TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Dugan, Augustine Davis

    Geboortedatum:
    24 mei 1902 (Orange/New Jersey, Verenigde Staten)
    Overlijdensdatum:
    16 juli 1987
    Dienstnummer:
    0-15610
    Nationaliteit:
    Amerikaanse (1776 - heden, Republiek)

    Biografie

    Augustine Davis Dugan werd op 24 mei 1902 geboren in Orange, New Jersey als zoon van rechter Daniel A. Dugan en Anna C. Davis. Hij kwam uit een groot gezin met vier zusters en vijf broers en ging in Orange voor het eerst naar school. Zijn oudste broer, Daniel Jr. sneuvelde in oktober 1918 in actie bij Nantillois in Frankrijk en werd onderscheiden met een DSC. ďGusĒ kwam in 1920 op West Point en studeerde in 1924 af. Toen hij kadet was, was zijn oudere broer Paul adelborst op Annapolis. Gus koos de cavalerie als zijn afdeling en begon aan een bereden loopbaan.
    De stormwolken pakten zich samen nadat Duitsland in september 1939 Polen was binnengevallen. Na wat militaire opleiding werd hij in 1942 naar Yuma, Arizona gestuurd voor training in de woestijn als voorbereiding op uitzending naar Noord-Afrika. In de herfst van 1943 werd het Old Gray Bonnet Regiment van de Eighth Division naar Noord-Ierland verscheept om daar de invasie van NormandiŽ af te wachten. Zijn eenheid ging ongeveer 25 dagen na D-Day op Utah Beach aan land. Hij raakte gewond door mortiervuur tijdens de veldtocht door Frankrijk en werd onderscheiden met de Combat Infantry Badge, een Silver Star en een Purple Heart. Later werd hij toegevoegd aan de 14th Cavalry Group van de 28th Infantry Division Ė de Bloody Bucket. Hij was Executive Officer van deze licht gepantserde eenheid die op 14 december 1944 op Duitse tanks stuitte toen de Slag om de Ardennen begon Bij de Losheimvallei, bij Poiteau en bij St. Vith haalde hij zijn mannen bijeen om de opmars van de Duitsers te vertragen. De Group Commander had het slagveld vanwege ďoorlogsmoeheidĒ verlaten en Gus nam het commando op zich. Voor zijn acties, beschreven in het boek ďA time for trumpetsĒ door Charles MacDonald werd hij onderscheiden met een Bronze Star en een Croix de Guerre. Na VE Day werd Lt.Col. Dugan toegevoegd aan de bezettingsmacht in Duitsland. Na VJ Day keerde hij terug naar de States voor een korte plaatsing in Hattiesburg, Mississippi en ging daarna naar Yokohama om bij het militaire bestuur te gaan werken. Zijn vrouw Dorothy, zijn dochter Beth en zoon Daniel volgden hem in december 1946 en bleven in Yokohama tot februari 1949.
    Van daar volgde promotie en plaatsing bij het wervingsbureau in Dallas, Texas Ė daarna weer naar El Paso. Gus ging in 1954 met pensioen en ging naar de Universiteit van El Paso om een graad te halen in Electrotechniek. Er volgden een aantal banen in de ruimtevaartindustrie in Philadelphia en Michoud, Louisiana. Uiteindelijk ging hij echt met pensioen, terug naar El Paso en een druk leven gevuld met wedden op paarden en veel golf spelen. Dad stierf vredig op 85 jarige leeftijd in 1987 in William Beaumont aan een hartaanval. Toen de ambulance voor het huis stopte, wandelde hij naar buiten en stapte in. Drie dagen later was hij er niet meer, maar hij speelde die week nog wel een rondje golf Ė kenmerkend voor de Ier Patsy ďGusĒ Dugan.
    (Biografie geschreven door Jessica Dugan.)

    Bevorderingen:
    4 juli 1920: Sergeant;
    12 juni 1924: 2nd Lieutenant;
    20 april 1929: 1st Lieutenant;
    1 augustus 1935: Captain;
    31 januari 1941: Major (AUS);
    12 juni 1941: Major;
    6 juli 1942: Lieutenant Colonel (AUS);
    12 juni 1947: Lieutenant Colonel;
    25 maart 1949: Colonel.

