Barton, Robert Alexander 'Butch'

Geboortedatum:
7 juni 1916 (Kamloops/British Colombia, Canada)
Overlijdensdatum:
2 september 2010 (Kamloops/British Colombia, Canada)
Nationaliteit:
Canadese (1931-heden, Constitutionele Monarchie)

Biografie

Dienstnummer 37664.

Robert Alexander Barton ging in februari 1959 metpensioen als Wing Commander.

Bevorderingen:
3 september 1940: Flight Lieutenant;
1 juli 1946: Squadron Leader (seniority 1 juni 1944).

Loopbaan:
11 oktober 1936 - 15 mei 1940: No. 41 Squadron.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Flight Lieutenant
Toegekend op:
22 oktober 1941
Samenvatting:
Voordracht:
"Deze officier heeft uitmuntend leiderschap getoond en heeft daadwerkelijk bijgedragen aan de vele successen behaald door zijn squadron. Zijn vaardigheid werd nadrukkelijk getoond op 28 september, toen zijn squadron verantwoordelijk was voor het vernietigen van twintig vijandelijke toestellen. Flight Lieutenant Barton heeft persoonlijk vier vijandelijke toestellen vernietigd en gedeeld in de vernietiging van anderen."
Bijzonderheden:
Gepubliceerd in The London Gazette dd. 22 oktober 1940.
Distinguished Flying Cross (DFC)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Squadron Leader (Waarnemend Majoor-vlieger)
Eenheid:
No. 249 Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
31 oktober 1941
Distinguished Flying Cross (DFC)
Samenvatting:
Aanbeveling:
Squadron Leader Barton is bevelvoerend officier van No 249 Squadron.
Tijdens zijn dienstperiode in Engeland heeft deze officier 7,5 bevestigde overwinningen op zijn naam gekregen en sinds zijn aankomst op Malta heeft hij 4,5 overwinningen behaald waaronder een vijandelijke bommenwerper Ďs nachts. Hij toont een hoog niveau van moed en initiatief en zijn uitmuntende leiderschap is een zegen geweest voor zijn sectiecommandanten, medepiloten en voor de basis in het algemeen. Hij voert zijn squadron bij alle onderscheppingen en offensieve jagerpatrouilles aan wat betekent dat hij om de dag standby staat. Bovendien doet hij ook dienst als nachtjagerpiloot wat betekent dat hij bij veel gelegenheden voor de volle 24 uur ononderbroken dienst heeft. De resultaten die door de jachtvliegers boven Malta zijn behaald kunnen grotendeels woreden toegeschreven aan de inspanningen van deze officier vanwege de manier waarop hij de piloten onder zijn bevel inspireert.

Dit werd ingekort voor de Honours and Awards Committee op het Air Ministry:
Deze officier heeft tijdens een periode van dienst in Engeland zeven vijandelijke vliegtuigen vernietigd. Sinds zijn aankomst op Malta heeft hij zijn squadron op alle onderscheppingen en jagerpatrouilles aangevoerd en heeft daarbij vier vijandelijke vliegtuigen vernietigd, waarvan een Ďs nachts. Sq/Ldr Barton heeft voortdurend een hoog peil van moed, leiderschap en intiatief getoond en heeft aanzienlijk bijgedragen aan de resultaten die door de jachtvliegers boven Malta werden behaald.
Bijzonderheden:
Tweede DFC verkregen als gesp voor op het lint van de eerste DFC.
Gepubliceerd in The London Gazette dd. 31 oktober 1941.
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Wing Commander
Toegekend op:
1 januari 1945
Bijzonderheden:
Gepubliceerd in The London Gazette dd. 1 januari 1945.
Mentioned in Despatches
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Wing Commander
Eenheid:
Reserve of Air Force Officers
Toegekend op:
14 juni 1945
Samenvatting:
Voordracht:
"In verband met de viering van de verjaardag van ZIjne Majesteit."
Bijzonderheden:
Gepubliceerd in The London Gazette dd. 14 juni 1945.
Officer of the Order of the British Empire (OBE)

Bronnen

  • Foto 1: RAF
  • Foto: Royal Air Force photo
  • - The London Gazette of Tuesday 22nd October 1940, Issue 34956
    - The London Gazette of Tuesday 12th November 1940, Issue 34989
    - Third Supplement to The London Gazette of Tuesday 28th October 1941, Issue 35329, dated 31st October 1941
    - Supplement to The London Gazette of Friday 29th December 1944, Issue 36866. dated 1st January 1945
    - Supplement to The London Gazette of Friday 8th June 1945, Issue 37119, dated 14th June 1945
    - Second Supplement to The London Gazette of Friday 16th May 1947, Issue 37958, dated 20th May 1947
    - The Pilots of 41 Squadron RAF, 1939-1945
    - Royal Canadian Air Force Association - "Per Ardua Ad Astra"

Foto