Surplice, Wilfred Edward

Overlijdensdatum:
3 november 1944
Begraven op:
Oorlogsgraven van het Gemenebest Oslo
Vak: 1. Rij: C. Graf: 6.
Nationaliteit:
Britse (1801-heden, Koninkrijk)

Biografie

Wilfred Edward Surplice ontving op 17 oktober 1939 de DFC voor operaties in Waziristan tussen 16 december 1937 en 31 december 1938.

Bevorderingen:
25 september 1934: Acting Pilot Officer (seniority 14 september 1934);
14 september 1935: Pilot Officer;
14 maart 1937: Flying Officer;
14 maart 1938: Flight Lieutenant;
14 oktober 1938: Flying Officer (relinquishes Flight Lieutenant);
14 maart 1939: Flight Lieutenant;
1 juli 1940: temporary Squadron Leader;
1 december 1941: temporary Wing Commander;
13 maart 1944: Wing Commander (war subs.).

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Wing Commander (Luitenant-Kolonel-Vlieger)
Eenheid:
No. 226 Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
18 september 1942
Uitgereikt voor:
Operatie Jubilee
Samenvatting:
Aanbeveling:
Op 12 augustus 1942 waren Wing Commander Surplice en Flying Officer Rutherford respectievelijk piloot en navigator van het voorste toestel van een formatie bommenwerpers die opdracht hadden rookbommen af te werpen om de landing van troepen op het strand bij Dieppe te verhullen. Van de nauwkeurigheid hiervan, de eerste van een dergelijke operatie, hing niet alleen het succes van het afwerpen van de rookbommen door de volgende toestellen af maar voor een groot deel ook de veiligheid van de gehele gecombineerde operatie. W/Cdr Surplice, zich volledig bewust van het belang van zijn missie en bekwaam geleid door F/O Rutherford vloog op geringe hoogte op het doel af en met minachting van het intense vuur van de gealarmeerde grondverdediging loste hij zijn bommen met uiterste nauwkeurigheid. Beide officeren tooden de hoogste graad van moed, bekwaamheid en plichtsbesef bij het met succes voltooien van een zeer belangrijke en gevaarlijke taak. W/Cdr Surplice bereidde de details voor van de operatie voor het leggen van een rookgordijn die aan het squadron was toegewezen.
Distinguished Service Order (DSO)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Group Captain (Waarnemend Kolonel-Vlieger)
Eenheid:
Royal Air Force
Toegekend op:
31 juli 1945
Uitgereikt voor:
Operatie Market Garden
Vliegerkruis (VK)
Bijzonderheden:
412e Verlening.
Koninklijk Besluit No..29, 31 juli 1945.
Toestemming tot dragen verkregen op 1 januari 1946.

Bronnen

  • - MEIJER, H.G. & VIS, R., Het Vliegerkruis, De Bataafsche Leeuw, Amsterdam, 1997.
    - The London Gazette Issue 34090, dated 25th September 1934
    - The London Gazette Issue 34214, dated 29th October 1935
    - The London Gazette Issue 34390, dated 20th April 1937
    - The London Gazette Issue 34511, dated 17th May 1938
    - The London Gazette Issue 34566, dated 1st November 1938
    - The London Gazette Issue 34617, dated 18th April 1939
    - The London Gazette Issue 34711, dated 17th October 1939
    - The London Gazette Issue 34949, dated 20th September 1940
    - The London Gazette Issue 35383, dated 16th December 1941
    - Second Supplement to The London Gazette of 15th September 1942, Issue 35709, dated 18th September 1942
    - Supplement to The Londo Gazette of 2nd October 1942, Issue 35729, dated 2nd October 1942
    - Second Supplement to The London Gazette of 11th April 1944, Issue 36467, dated 14th April 1944
    - Ninth Supplement to The London Gazette of 28th December 1946, Issue 37415, dated 1st January 1946
    - Commonwealth Wargraves Commission