheid als Chef Staf en later plv Opperbevelhebber van de Pacific Fleet, dienend bij de staf van de Opperbevelhebber Pacific Fleet en Pacific Ocean van 18 juni 1942 tot 5 augustus 1943. Gedurende deze periode van vitale operaties in de zeer belangrijke Pacific vertoonde Admiraal Spruance een gezond oordeel, grote vooruitziendheid en uitmuntende bestuurlijke vaardigheden bij de uitvoering van zijn vele en gevarieŽrde taken en door zijn onvermoeibare inspanningen en grondige kennis van de hem toegewezen taken droeg hij aanzienlijk bij aan de verhoging van het tempo van de strijd tegen Japan. Zijn krachtige leiding en vastberaden plichtsbetrachting gedurende een moeilijke periode pasten binnen de hoogste tradities van de Amerikaanse Marine.
Bijzonderheden:
Deze medaille is verkregen in de vorm van een tweede gouden ster te dragen op het lint van de eerste medaille.
Distinguished Service Medal - Navy/USMC
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Bijzonderheden:
Met vloot gesp.
American Defence Service Medal

Bronnen

Foto