Bottomley, Norman Howard

    Geboortedatum:
    18 september 1891 (Ripponden/Yorkshire, Groot-BrittanniŽ)
    Overlijdensdatum:
    13 augustus 1970
    Nationaliteit:
    Britse (1801-heden, Koninkrijk)

    Biografie

    Sir Norman Bottomley volgde zijn opleiding aan de Halifax School en aan de universiteit van Rennes in Bretagne voordat hij in 1914 een aanstelling kreeg bij het East Yorkshire Regiment tijdens de Eerste Wereldoorlog. Hij diende bij dat regiment totdat hij in 1915 naar het Royal Flying Corps overstapte en piloot werd bij No 47 Squadron.

    In het interbellum omvatten Bottomleyís benoemingen dienst in het Midden Oosten en het bevel over No 4 (AC) Squadron R.A.F. vanaf 1928 en No 1 (Indian) Group vanaf 1934. Bottomley was tussen 1938 en 1940 Senior Air Staff Officer (S.A.S.O.) op het hoofdkwartier van Bomber Command, bij het aanbreken van WO 2 bleef hij in die functie en werd daarna, in november 1940, benoemd tot Air Officer Commanding (A.O.C.) No 5 Group.
    Hij werd in 1941 benoemd tot plaatsvervangend assisitent chef van de luchtmachtstaf voordat hij in 1943 plaatsvervangend chef van de luchtmachtstaf werd. Hij was een van de grootste voorstanders van "bomtapijten" en was een groot voorvechter van het aanvaarden daarvan als beleid. Toen de voorbereidingen op Overlord al ver gevorderd waren, probeerde hij Harris echter over te halen tot precisiebombardementen, een taak die de twee bij diverse gelegenheden in conflict bracht. Op 15 september 1945 volgde hij Sir Arthur "Bomber" Harris op als opperbevelhebber van Bomber Command en behield die functie tot 16 januari 1947.

    Bottomley werd in 1947 inspecteur-generaal van de R.A.F. en ging op 1 januari 1948 met pensioen Vanaf 1948 tot 1956 was hij bestuursvoorzitter van de B.B.C.

    Bevorderingen:
    (Army): - 2e Luitenant: 15 augustus 1914
    Lt: 12 feb 1915
    Kapt: 9 apr 1916.

    (RAF):
    Kapt: 1 apr 1918
    Flt Lt: 1 aug 1919
    Sqn Ldr: 30 jun 1922
    Wg Cdr: 1 jul 1929
    Act Gp Capt: 4 okt 1934
    Gp Capt: 1 jul 1935
    A/Cdre: 1 nov 1938
    Act AVM: 4 mar 1940
    (T) AVM: 1 jul 1940
    AVM: 14 apr 1942
    Act AM: 1 aug 1943
    (T) AM: 16 aug 1944
    AM: 1 jan 1946
    ACM: 23 mar 1947

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Captain (Kapitein)
    Eenheid:
    No. 47 Squadron, Royal Flying Corps
    Toegekend op:
    2 november 1918
    Air Force Cross
    Toegekend op:
    1935
    King George V's Silver Jubilee Medal 1935
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Group Captain (Kolonel-Vlieger)
    Eenheid:
    No. 1 (Indian) Group, Royal Air Force
    Toegekend op:
    11 mei 1937
    Companion of the Indian Empire (CIE)
    Rang:
    Group Captain (Kolonel-Vlieger)
    Eenheid:
    No. 1 (Indian) Group, Royal Air Force
    Toegekend op:
    12 november 1937
    Mentioned in Despatches
    Rang:
    Group Captain (Kolonel-Vlieger)
    Eenheid:
    No. 1 (Indian) Group, Royal Air Force
    Toegekend op:
    21 december 1937
    Samenvatting:
    Aanbeveling:
    Group Captain N.H. Bottomley, C.I.E., A.F.C., heeft tijdens de operaties van 16 juni tot 13 juli 1937 het commando gevoerd over No 1 (Indian) Group in Peshawar. Hij was verantwoordelijk voor de leiding over de operaties en voor de luchtstrijdkrachten die in die periode in Waziristan actief waren. Hij heeft de onder zijn bevel staande luchtstrijdkrachten met opvallende vaardigheid en succes geleid. Hij heeft voortdurend een hoge graag van plichtsbesef getoond. Om zich goed op de hoogte te houden van het verloop van de operaties heeft hij veel vluchten gemaakt waaronder een aantal verkenningsvluchten op geringe hoogte boven het operatiegebied. Hij heeft op deze manier een uitmuntend voorbeeld gesteld voor iedereen onder zijn bevel. Het succes van de operaties is in niet geringe mate te danken aan zijn persoonlijk optreden.
    Distinguished Service Order (DSO)
    Rang:
    Group Captain (Kolonel-Vlieger)
    Eenheid:
    No. 1 (Indian) Group, Royal Air Force
    Toegekend op:
    1937
    King George VI Coronation Medal
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    18 februari 1938
    Mentioned in Despatches
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Air Vice-Marshal
    Toegekend op:
    12 maart 1941
    Samenvatting:
    Aanbeveling:
    Air vice-Marshall Bottomley is een eersteklas stafofficier die het hoogste peil van deskundigheid en plichtsbesef heeft gehandhaafd gedurende zes maanden van intensieve operaties. Zijn tact, voorzorg en kennis van operaties zijn uitmuntend en veel van het succes van zijn commando kan worden toegeschreven aan zijn persoonlijke efficiŽncy en aan het voorbeeld van geduld en grondigheid dat hij altijd voor zijn ondergeschikten is geweest.
    Companion of The Most Honourable Order of the Bath (CB)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    8 juni 1944
    Commander of The Most Honourable Order of the Bath (KCB/DCB)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Air Marshal
    Eenheid:
    Deputy Chief of Air Staff, U.S. Strategic Air Force
    Toegekend op:
    9 oktober 1945
    Samenvatting:
    Aanbeveling:
    Air Marshal Sir Norman Bottomley, K.C.B., C.I.E., D.S.O., A.F.C., heeft van augustus 1942 tot mei 1945 als plaatsvervangend chef van de luchtmachtstaf, United States Strategic Air Force een hoog niveau van professionele kennis en bestuurlijke capaciteiten getoond die een opvallende en waardevolle rol hebben gespeeld bij de succesvolle inzet van Britse en Amerikaanse luchtstrijdkrachten in Europa. Zijn initiatief en gezonde oordeel, zowel bij het voorbereiden als het uitvoeren van het gecombineerde bombardementsoffensief, heeft aanzienlijk bijgedragen aan het bereiken van het totale overwicht over de vijand door de luchtstrijdkrachten.
    Legion of Merit - Chief Commander (LoM - CC)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Bijzonderheden:
    clasp, North West Frontier 1935
    India General Service Medal (1909 IGSM)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Bijzonderheden:
    clasp, North West Frontier 1936-37
    India General Service Medal (1936 IGSM)

    Bronnen