Smith, Roderick Illingworth Alpine "Rod"

Geboortedatum:
11 maart 1922 (Regina/Saskatchewan, Canada)
Overlijdensdatum:
16 april 2002 (Vancouver/Brits Colombia, Canada)
Nationaliteit:
Canadese (1931-heden, Constitutionele Monarchie)

Biografie

Bevorderingen:
maart 1941: Pilot Officer;
januari 1942: Flying Officer;
oktober 1942: Flight Lieutenant;
december 1943: Squadron Leader.

Loopbaan:
30 september 1940: Royal Canadian Air Force;
? - 14 november 1940: No.2 ITS;
? - 4 januari 1941: No.2 EFTS;
? - 17 maart 1941: No.2 SFTS;
maart 1941 - juni 1941: No. 58 Operational Training Unit, Groot-BrittanniŽ;
juni 1941 - juli 1942: Flight Commander No. 412 (RCAF) Squadron, Groot-BrittanniŽ;
juli 1942 - januari 1943: Flight Commander No. 126 (RCAF) Squadron, Malta;
januari 1943 - oktober 1943: Instructor No. 53/55 Operational Training Unit, Groot-BrittanniŽ;
oktober 1943 - december 1943: Verlof Canada;
december 1943 - april 1944: Commanding Officer No. 401 (RCAF) Squadron, Groot-BrittanniŽ;
april 1944 - september 1944: Flight Commander No. 412 (RCAF) Squadron;
september 1944 - november 1944: Comanding Officer No. 401 (RCAF) Squadron, Groot-BrittanniŽ;
november 1944 - juni 1945: Verlof Canada.

Roderick Smith kreeg 13,25 vijandelijke toestellen op zijn naam toegekend.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Flight Lieutenant (Waarnemend Kapitein-Vlieger)
Eenheid:
No.126 Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
4 december 1942
Samenvatting:
Aanbeveling:
Deze officier kwam op 15 juli 1942 op Malta aan en heeft sinds zijn aankomst zes vijandelijke vliegtuigen en vermoedelijk een half vernietigd. Op 11 oktober 1942 leidde hij zijn sectie in een vastberaden aanval op negen Junkers Ju 88ers met een groot jagerescorte die Malta vanuit het noorden naderden. De bommenwerpers werden onderschept voordat ze de kust konden passeren en ondanks felle tegenstand door vijandelijke jagers vernietigde Flying Officer Smith een Junkers Ju 88 terwijl zijn sectie een Machi 202 neerschoot en een andere beschadigde. Hij heeft altijd de grootste bereidheid getoond het tegen de vijand op te nemen en zijn vastberadeheid en moed tijdens de recente felle gevechten zijn een inspiratie geweest voor zijn sectie en het squadron.
Distinguished Flying Cross (DFC)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Squadron Leader (Waarnemend Majoor-Vlieger)
Eenheid:
No. 401 (Ram) Squadron, Royal Canadian Air Force
Toegekend op:
24 november 1944
Uitgereikt voor:
Operatie Market Garden
Distinguished Flying Cross (DFC)
Samenvatting:
Aanbeveling:
Sinds de toekenning van zijn Distinguished Flying Cross heeft Squadron Leader Smith talloze vluchten tegen de vijand gemaakt. In vier dagen bereikte hij het opmerkelijke resultaat van zeven vernietigde vijandelijke toestellen. Als Squadron Leader heeft deze officier 412 Squadron aangevoerd op zes missies in drie dagen, in welke periode er 27 vijandelijke toestellen werden vernietigd en negen andere beschadigd. Dit werd bereikt tijdens de hardnekkige pogingen van de vijand de bruggen bij Arnhem en Nijmegen te vernietigen die van essentieel belang waren voor onze grondtroepen.
Bijzonderheden:
Tweede DFC ontvangen in de vorm van een gesp te dragen op het lint van de eerste DFC.

Bronnen

  • Foto 1: Tom MacNeill
  • Foto: Tom MacNeill
  • - Third Supplement to The London Gazette of 1st December 1942, Issue 35809, dated 4th December 1942
    - Fourth Supplement to The London Gazette of 21st November 1944, Issue 36810, dated 24th November 1944
    - Ciel de Gloire

Foto