    Loopbaan:
    ? - 1920: Orange High School;
    4 juli 1920 - 11 juni 1924: U.S. Military Academy West Point;
    12 juni 1924: Troop Officer Fort Binggold, Texas/Fort Riley, Kansas;
    1928 - 20 april 1929: Officer Course, Cavalry School;
    20 april 1929: Troop Commander Fort Riley, Kansas;
    2 januari 1931 - 16 april 1933: Troop Commander Fort Stotsenburg, Philippine Islands;
    1 augustus 1935: Troop Commander Fort Bliss, Texas;
    31 januari 1941 - 6 januari 1942: Operations Officer, 2nd Cavalry Brigade, Fort Bliss, Texas;
    7 januari 1942 - 8 mei 1942: S-3, 5th Cavalry;
    11 mei 1942 - 23 november 1942: GS-G1, 8th Mechanized Division;
    24 november 1942 - 31 december 1942: GSC-G2, Headquarters 8th Mtz. Division;
    1 januari 1943 - 15 februari 1943: GSC-G2, Headquarters 8th Mechanized Cavalry;
    21 februari 1943 - 14 mei 1943: Executive Officer 121st Infantry Regiment;
    15 mei 1943 - 15 juli 1943: Umpire (SO) DTC;
    5 december 1943 - 7 augustus 1945: European Theatre of Operations;
    16 juli 1943 - 31 december 1943: Executive Officer 121st Infantry Regiment;
    1 januari 1944 - 18 juli 1944: Battalion Commander 121st Infantry Regiment, 8th Infantry Division;
    19 juli 1944 - 12 augustus 1944: Patient 182nd General Hospital;
    26 augustus 1944 - 8 november 1944:Battalion Commander 121st Infantry Regiment, 8th Infantry Division;
    14 november 1944 - 19 december 1944: Executive Officer 14th Cavalry Group Mechanized.
    26 december 1944 - 13 februari 1945: Commander, Headquarters Sp. Troops, 28th Division;
    15 februari 1945 - 16 april 1945: Battalion Commander Headquarters 2nd Battalion, 110th Infantry Regiment;
    13 mei 1945 - 2 september 1945: Executive Officer Headquarters 109th Infantry Regiment;
    3 september 1945 - 23 oktober 1945: Commanding Officer 109th Infantry Regiment;
    24 oktober 1945 - 6 december 1945: Commanding Officer 112th Infantry Regiment;
    7 december 1945 - 19 mei 1946: Orient Intruction, Government Occupier Areas;
    17 januari 1946 - 13 april 1946: TDY, Member Officers Screening Board, Fort Sam Houston, Texas;
    14 juli 1946 - 11 februari 1949: Pacific;
    23 juli 1946 - 30 juni 1947: Assistant M.G. Officer (Public Finance), 8th Army;
    1 juli 1947 - 31 mei 1948: Public Finance and Civil Prop. Officer, MG Section, 8th Army;
    1 juni 1948 - 10 januari 1949: Public Finance Office;
    11 januari 1949 - 23 februari 1949: Proc.Lv Reassignment;
    24 februari 1949 - 14 maart 1949: Verlof;
    15 maart 1949 - 31 mei 1949: Executive Officer 4205 ASU, Dallas, Texas;
    1 juni 1949 - 31 mei 1950: 4202 ASU;
    1 juni 1950 - 30 november 1950: Instructor 4305 ASU;
    1 december 1950 - 14 januari 1952: 4205 ASU;
    15 januari 1952 - 31 juli 1954: 6510 ASU;
    31 juli 1954: Pensioen.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Eenheid:
    121st Infantry Regiment, 8th Infantry Division "Pathfinder", U.S. Army
    Toegekend op:
    21 juli 1944

    General Orders No.27, Headquarters 8th Infantry Division, 21 July 1944.
    Purple Heart
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Eenheid:
    121st Infantry Regiment, 8th Infantry Division "Pathfinder", U.S. Army
    Toegekend op:
    6 augustus 1944

    General Orders No.9, Headquarters 121st Infantry Regiment, 6 August 1944.
    Combat Infantryman Badge
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Eenheid:
    Executive Officer, 121st Infantry Regiment, 8th Infantry Division "Pathfinder", U.S. Army
    Toegekend op:
    7 augustus 1944

    General Orders No.33, Headquarters 8th Infantry Division, 7 August 1944.
    Silver Star Medal (SSM)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Eenheid:
    121st Infantry Regiment, 8th Infantry Division "Pathfinder", U.S. Army
    Toegekend op:
    27 december 1944

    General Orders No.145, Headquarters 8th Infantry Division, 27 December 1944.
    Bronze Star  Medal (BSM)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend met vijf campagnesterren voor de campagnes "NORMANDY", "NORTHERN FRANCE", "ARDENNES", "RHINELAND" en "CENTRAL EUROPE".
    European-African-Middle Eastern Campaign Medal

    Bronnen

    Foto