TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, BelgiŽ, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Tastsides, George

    Geboortedatum:
    29 augustus 1924 (Hibbing/Minnesota, Verenigde Staten)
    Overlijdensdatum:
    2 januari 2008 (Phoenix/Arizona, Verenigde Staten)
    Nationaliteit:
    Amerikaanse (1776 - heden, Republiek)

    Biografie

    George T. Tastsides werd geboren op 29 augustus 1924 in Hibbing Minnesota en overleed op 2 januari 2008.

    Hij volgde zijn militaire training te Duluth, Minnesota van 12 februari tot 12 april 1943. Op 27 mei startte hij op de U.S. Navy preflight School te St. Maryís, California tot 24 augustus welke werd gevolgd door de Primary Flight School at Livermore, California van 6 september tot 1 december. Vervolgens nam hij deel aan de Advanced Flight School, Corpus Chritsi, Texas (2 december 1943 tot 28 juni 1944) en de Operational Flight School te Daytona Beach, Florida (29 juni tot 30 september). Zijn uiteindelijke vliegdektraining ontving hij bij de Qual. Training Unit in Glenview, Illinois tussen 1 oktober en 7 oktober 1944.

    Zijn eerste operationele post was bij Fighting Squadron 97 (VF-97) in Atlantic City, New Jersey van 8 november tot 15 november 1944 maar werd al snel overgeplaatst naar Fighting Squadron 94 (VF-94) aan boord van de USS Lexington, vliegend met de Hellcat F6F jager tot 8 november 1945. Hij werd onstlagen uit actieve dienst op 10 december 1945.

    Na de Tweede Wereldoorlog, ging George "Tux" Tastsides op 3 februari 1947 wederom in actieve dienst bij Fighting Squadron 21A (VF-21A) te San Ysido, California. Tussen april 1947 en januari 1950 was hij gestationeerd bij Fighting Squadron 112 (VF-112) vliegend met de F8F Bearcat te USS Valley Forge, San Diego, California. Aanvankelijk startte hij met de opleiding op de F9F Panther straaljager, maar werd overgeplaatst als LSO bij VC-5 van februari 1950 tot juli 1952. Tot september 1957 had hij diverse posities bij VS-37 Nas Los Alamitos, California en S2F als Maintenance Officer op de USS Yorktown. Van oktober 1959 tot juni 1963 was hij Operations Officer/LSO met VT-5 te NAS Saufley Field, Florida het T-28 Carrier Qualification Squadron. Vanaf juni 1963 werd hij Executive Officer, C1-A C.O.D. Squadron, VRC-40 te Nar Norfolk, Virginia. Op 1 juli 1965 ging hij uiteindelijk met pensioen.

    Hij ligt begraven in zijn woonplaats, Hibbing, Minnesota.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Ensign, US Navy Reserves
    Eenheid:
    Fighting Squadron 94 (VF-94), USS Lexington (CV-16), US Navy
    Voordracht:
    "Op 9 augustus 1945, vliegend als sectieleider van een divisie jachtvliegtuigen van een vliegdekschip, vielen hij en zijn vleugelman, Ensign Bobby Boney, een Japanse Torpedobootjager escorte aan bij Onakawa Baai, Honshu, Japan, een voltreffer scorend met een zware bom op de achterzijde van het schip. Deze bom en die van zijn vleugelman, veroorzaakten interne explosies die het vijandelijke schip vernietigden."
    Distinguished Flying Cross (DFC)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Ensign, US Navy Reserves
    Eenheid:
    Fighting Squadron 94 (VF-94), USS Lexington (CV-16), US Navy
    Voordracht:
    "Voor het zich onderscheiden door verdienstelijk optreden terwijl hij deelnam aan operaties tegen de vijand in de omgeving van Wake Island en Honshu en Hokkaido, Japan. Als piloot van een op een vliegdekschip gestationeerd jachtvliegtuig gedurende de periode 20 juni 1945 tot 24 juli 1945, nam hij deel aan drie aanvallen tegen vijandelijke schepen, vliegvelden en installaties, zware schade toebrengend, en tijdens twee gevallen nam hij deel aan photografische escorte missies naar vijandelijke vliegvelden. Ondanks nauwkeurig luchtafweergeschut, werden deze missies tot voldoende tevredenheid uitgevoerd, zo grotendeels bijdragend aan het succes van latere aanvallen door op vliegdekschepen gestationeerde jagers en bommenwerpers die grote schade toebrachten aan deze vliegvelden en hun installaties. Zijn vaardigheden en moed waren ten alle tijde in overeenstemming met de hoogste tradities van de dienst van de United States Navy."
    Air Medal (AM)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Verleend met een campagne ster.
    Asiatic-Pacific Campaign Medal

    Bronnen

    • Foto 1: Robert G. Tastsides
    • Foto: Robert G. Tastsides
    • - George Tastsides, LCDR, USN, RET via Robert G. Tatssides, CDR, USNR, RET

    Foto