Legge, Brian Pauncefoote

    Geboortedatum:
    5 mei 1920 (Snaresbrook/Essex, Groot-BrittanniŽ)
    Nationaliteit:
    Britse (1801-heden, Koninkrijk)

    Biografie

    Brian Prouncefoote Legge leefde met zijn familie in China en volgde zijn opleiding aan de Cathedral School in Shanghai. Tussen 1934 en 1938 verbleef hij in Engeland op de Exeter School in Exeter. In 1939 ging hij bij de RAF. Zijn eerste operationele positie was met No. 73 Squadron in Frankrijk. Later tijdens de oorlog diende hij in Engeland, Griekenland, Noord Afrika, en Europa.

    Bevorderingen:
    15 april 1939: Acting Pilot Officer;
    28 februari 1940: Pilot Officer;
    28 februari 1941: Flying Officer (war subs.);
    28 februari 1942: Flight Lieutenant (war subs.);
    7 juni 1947: Flying Officer;
    7 juni 1947: Squadron Leader (war subs.).

    Loopbaan:
    1927 - 1934: Catherdral School Changhai;
    19 september 1934 - 31 december 1938: Exeter School, Exeter;
    6 februari 1939: No. 15 Elimentary Flight Training School, Redhill;
    april 1939: No. 1 Depot, Uxbridge;
    mei 1939 - juli 1939: No. 6 Flying Training School;
    augustus 1939 - september 1939: No. 1 Depot, Uxbridge;
    2 september 1939: No. 12 Flying Training School, Grantham;
    februari 1940: Armament Course, Jurby;
    ?: No. 11 Group Poole, St. Athan;
    12 maart 1940: No. 6 Operational Training Unit, Sutton Bridge;
    12 mei 1940: No. 73 Squadron;
    Juli 1940: No. 1 RAF Depot, Uxbridge;
    19 juli 1940: No. 1 (C) Operational Training unit, Silloth;
    ?: No. 6 Operational Training Unit, Sutton;
    13 oktober 1940: No. 601 Squadron, Exeter;
    1 november 1940: No. 249 Squadron, North Weald;
    2 november 1940: No. 73 Squadron;
    1941: No. 252 Wing, Alexandria;
    1941: No. 102 MU Ferry Pool, Abu Sueir;
    16 juli 1941: Delivery Flight, No. 102 MU Ferry Pool;
    1 december 1941: No. 1 Aircraft Delivery Unit, Cairo;
    19 december 1942: No. 2 Aircraft Delivery Unit;
    januari 1943: British Aiways Training Unit, Vaaldam, South Africa;
    6 februari 1943: Royal Air Force Volunteer Reserves;
    8 april 1943: No. 216 Squadron;
    14 augustus 1943: No. 4 Middel East Training School Ramat David;
    4 september 1943: No. 216 Squadron;
    december 1943: No. 512 Squadron;
    1 februari 1944: No. 575 Squadron;
    7 januari 1945: No. 233 Squadron;
    2 maart 1945: Glider Pick-Up Unit;
    15 juni 1945 - 11 juli 1945: RAF College, Cranwell;
    15 juli 1945: Glider Pick-Up Unit;
    juli 1947: No. 8 Flying Training School, Reading;
    27 januari 1948: Australian National Airways;
    1949 - januari 1950: Qantas Empire Airways;
    1950 - oktober 1950: Air Burma;
    1950 - 1952: Union of Burma Airways;
    1952: BKS Aero-Charter;
    1952 - november 1961: Shell Aircraft Ltd.
    maart 1962: Southend Flying School;
    april 1962: Lloyd International Airways;
    januari 1966 - 29 maart 1968: Chief Pilot Lloyd International Airways;
    29 maart 1986: Retirement.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Flight Lieutenant (Kapitein-vlieger)
    Eenheid:
    No. 575 Squadron, Royal Air Force (No. 575 Squadron, Royal Air Force)
    Toegekend op:
    2 februari 1945
    Uitgereikt voor:
    Operatie Market Garden
    Samenvatting:
    Aanbeveling:
    Deze officier heeft veel operationele vluchten gemaakt en heeft voortdurend efficiŽncy en vurigheid van een hoog niveau getoond. Op een avond in september 1944 vloog hij een toestel voor het afwerpen van voorraden voor onze grondtroepen bij Arnhem. Toen hij het doel naderde kwam het toestel in afweervuur terecht en werd op diverse plaatsen geraakt. Desondanks vloog F/Lt. Legge door naar het doelgebied en loste zijn containers nauwkeurig. Kort daarna werd het toestel weer geraakt. F/Lt. Legge raakte ernstig gewond aan zijn been en ook zijn tweede piloot werd gewond. Daardoor niet afgeschrikt bleef F/Lt. Legge het toestel besturen. Hoewel hij veel pijn leed en zwakker werd door bloedverlies vloog hij het toestel naar de basis terug en maakte onder moeilijke omstandigheden een veilige landing. Deze officier toonde grote moed en kracht en hij was ongetwijfeld verantwoordelijk voor de veilige terugkeer van toestel en bemanning.
    Bijzonderheden:
    LG 36920/700.
    Distinguished Flying Cross (DFC)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Bijzonderheden:
    Toegekend met "BATTLE OF BRITAIN" gesp.
    1939-1945 Star
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Bijzonderheden:
    Ontvangen met "FRANCE AND GERMANY" gesp.
    Air Crew Europe Star
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Bijzonderheden:
    Toegekend met "NORTH AFRICA 1942-43" gesp.
    Africa Star

    Bronnen

    • Foto 1: bbm.org.uk
    • Foto: Simon Muggleton
    • - The Battle of Britain London Monument
      - The London Gazette of 26th April 1940, Issue 34838
      - The London Gazette of 25th April 1941, Issue 35145
      - The London Gazette of 17th March 1942, Issue 35491
      - Fourth Supplement to The London Gazette of 30th January 1945, Issue 36920, dated 2nd February 1945
      - Second Supplement to The London Gazette of 9th November 1945, Issue 37345, dated 13th November 1945
      - Second Supplement to The London Gazette of 25th July 1947, Issue 38027, dated 29th July 1947

    Foto