Bungey, Robert Wilton

Geboortedatum:
1915 (Somerton/Victoria, AustraliŽ)
Overlijdensdatum:
10 juni 1943 (Adelaide/Zuid-AustraliŽ, AustraliŽ)
Dienstnummer:
257414/40042
Nationaliteit:
Australische (1901-heden, Federale Republiek)

Biografie

Robert Wilton Bungey werd in 1915 geboren als de zoon van Ernest en Ada Blanch Bungey. Na school te hebben doorlopen bij Gleelg Primary School en Adalaide Highschool, ging hij werken als Insurance Clerk.

In 1936 werd hij opgeleid tot piloot bij de Royal Australian Air Force. Hij vertrok op 22 juni 1937. Hier werd hij tijdelijk overgeplaatst naar de RAF en ingedeeld bij No. 226 Squadron te Harswell op 27 november 1937.

Hij nam deel aan de Slag om Frankrijk. In augustus 1940 stapte hij vrijwillig over naar Fighter Command en kwam terecht bij No. 145 Squadron. Op 7 november 1940 raakte hij gewond toen zijn Hawker Hurricane V6889 bij het Eiland Wight door een Messerschmitt Bf 109 werd neergeschoten. Na een kort verblijf in het ziekenhuis nam hij het bevel op zich van No. 452 (RAAF) Squadron. In Engeland huwde hij met Sybil Ellen Johnson.
Op 25 januari 1943 werd hij overgeheveld naar de Royal Australian Air Force als Reserve voor dienstin AustraliŽ. Op 19 februari vertrok hij uit Engeland en kwam op 4 mei 1943 aan in Austrliš. Hier werd hij herenigd met zijn vrouw en zoon Richard. In australiŽ werd hij weer opgeroepen voor actieve dienst en bevorderd tot Flying Officer, direct aangesteld als Temporary Squadron Leader en bij No. 2 OTU in Mildura met de rang van Acting Wing Commander. Op 27 mei 1943 overleed zijn vrouw aan meningitis. Robert Wilton Bungey took pleegde hierna op 10 juni 1943 zelfmoord.

Bevorderingen:
15 juli 1937: Air Cadet;
27 augustus 1937: Pilot Officers;
26 mei 1939: Flying Officer;
3 september 1940: Flight Lieutenant.;
1 februari 1941: Acting Squadron Leader;
16 december 1941 Temporary Squadron Leader (seniority 1 december 1941);
18 mei 1942: Squadron Leader (war subs.);
?: FlightLieutenant (RAAF);
?: Temporary Squadron Leader (RAAF);
?: Acting Wing Commander (RAAF).

Loopbaan:
15 juli 1937: Air cadet, Point Cook;
27 november 1937: No. 226 Squadron, Royal Air Force, Harswell;
1939: No. 79 Squadron, Royal Air Force;
19 augustus 1940: No. 145 Squadron, Royal Air Force, Drem;
13 april 1941: Commanding Officer No. 452 (RAAF) Squadron, Royal Air Force;
1942: Commanding Officer RAF Station Hawkings;
25 januari 1942: Commanding Officer RAF Station Shoreham;
?: Acting Wing Commander. Chief Flying Instructor No. 2 OTU, Mildura.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Squadron Leader (Waarnemend Majoor-Vlieger)
Eenheid:
No. 452 Squadron, Royal Australian Air Force
Toegekend op:
7 oktober 1941
Samenvatting:
Aanbeveling:
Deze officier is sinds het begin van de oorlog bijna voortdurend betrokken geweest bij operaties tegen de vijand. Tijdens operaties in Frankrijk maakte hij bombardements- en verkenningsvluchten en vocht later tijdens de Battle of Britain. Sinds juli 1941 heeft Squadron Leader Bungey het squadron aangevoerd, soms ook de Wing, op vele operationele missies boven noord Frankrijk. Er werden briljante successen behaald en in augustus schoot de eenheid 24 vijandelijke toestellen neer. Deze officier heeft steeds dappere en doelmatige leiding getoond.
Distinguished Flying Cross (DFC)

Bronnen

  • Foto: Australian War Memorial
  • - The London Gazette of 10th September 1937, Issue 34434
    - The London Gazette of 9th June 1939, Issue 34634
    - The London Gazette of 22nd October 1940, Issue 34976
    - Second Supplement to The London Gazette of 3rd October 1941, Issue 35297, dated 7th October 1941
    - The London Gazette of 16th December 1941, Issue 35383
    - Second Supplement to The London Gazette of 18th August 1942, Issue 35675, dated 21st August 1942
    - Second Supplement to The London Gazette of 5th February 1943, Issue 35894, dated 9th February 1943
    - Find a Grave
    - Australian war Memorial

Foto

Thema's