TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Hoßbach, Friedrich Wilhelm Ludwig

    Geboortedatum:
    21 november 1894 (Unna/Westfalen, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    10 september 1980 (Göttingen/Nedersaksen, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

    Biografie

    Friedrich Hoßbach was de zoon van Oberlehrer Heinrich Hoßbach en Anna Hoßbach geboren Paulus.

    Tussen 1905 en 1910 volgde hij de opleiding aan het Kadettenhaus Oranienstein en vervolgens tot 1911 het Kadettenhaus Karlsruhe. Hierna volgden de Hauptkadettenanstalt Lichterfelde Prinzenschule Klein-Glienicke bij Potsdam en uiteindelijk de Kriegsschule Klein-Glienicke. Zijn eerste post was bij het 2.Kurhessisches Infanterie-Regiment Nr. 82 vanaf 19 september 1913. hier werd hij op 19 juni 1914 tot Leutnant bevorderd. Op 2 augustus 1914 werd hij aangesteld als Zugführer bij het 9./Infanterie-Regiment-Nr. 82 en werd hij op 13 september 1914 adjudant bij het III./Infanterie-Regiment-Nr. 82. Op 2 maart 1914 volgde zijn aanstelling als Ordonnanz-Offizier bij het General Kommando van het XVIII. Armee-Korps. De eerste Wereldoorlog sloot hij af met zijn benoeming op 11 november 1918 als Führer van het III./Infanterie-Regiment 82 nadat hij op 20 september was bevorderd tot Oberleutnant.

    In december 1918 werd Hoßbach Führer van het 9./Infanterie-Regiment-Nr. 82 en tegelijkertijd Führer des Freiwilligen-Korps Hoßbach. In april 1919 werd hij aangesteld als Führer der 9. Kompanie des Hessisch-Thüringischen-Waldeckschen Freikorps. Op 23 november 1919 kwam de aanstelling als Führer van de Nachrichten-Zug I./Reserve-Infanterie-Regiment 20, waarna hij op 17 december adjudant werd bij het I./Reichswehr-Infanterie-Regiment 17. Op 1 januari 1921 werd hij adjudant bij II./Infanterie-Regiment 17. Na de Wehrkreisprüfingen in 1923 en in 1925 terug bij het II./Infanterie-Regiment 17, kwam hij in 1927 bij de Führergehilfenausbildung op het Reichswehr-Ministerium Berlin. De promotie tot Hauptmann volgde op 1 maart. In 1928 werd Hoßbach Führerstabsoffizier bij het Heerespersonalamt (P 4). Op 1 oktober 1931 volgde de aanstelling als Chef van 5./ Infanterie-Regiment 17.

    Door het Reichswehr-Ministerium werd Friedrich Hoßbach op 1 juli 1933 bevolen naar het Reichsluftfahrtministerium/Luftwaffenpersonalamt om vervolgens de Leiter P3 bij het Heerespersonalamt te worden op 1 april 1934 nadat hij op 1 maart al zijn promotie tot Major had gekregen. Tussen 4 augustus 1934 en 28 januari 1938 was hij Adjutant der Wehrmacht bij Führer en Reichskanzler. Op 1 juli 1935 kwam hier nog de functie Chef der Zentralabteilung bij de Generalstab des Heeres bij. In die tussentijd werd Hoßbach op 1 september bevorderd tot Oberstleutnant en op 1 maart 1937 tot Oberst. Op 16 september 1938 werd hij Kommandeur der Infanterie-Regiment-Nr. 82 en op 26 augustus 1939 Chef des Generalstabes XXX.Armee-Korps en II.Armee-Korps.

    Op 1 december 1939 kreeg hij het bevel over het Infanterie-Regiment 82. zijn benoeming tot Kommandeur 31.Infanterie-Division volgde op 20 januari 1942. Al op 24 februari werd hij overgeheveld naar de Führerreserve en werd hij op 1 maart 1942 tot Generalmajor bevorderd. Op 1 april 1942 werd hij echter alweer uit de reserve gehaald en aangesteld als Kommandeur 82.Infanterie-Division. Op 1 september 1942 werd Hoßbach opgenomen in het ziekenhuis en tot 14 mei 1943 in de Führerreserve geplaatst. In die tussentijd volgde op 1 maart 1943 zijn bevordering tot Generalleutnant. Op 16 mei werd hij alweer aangesteld als Kommandeur 31.Infanterie-Division. Vanaf 3 augustus 1943 diende hij bij het XXXXVI.Panzer-Korps en het LVI.Panzer-Korps. Van de laatste werd hij op 1 november 1943 benoemd tot Kommandierender General met de gelijktijdige promotie tot General der Infanterie. Op 19 juli 1944 werd hem het bevel over het 4.Armee toevertrouwd, waarvan hij op 1 september tot Oberbefehlshaber werd benoemd. Op 28 januari 1945 kwam hij definitief bij de Führerreserve terecht.

    Bevorderingen:
    19 juni 1914: Leutnant
    20 september 1918: Oberleutnant
    1 maart 1927: Hauptmann
    1 maart 1934: Major
    1 september 1935: Oberstleutnant
    1 maart 1937: Oberst
    1 maart 1942: Generalmajor
    1 maart 1943: Generalleutnant
    1 november 1943: General der Infanterie

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    11 mei 1940
    Had het IJzeren Kruis 2e Klasse al ontvangen op 26 september 1914.
    1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    30 mei 1940
    Had het IJzeren Kruis 1e Klasse al ontvangen op 26 mei 1916.
    1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 1er Klasse 1914
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur Infanterie-Regiment 82 / 31.Infanterie-Division / II.Armee-Korps / 6.Armee
    Toegekend op:
    7 oktober 1940
    227e Verlening.
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    22 juli 1941
    77e Verlening.
    Nennung im Ehrenblatt des Deutschen Heeres HVBl. 41, Teil C, Nr. 19
    Ehrenblattspange des Heeres und Waffen-SS
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalleutnant (Generaal-majoor)
    Eenheid:
    Führer LVI.Panzerkorps / 2.Armee / Heeresgruppe Mitte
    Toegekend op:
    11 september 1943
    298e Verlening.
    Ritterkreuz mit Eichenlaub
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    18 oktober 1943
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    6 april 1944
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    31 oktober 1944
    Wehrmachtbericht

    Bronnen

    Foto