TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, BelgiŽ, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Dickens, Gerald Charles

Geboortedatum:
13 oktober 1879 (Londen, Verenigd Koninkrijk)
Overlijdensdatum:
19 november 1962 (Londen, Verenigd Koninkrijk)
Nationaliteit:
Britse (1801-heden, Koninkrijk)

Biografie

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Commander (Kapitein-luitenant ter Zee)
Toegekend op:
14 maart 1916
"Geprezen voor dienst in actie in de despatches ontvangen van de vice-admiraal die het bevel voert over het oostelijke Middellandse Zee-eskader, die de operatie bestrijkt tussen het moment van de landing op het schiereiland Gallipoli in april 1915 en de evacuatie in december 1915-januari 1916."
Mentioned in Dispatches
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Commander (Kapitein-luitenant ter Zee)
Toegekend op:
11 augustus 1917
Ordine dei Santi Maurizio e Lazzaro - Ufficiale
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Commander (Kapitein-luitenant ter Zee)
Toegekend op:
21 juni 1918
Chevalier de l' Ordre National de la Legion d'Honneur
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Commander (Kapitein-luitenant ter Zee)
Toegekend op:
1 april 1919
"Voor waardevolle diensten als vlagcommandant van vice-admiraal Sir Somerset A. Gough-Calthorpe, GCMG, KCB, CVO, Britse opperbevelhebber, Middellandse Zee."
Companion of the Order of St Michael and St George (CMG)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Toegekend op:
8 juni 1920
Ordine della Corona d'Italia - Commendatore
Rang:
Rear-Admiral (Schout-bij-Nacht)
Toegekend op:
1 januari 1934
Companion of The Most Honourable Order of the Bath (CB)
Toegekend op:
20 mei 1937
Knight/Dame Commander of the Royal Victorian Order (K(D)CVO)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral (Luitenant-admiraal)
Toegekend op:
15 juli 1940
"De thans in verband met andere hem opgedragen werkzaamheden van zijn functie als verbindingsofficier bij het Commandement van den Bevelhebber der Zeestrijdkrachten ontheven admiraal Sir Gerald C. Dickens heeft door groote toewijding en voortvarendheid op krachtdadige wijze medegewerkt aan de tot standkoming eener goede samenwerking van Uwer Majesteits Zeemacht met de Engelsche zeestrijdkrachte, terwijl het in niet geringe mate aan de werkzaamheid van genoemden vlagofficier is te danken, dat de Nederlandsche zeestrijdkrachten reeds zoo spoedig na aankomst in Engeland weder daadwerkelijk aan de vijandelijkheden konden deelnemen."

K.B. nr. 1
Ridder Grootkruis in de Orde van Oranje Nassau (ON.1)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral (Luitenant-admiraal)
Toegekend op:
20 maart 1945
Voordracht:
"Vanwege verdiensten als Flag Officer, TunesiŽ, van 3 augustus 1943 tot 1 augustus 1944."
Legion of Merit - Commander (LoM - C)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Admiral (Luitenant-admiraal)
Toegekend op:
1 februari 1949
Grootofficier in de Leopoldsorde / Grand officier de l'Ordre de Lťopold

Bronnen

Foto