Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Reinhard, Wilhelm Adolf

Geboortedatum:
18 maart 1869 (Oberförsterei Klein Lutau/Westpruissen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
18 januari 1955 (Dortmund/Noordrijn-Westfalen, Duitsland)
Dienstnummer:
NSDAP Nr.: 63.074 /// SS Nr.: 274.104
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
22 maart 1888: Portepee-Fähnrich;
21 september 1888: Fähnrich;
21 september 1889: Sekondeleutnant;
18 augustus 1897: Oberleutnant;
18 april 1902: Hauptmann;
21 april 1911: Major;
18 april 1916: Oberstleutnant;
21 april 1918: Oberst;
15 september 1935: SS-Standartenführer;
9 november 1935: SS-Oberführer;
9 november 1936: SS-Brigadeführer;
20 april 1937: SS-Gruppenführer;
22 maart 1938: Charakter Generalmajor a.D.;
18 maart 1939: Charakter als General der Infanterie;
9 november 1941: SS-Obergruppenführer;
1 maart 1943: General der Infanterie z.V..

Loopbaan:
?: Kadettenhäus Kulm ;
?: Kadettenhäus Lichterfelde;
?: Kriegsschule Metz;
22 maart 1888: Infanterie-Regiment „Herzog Friedrich Wilhelm von Braunschweig" (Ostfriesisches) Nr. 78;
?: Bataillonsadjutant;
?: Adjutant, Infanterie-Regiment „Herzog Friedrich Wilhelm von Braunschweig" (Ostfriesisches) Nr. 78;
17 januari 1901: Adjutant, 38. Infanterie-Brigade;
24 april 1904: Kompaniechef, Füsilier-Regiment „Graf Roon" (Ostpreußisches) Nr. 33;
1907: Chef, 7. Kompanie, Schleswig-Holsteinischen Infanterie-Regiment Nr. 163;
21 april 1911: 5. Garde-Regiment zu Fuss;
22 maart 1913: Kommandeur, II. Bataillon, 5. Garde-Regiment zu Fuss;
18 januari 1915: Führer, Garde-Grenadier-Regiment Nr. 5;
2 januari 1915: Kommandeur, 4. Garde-Regiment zu Fuss;
december 1918: Freiwilligen-Regiment Reinhard;
juni 1919: Infanterie-Führer, Berliner Reichswehr-Brigade 15;
oktober 1927: NSDAP;
1933: SA-Oberstlandesführer, SA-Reserve II;
27 januari 1934: Bundesführer, Deutschen Reichskriegerbundes „Kyffhäuser";
september 1935: SS;
1936: Mitglied, Reichstag;
1938: SS-Ehrenführer, Stab RFSS;
18 maart 1938: Reichsführer, NS-Reichskriegerbund „Kyffhäuser" (NSRKB);
maart 1943: Präsident, Kyffhäuser-Stiftung.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Toegekend op:
1897
Zentenarmedaille
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Toegekend op:
5 oktober 1907
Roter Adlerorden IV. Klasse
Rang:
Major (Majoor)
Toegekend op:
11 juni 1913
Dienstauszeichnung für Offiziere
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Major (Majoor)
Toegekend op:
14 september 1914
Eisernes Kreuz 2.Klasse (1914)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Major (Majoor)
Toegekend op:
24 december 1914
Eisernes Kreuz 1.Klasse (1914)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-Kolonel)
Toegekend op:
24 september 1916

Toegekend met zwaarden.
Ritter des Königlicher Preussischer Hausordens von Hohenzollern
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-Kolonel)
Toegekend op:
14 november 1916
III. Klasse des Militärverdienstordens
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-Kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, 4. Garde-Regiment zu Fuß, 2. Garde-Infanterie-Brigade, 1. Garde–Division, Preussischen Armee
Toegekend op:
27 augustus 1917

4946e verlening.
Pour le Mérite
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-Kolonel)
Toegekend op:
20 januari 1918

Met oorlogsdecoratie.
Militärverdienstkreuz III. Klasse
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Toegekend op:
4 augustus 1918

Met zwaarden.
Komtur des Königlicher Preussischer Hausordens von Hohenzollern
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Toegekend op:
1 oktober 1918
Eichenlaub zum Pour le Mérite
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Toegekend op:
30 oktober 1918
Verwundetenabzeichen in Silber (1918)
Toegekend op:
1935
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Rang:
SS-Oberführer (Brigadegeneraal)
Toegekend op:
16 december 1935
Julleuchter der SS
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Gruppenführer (Luitenant-generaal)
Toegekend op:
8 oktober 1937
SS-Ehrenring
Rang:
SS-Gruppenführer (Luitenant-generaal)
Toegekend op:
22 maart 1938
Rang:
SS-Obergruppenführer (Generaal)
Toegekend op:
18 maart 1939
Ehrendegen des Reichsführers-SS
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
General der Infanterie (Luitenant-Generaal der Infanterie)
Toegekend op:
30 maart 1942
Kriegsverdienstkreuz 1.Klasse
Haborus Emlékérem kardokkal és sisakkal

Nr 133243
SS-Zivilabzeichen
Ordine della Corona d'Italia - Cavaliere della Croce Grande
Medaille zur Erinnerung an den 13. März 1938
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938

Bronnen

Foto