Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Edwards, Hughie Idwal

Geboortedatum:
1 augustus 1914 (Fremantle, AustraliŽ)
Overlijdensdatum:
5 augustus 1982 (Sydney, AustraliŽ)
Dienstnummer:
39005
Nationaliteit:
Australische (1901-heden, Federaal Koninkrijk)

Biografie

Hughie Idwal Edwards werd op 1 augustus 1914 geboren als zoon van Hugh Edwards en Jane Edwards-Watkins.

Bevorderingen:
21 augustus 1936: Pilot Officer;
21 mei 1938: Flying Officer;
21 mei 1940: Flight Lieutenant;
1 september 1942: Temporary Wing Commander;
?: Actong Group Captain;
18 augustus 1943: Wing Commander (War subs.)
1 september 1945: Squadron Leader;
1 juli 1947: Wing Commander;
1 januari 1954: Group Captain;
?: Acting Air Commodore;
1 juli 1959: Air Commodore.

Loopbaan:
?: White Gum Valley School;
?: Fremantle Boy's School;
maart 1933: Royal Australian Army;
?: 6th Heavy Battery, Royal Australian Artillery;
1935: RAAF Point Cook, Royal Australian Air Force;
?: No. 15 Bomber Squadron;
maart 1937: No. 90 Squadron;
april 1940: No. 139 Squadron;
mei 1941: Commanding Officer No. 105 Squadron;
januari 1942: Chief Flying Instructor;
3 augustus 1942: Commanding Officer No. 105 Squadron;
februari 1943: Commanding Officer RAF Binbrook;
?: Group Captain Bomber Operations, Pacific;
januari 1945: Senior Administrative Officer, Headquarters, South East Asia Command;
november 1945: Staff Officer Air Headquarters Malaya;
?: Netherlands East Indies Forces;
?: Air Adviser General Officer Commanding Malaya;
september 1945: Station Commander RAF Kuala Lumpur;
juni 1947: Staff College;
?: Senior Personnel Staff Officer No. 21 Group, Flying Training Command;
?: Senior Instructor Leadership Course RAF Digby;
?: Station Commander RAF Wattisham;
?: Station Commander RAF Habbaniya, Iraq;
21 oktober 1948: Commanding Officer Central Fighter Establishment West Raynham;
maart 1960: Aide-de-Camp Queen Elizabeth II;
?: Director of Establishment, Air Ministry, London;
30 september 1963: Pensioen;
?: Australian Representative for Selection Trust;
7 januari 1974: Governor of Western Australia

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Wing Commander (Luitenant-Kolonel-Vlieger)
Eenheid:
No. 105 Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
4 juli 1941
Aanbeveling:
"In juni 1941 leidde deze officier een formatie vliegtuigen op een patrouille tegen vijandeijke scheepvaart voor de Nederlandse kust. Een konvooi van acht voor anker liggende koopvaarders werd ontdekt, ongeveer 5 kilometer buiten Den Haag. Onder intens vuur van pompoms en mitrailleurs viel de formatie aan vanaf een hoogte van slechts 50 voet. Wing Commander Edwards viel een schip van ongeveer 4.000 ton aan en na de dekken met zijn geschut te hebben besproeid loste hij zijn bommen op masthoogte. Er volgde een enorme explosie, de wrakstukken vlogen door de lucht en er stegen enorme kolommen zwarte rook op. Het schip was zeker zwaar beschadigd, als het al niet was gezonken. Deze officier heeft talloze operaties boven vijandelijk en door de vijand bezet gebied en tegen zijn scheepvaart voltooid en heeft altijd groot leiderschap, bekwaamheid en moed getoond."
Distinguished Flying Cross (DFC)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Wing Commander (Luitenant-Kolonel-Vlieger)
Eenheid:
No. 105 Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
22 juli 1941
Victoria Cross (VC)
Engelstalige voordracht aanwezig.

Onderscheiding werd uitgereikt op 17 februari 1942.
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Wing Commander (Luitenant-Kolonel-Vlieger)
Eenheid:
No. 105 Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
8 januari 1943
Uitgereikt voor:
Operatie Oyster
Aanbeveling:
"Op 6 december 1942 werd een formatie bommenwerpers uitgestuurd voor een aanval bij daglicht op de Philipsfabrieken in Eindhoven. De operatie, die foutloos werd uitgevoerd, vereiste een hooge graad van bekwaamheid en nauwkeurige timing. De bommen werden van verschillende hoogten gelost tot boomtop hoogte aan toe. Er werden vele treffers geplaatst, sommige midden in het doelgebied. Twee luchtafweerbatterijen werden tot zwijgen gebracht. Men stuitte op zware tegenstand en tijdens zowel de heen als terugvlucht werden er aanvallen gedaan door vijandelijke jagers. Het enorme succes dat werd behaald strekt het personeel dat eraan deelnam in diverse hoedanigheden als leiders en bemanningsleden tot de grootste eer."
Distinguished Service Order (DSO)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
4 juli 1941
Mentioned in Dispatches
Toegekend op:
1959
Companion of The Most Honourable Order of the Bath (CB)
Toegekend op:
oktober 1974
Commander of the Order of St Michael and St George (KCMG/DCMG)

Bronnen

Foto

Thema's