Fischer, Wolfgang

Geboortedatum:
11 december 1888 (Carolath/Opper-Silezië, Duitsland)
Overlijdensdatum:
1 februari 1943 (Sbikka, Tunesië)
Begraven op:
Duitse Oorlogsbegraafplaats Bordj-Cedria
Vak: 2A. Graf: 2.
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
18 maart 1910: Fahnenjunker;
18 augustus 1911: Leutnant (Patent: 20 augustus 1908);
20 september 1918: Hauptmann;
1 februari 1932: Major;
1 oktober 1934: Oberstleutnant;
1 augustus 1937: Oberst;
1 augustus 1941: Generalmajor;
1 november 1942: Generalleutnant;
1 april 1943: General der Panzertruppen (postuum).

Loopbaan:
18 maart 1910: 5. Niederschlesische Infanterie-Regiment Nr. 154;
2 augustus 1914: Königlich Bayerisches Landwehr-Infanterie-Regiment Nr. 7;
1 november 1915: Adjutant 3. Landwehr-Division;
8 oktober 1917: Adjutant 22. Landwehr-Infanterie-Brigade;
?: Freiwilligen-Bataillon 15;
10 september 1919: Reichswehr-Schützen-Regiment 58;
februari 1920: Reichswehr-Infanterie-Regiment 12;
27 september 1920: 3. (Preußisches) Infanterie-Regiment;
1923 - 1927: Adjutant 3. (Preußisches) Infanterie-Regiment;
1925: Chef 8. (MG.) Kompanie, 3. (Preußisches) Infanterie-Regiment;
1927: Chef 14. Kompanie, 3. (Preußisches) Infanterie-Regiment;
31 januari 1929 - 30 september 1934: Chef 7. Kompanie, 6. Infanterie-Regiment;
1931-1932: Stab Ausbildungs-Bataillon, Infanterie-Regiment 6;
1 oktober 1934: Bataillonskommandeur Infanterie-Regiment Neumünster;
4 februari 1938: Kommandeur Infanterie-Regiment 69;
27 oktober 1939: Kommandeur 10. Schützen-Brigade;
2 augustus 1941: Kommandeur 10. Panzer-Division.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, Infanterie-Regiment 69, 20. Infanterie-Division (motorisiert), Heer
Toegekend op:
4 september 1939
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
17 september 1939
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, Schützen-Brigade 10, 10.Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
3 juni 1940
Bijzonderheden:
64e Heer Verlening.
Voorgedragen op 29 mei 1940.
Voorlopige oorkonde en onderscheiding op 3 juni 1940 aan Heeresgruppe B.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Eenheid:
Kommandeur, 10. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
22 april 1942
Deutsches Kreuz in Gold
Bijzonderheden:
Verlening 111/7
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Eenheid:
Kommandeur, 10. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
9 december 1942
Bijzonderheden:
152e Verlening.
Voorgedragen op 6 december 1942.
Ritterkreuz mit Eichenlaub
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Bijzonderheden:
Zilveren versie
Panzerkampfabzeichen (ohne Zahl)

Bronnen

Foto