De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Oxspring, Robert Wardlow "Oxo"

Geboortedatum:
22 mei 1919 (Sheffield/Engeland, Groot-BrittanniŽ)
Overlijdensdatum:
8 augustus 1989
Nationaliteit:
Britse (1801-heden, Koninkrijk)

Biografie

Robert Oxspring was de zoon van een gedecoreerde piloot uit WO 1 met dezelfde naam. Hij kwam in maart 1938 op een kort dienstverband bij de RAF, kwam in december bij 66 Squadron, begon in juli 1940 met operationele vluchten en vloog gedurende de Battle of Britain. Hij werd op 25 oktober boven Kent door Me 109s neergeschoten maar kon zich slechts licht gewond redden met zijn parachute (Caterpillar Club Badge). Hij werd in januari 1949 onderscheiden met het AFC nadat hij een groep Vampires van 54 Squadron naar Canada en de Verenigde Staten van Amerika had geleid, de eerste straalvliegtuigen die de Atlantische Oceaan overstaken. Hij verliet de dienst in de rang van Group Captain nadat hij in 1968 basiscommandant was geweest van RAF Gatow in Duitsland
en trok zich terug in Lincolnshire, vlak bij RAF Cranwell. Hij stierf op 8 augustus 1989.
Totaal score 13 en 1 gedeelde overwinning, twee waarschijnlijk, 13 beschadigd en vier V-1s vernietigd.

Bevorderingen:
7 mei 1938: Acting Pilot Officer on probation;
3 september 1940: Flying Officer;
3 september 1941: Flight Lieutenant (war subs.);
1 januari 1944: Temporary Squadron Leader;
15 juni 1944: Squadron Leader (war subs.);
1 september 1945: Flight Lieutenant (permanent);
1 augustus 1947: Squadron Leader.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Flight Lieutenant (Waarnemend Kapitein-vlieger)
Eenheid:
No. 66 Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
8 november 1940
Samenvatting:
Voordracht:
"Op een dag in september 1940 was Flight Lieutenant Oxpring vertegenwoordigd in een offensieve patrouille met zijn squadron. Terwijl hij opereerde als rugdekker, zag hij verscheidene Messerschmitt 109's op 3000 voet boven hen en viel deze aan. Na ze te hebben verjaagd, leidde hij zijn sectie in een aanval tegen een formatie vijandelijke bommenwerpers en was succesvol in het neerhalen van een Dornier van korte afstand en beschadigde tevens twee Heinkel 111 toestellen. Hij heeft ten alle tijde zijn sectie met vaardigheid en vastberadenheid geleid en heeft zes vijandelijke toestellen vernietigd."
Bijzonderheden:
Gepubliceerd in The London Gazette dd. 8 november 1940.
Distinguished Flying Cross (DFC)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Squadron Leader (Waarnemend Majoor-vlieger)
Eenheid:
No. 72 Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
18 september 1942
Distinguished Flying Cross (DFC)
Samenvatting:
Voordracht:
"Deze squadron commandant heeft zeer waardevolle diensten verleend. Zijn vaardigheid, of het nu om aanvallen op gronddoelen en schepen of in luchtgevechten betreft, was van grote orde. Hij heeft ten minste zeven zijandelijke toestellen vernietigd."
Bijzonderheden:
Gepubliceerd in The London Gazette dd. 18 september 1942.
Tweede DFC verkregen als gesp voor op het lint van de eerste DFC.
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Squadron Leader (Majoor-Vlieger)
Eenheid:
No. 72 Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
16 februari 1943
Distinguished Flying Cross (DFC)
Samenvatting:
Voordracht:
"Tijdens voorbereidende aanvallen vanaf vooruitgeschoven vliegvelden in Noord-Afrika heeft Squadron Leader Ospring zijn formatie op vele operaties geleid. Hij vernietigde1 vijandelijk toestel, hiermee zijn totale score op acht brengend. Zijn buitengewone toewijding tot de dienst en bijzondere gevechts kwaliteiten waren een hoge erkenning waardig."
Bijzonderheden:
Gepubliceerd in The London Gazette dd. 16 februari 1943.
Derde DFC verkregen als tweede gesp voor op het lint van de eerste DFC.
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Wing Commander (Waarnemend Luitenant-Kolonel-Vlieger)
Toegekend op:
3 oktober 1946
Samenvatting:
Officieel 13.33 lucht overwinningen en vier V-1 vernietigd.
Heeft gevlogen met; 66,616,72,222 en 41 Squadrons RAF.
Bijzonderheden:
Verlening 497a.
Koninklijk Besluit No. 40, dd. 3 oktober 1946.
The London Gazette op 10 januari 1947.
Vliegerkruis (VK)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Bijzonderheden:
Verkregen met gesp "BATTLE OF BRITAIN".
1939-1945 Star
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Bijzonderheden:
Verkregen met gesp "FRANCE AND GERMANY".
Air Crew Europe Star
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Bijzonderheden:
Verkregen met gesp "NORTH AFRICA 1942-1943".
Africa Star

Bronnen

  • - MEIJER, H.G. & VIS, R., Het Vliegerkruis, De Bataafsche Leeuw, Amsterdam, 1997.
    - The London Gazette of Tuesday 5th November 1940, Issue 34986
    - The London Gazette of Friday 8yh November 1940, Issue 34987
    - The London Gazette of Tuesday 2nd December 1941, Issue 35366
    - Second Supplement to The London Gazette of Tuesday 15th September 1942, Issue 25709, dated 18th September 1942
    - Second Supplement to The London Gazette of Friday 12th February 1943, Issue 35904, dated 16th February 1943
    - Fourth Supplement to The London Gazette of Tuesday 18th January 1944, Issue 36340, dated 21st January 1944
    - First Supplement to The London Gazette of Tuesday 1st August 1944, Issue 36639, dated 4th August 1944
    - Second Supplement to The London Gazette of Friday 29th March 1946, Issue 37518, dated 2nd April 1946
    - Second Supplement to The London Gazette of Friday 1st August 1947, Issue 38035, dated 5th August 1947
    - The Dutch Medals Page